הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
2
4
1
5
3
2
טיולי יום א' של ז'אן דזר

טיולי יום א' של ז'אן דזר


דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
2
4
1
5
3
2
25.00 
25.00 

תקציר

בחייו ובשגרת יומו של הפקיד ז'אן דזר, המתגורר בפריז של תחילת המאה העשרים, הכל מינורי, מאופק, קורקטי, מנומס, קטן. דירתו קטנה. חלומותיו קטנים. כל יום דומה לקודמו, ורק בימי א' של סוף השבוע נפתחת בפניו האפשרות לחוות את הגירויים של העולם המודרני ההולך ומתפתח לנגד עיניו.

ואכן, בתוך חייה של העיר - המזכירים להפתיע את חיינו עכשיו, כעבור מאה שנה - יש גם מקום לסיפור אהבה ולהרפתקה. ז'אן דזר הוא השָׂכיר הממוצע, התגלמות האדם המודרני - כמוני וכמוך אולי - ההולך על החבל הדק שבין עבודה לפנאי, בין תשוקה לשיעמום, בין רגשי השייכות לרגשי הזרות. הכלים של דה מירמון הם העדינות, החמלה והאירוניה. 


ז'אן דה לה ויל דה מירמון נעלם מן העולם בבת אחת - המקרה המוכר של סופר צעיר בתחילת יצירתו, המתהלך בעיר לילות וימים, חושב, חולם, בורא סגנון, מחכה; מפקיד את תקוותיו בדף הכתוב. הוא פרסם יצירת מופת אחת, לכל היותר שתיים, ועוד לפני שסובביו הכירו בגודל כישרונו, הוא מת ומצטרף לגרסה פרימיטיבית של "מועדון ה-27". דה מירמון הותיר אחריו את היצירה הקטנה והמופתית הזו, שאינה רועשת אלא שקטה, יצירה שתמשיך להדהד בראשו של הקורא המגלה אותה.

"עם הבחור הצעיר הזה נעלם עולם שלם של הרמוניה ושל חיים… די היה בספר עדין כמו זה להנציח את זכרו".
פרנסואה מוריאק

"הספר הקטן והעגמומי הזה, שבו הקיום משול ל'אולם המתנה לנוסעים במחלקה שלישית', הוא מצחיק מאוד. וגם אקטואלי מאוד".
נובל אובּזרווטר

"ז'אן דזר הוא כמו אח בשבילי. יש לו המיומנות לשרוד בתוך ריק החיים".
מישל וולבק

המשך קריאה
 • ISBN: 1298-9
 • גודל (עמ'): 120
 • מו"ל: תשע נשמות
 • יצא לאור ב-: 21/07/2016
 • שם המחבר: ז'אן דה לה ויל דה מירמון
 • תורגם ע"י: הדר קלונובר

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  לומר שזה כתב יד בעל ערך מוסף לקורא היום, תובנות שעוד לא שמענו, חידוש ומקוריות? לא הייתי מגזימה עד כדי כך. לא הסכמתי עם דעתה של אריקה מחיה - שכתבה במבוא על הדמיון בין החיים המתוארים אז והיום. גם הסיכום של אוריאל קון (המו"ל?) מתבסס, למעשה, על ספר אחר "האיכר מפאריז" מאת אחד, לואי ארגון, אותו לא קראתי (אני מניחה שההוצאה מתכננת להוציאו לאור). הספר הזה חמוד, לא מקשה על הקורא משום בחינה ומספר לו על חיים סתמיים שנראה איכשהו שעברו כבר מהעולם. לא אפשרי שאדם, היום, "יבזבז" את חייו על שיגרה שאינה יוצרת דבר חדש, בלי ללכת לרופא ולהשיג לו קצת פרוזאק...
 • מיקי
  מיקי
  ספר לא שגרתי, על חייו השגרתיים של פקיד צרפתי, אבל פרנקופילים (כמוני) מקבלים פה מנה גדושה של חיי יום יום בפריז, פריז של פעם, ונהנים מכל רגע.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו