הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.8
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
2
5
1
3
גם ב - Kindle
יותר מדי אושר

יותר מדי אושר


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.8
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
2
5
1
3

במקום 39 

24.2 

גודל (עמ'): 315
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
שורות אלה מתוך הסיפור "רדיקלים חופשיים" הן הדרך ההולמת להתייחס לחיים המקופלים בקובץ הסיפורים המהולל הזה. החיים האמיתיים מתנפלים בברוטאליות על הדמויות של מונרו - בצורות של רצח ושיגעון, מוות, גירושין ומגוון דרכים של מפח נפש והולכת שולל - אבל אלה מגיבות בזקיפות קומה ובבהירות מחשבתית שפורקות את המציאות מנשקה, לעיתים בשיוויון נפש עוצר נשימה.
אליס מונרו, אמנית הסיפור הקצר, היא כלת פרס בוקר 2009 ופרס הסיפור הקצר הקנדי. פירסמה עד כה 15 ספרים שתורגמו ברחבי העולם. מספריה שראו אור בעברית: "חיי נערות ונשים (זמורה ביתן) ו"בריחה" (מחברות לספרות). היא נולדה וחיה באונטריו.
המשך קריאה

סקירות

 • גדעון
  גדעון
  המשך: מה שאומר שהקריאה בסיפורים הללו לא מתאימה לכל אחד, הטון המלנכולי משרה אוןירה של כבדות וייאוש למרות שרוב הגיבורות מתמודדות בגבורה עם המצב הקשה, ויש גם הרבה אנדרסטייטמנט חבוי בין המילים. קשה לקרוא את הסיפורים ברצף, כל אחד דורש את מנת המחשבה שלו, והקריאה בהם לא משאירה סיומת מענגת אלא יותר תחושה עצובה של "אלו החיים"
 • גדעון
  גדעון
  אליס מונרו כותבת המון סיפורים קצרים ואני קורא אותה כבר שנים. הסיפורים שלה עוסקים לרוב בגיבורים או יותר נכון גיבורות שעומדות בפני מצב לא קלף סיבוך של החיים, ולרוב מעורבב בסיפור טון מלנכולי עצוב ורגיש
 • מיקי
  מיקי
  למי שאוהב סיפורים קצרים אין צורך לספר על אליס מונרו, יש לה סגנון מיוחד, אמירה מדוייקת, בניית סיפור מיוחדת ואופיינית ובתחומה היא נחשבת כאחת הטובות ביותר אי פעם, למי שרגיל לרומן רחב יריעה זה לא מתאים