הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.8
ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
0
5
3
4
גם ב - Kindle
ילדה שחורה

ילדה שחורה


דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.8
ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
0
5
3
4
33 
גודל (עמ'): 149
מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד
הספר שומר על מעמדו עד היום כאחד מספריו הפופולריים ביותר של ברדוגו, ואף נבחר לתוכנית הלימודים בספרות בבתי-הספר התיכוניים. ב-2011 הוכן נוסח חדש של סיפורי "ילדה שחורה", ונכלל כשער הראשון באסופת הסיפורים של ברדוגו "הילד האחרון של המאה" (הספריה החדשה). במהדורה הנוכחית של "הספריה הקטנה" מופיעים הסיפורים בנוסח החדש מ-2011. בריאליזם גרוטסקי, המיטלטל בין הקומי לנוגע-ללב, מעצב סמי ברדוגו שורת דמויות החיות בזירה הצרה של תא משפחתי חסר או הולך ונחסר. גיבוריו יוצאי-הדופן זרים ליַחַד החנוק וגם תלויים בו; תגובותיהם מנוגדות לצפוי, אך תדיר נמצא בהן גם רגש הפוך ממה שנגלה על פני השטח המנוכרים כביכול. "אני רוצה להפנות את תשומת לבם של הקוראים לכישרון הצעיר סמי ברדוגו... פשוט כישרון של אדם שיש לו סיפור לספר, ומספר את הדברים ביכולת מרשימה... זוהי יצירה מבטיחה מאוד, שמעניקה לברדוגו אשראי גדול... הכישרון הגדול שלו הוא לספר על המתחים היסודיים של הקיום האנושי". גרשון שקד, "הארץ", דצמבר 1999
המשך קריאה

סקירות

 • גיא
  גיא
  ספר מופלא! סמי ברדוגו בוחן בסיפורים ואריציות שונות של משפחות שבורות או חסרות. השפה קולחת ואותנטית מבלי להיכנע להתחנפות, הטיפול העדין והרגיש בנושא ההגירה מצפון אפריקה והפערים הבין-דוריים הוא אולי הכי טוב שנתקלתי בו בספרות העברית.
 • נופר
  נופר
  עלובי החיים של החברה השולית -הישראלית- שמצויה בתוכנו.
  .נכתב בשפה משובחת אך זורמת ,בפשטות שאין קשה ממנה.
  ספר ראוי לשבח,ואפילו קצת יותר.
 • דורית
  דורית
  כתוב נפלא עם כשרון נדיר לתאר דמויות שבורות וקשות יום. מומלץ ביותר.
 • מיקי
  מיקי
  סיפורים יפים מאד, מיוחדים, ניכר כשרונו הרב של הסופר. לא התחברתי לכולם, אבל תמיד זה ככה עם סיפורים קצרים, אבל את אלו שכן התחברתי, אהבתי מאד.