הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
2.6 ממוצע
1
3
2
2
3
2
4
0
5
2
8
טוהר

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
2.6 ממוצע
1
3
2
2
3
2
4
0
5
2
8
49 
49 
גודל (עמ'): 637
מו"ל: עם עובד

תקציר

לפיפ טיילר אין הרבה בחייה. יש לה חוב עצום בגין הלוואות שלקחה למימון לימודיה; יש לה עבודה משמימה וחסרת עתיד; יש לה אימא תלותית שמסרבת לגלות לה מי אביה. מפגש אקראי לכאורה שולח אותה למסע המחבר בין יערות הגשם של בוליביה לגרמניה המזרחית, ובין שלטון השטזי לעריצות הרשתות החברתיות.

"טוהר" הוא רומן נועז וחובק עולם מאת ג'ונתן פראנזן, אחד מגדולי הסופרים האמריקנים של ימינו. פראנזן הוא מחבר רבי המכר המוערכים "התיקונים" ו"חירות".

"זה ספר כה מצחיק, כה חכם ומעל הכל כה מבריק, עד שבשום רגע אינך יכול לטעות בו. בכל דף מדפי הספר נראה כי פראנזן הוא הסופר החשוב ביותר הפועל באמריקה כיום".
שיקגו טריביון

"אין כנראה סופר חי שעולה על ג'ונתן פראנזן... 'טוהר' הוא ספר בנוי למופת, עמוק תובנות, עדות לכוחה המתמיד של המסורת הריאליסטית להתמודד עם מורכבות החיים המודרניים".
גרנטלנד

 • ISBN: 978-965-13-2616-5
 • גודל (עמ'): 637
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 14/02/2017
 • שם המחבר: ג'ונתן פראנזן
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • אל
  אל
  מיצור ותעו המוקדמות ביותר ועם זאת אחת החביבות עלי ביותר של גונת׳ן פראנזן הסופר שמצליח לשקף טוב מכולם את אמיתות החיים של דורנו
  לעיתים במעבר דרך האבסו
  רד אך תציד ב₪ן
 • לאה
  לאה
  ב"טוהר" פראנזן מתמקד בדמותה של צעירה אמריקאית בשם פיפ, בת מובהקת של דור ה"Y" בארצות הברית, החיה בחורבה העומדת בפני עיכול עם שותפים אנארכיסטיים. פיפ, ששמה בתעודת הזהות הוא טוהר, שקועה עמוק בחובות מהלימודים ולמשך רוב הספר היא מוצאת את דרכה בזמן ובמרחב בניסיון להחזיר חלק מחובותיה; בחיפוש אחר אביה האובד ובמה שנדמה לעיתים כבריחה מפני אימה מוכת השיגעון. הספר נודד במגוון דרכים בין סיפורה של פיפ לבין סיפורם של הסובבים אותה, וכל אלו ממוקמים בתוך ההיסטוריה הממשית של המערב.
  הקריאה קלה וזורמת, אך בניגוד לספריו האחרים של המחבר ,רוב הדמויות ופרקי הספר אינם מחזקים לכשעצמם. בערך מאמצע הספר הקורא מבין שהסופר פתח יותר מידי קווי עלילה שחייבים להיסגר, קווי עלילה שאם לא יסגרו הסיפור פשוט לא יחזיק מעמד. זהו בעיני חסרון גדול ולו משום שזה מסיט את צומת הלב מהמציאות אותה פראנזן כותב. הצורך לסגור את העלילה מאפיל על הסיפור, הופך אותו למאולץ ולקראת הסוף גם נעשה בצורה לא משכנעת
 • גדעון
  גדעון
  אני חוזר אל הספר הזה שוב, כל פעם ששואלים אותי "מה הספר הכי טוב שקראת בשנים האחרונות". זה לא שטוהר הרבה יותר טוב מהתיקונים, או מחירות, אולי הוא קוסמופוליטי יותר, לא רק אמריקאי, אולי הוא פשוט רחב יריעה יותר. קשה לי להחליט. כולם ספרים נהדרים, כולם ברשימת מאה הספרים שלי.
 • לימור
  לימור
  וואו איזה ספר מדהים, פשוט מושלם מזמן לא נהנתי כך, אין ספק שהכתיבה של הסופר משובחת, וגם אין ספק שאחזור ואקרא אותו שוב.
 • גינת
  גינת
  תרגום מעולה .. אני קראתי באנגלית ועדיין נהנתי מאוד מהגרסא הזאת. ספר מדהים עם כתיבה לא פחות.. מומלץ!
 • גדעון
  גדעון
  איזה ספר מדהים, והתרגום טוב מאד גם הוא. ג'ונתן פראנזן הוא סופר מקצועי ומדהים, ואין ספק שהוא יודע לבנות דמויות ועלילה. הייתי מרותק, התקשיתי לתפקד במציאות מרוב רצון לחזור לספר, והרגשתי תחושבת אובדן כשהוא נגמר. כל כך טוב הספר הזה.
 • מיקי
  מיקי
  קראתי באנגלית, 700 עמודים בערך, ספר מדהים. אומרים שזה לא ספר חשוב, שמפראנזן מצפים ליותר, לאמירה, אולי זה נכון, אבל יש אמירה, אולי לא חזקה ומהדהדת, אולי זה לא קול הדור, אבל הספר מעולה, הדמויות טובות ועמוקות והעלילה נסגרת בצורה נהדרת. כשהספר נגמר, הרגשתי שאיבדתי משהו, רציתי עוד ועוד וזה הסימן האמיתי לספר טוב
 • דן
  דן
  תשמעו, זה אחד הספרים הטובים ביותר שקראתי בשנים האחרונות, נכון שאני עדיין לא סיימתי, 85 אחוז, אבל בינתיים אני ממש נהנה. הדמויות מורכבות, חכמות, מתוסבכות ואפשר בקלות לאהוב אותן. הכתיבה מדהימה כרגיל. באמת. ספר מצויין