הז'אנרים
כל הז'אנרים
סדרה:‎ חרגול פלוס

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
2
3
חשד לשיטיון

חשד לשיטיון


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
2
3

במקום 34 

22.1 

סדרה:‎ חרגול פלוס
גודל (עמ'): 338
מו"ל: חרגול

רמזים מבשרי רע צצים מכל עבר: שינויים בהתנהגות. אובססיה בלתי מובנת. כספים נעלמים מחשבון בנק. רותי עוקבת בחרדה אחרי גיורא, מנסה לעמוד על פשר הסימנים. האם התממש חששם הגדול ביותר, והוא לוקה בראשית שיטיון? או שמא פיזור הנפש שלו הוא רק מסווה לחשד אחר, גרוע עוד יותר? 

בספרה החדש, חשד לשיטיון, זוכה אמנות הרומן של מאיה ערד לביטוי מגובש ובשל מאי פעם. היא שבה לכמה מסוגיות היסוד של יצירתה - הזהות הישראלית במבחן ההגירה, המאבק הבלתי פוסק שבקיומה של כל משפחה - ובוחנת אותן בחריפות ובחמלה. לעיתים לובש הרומן דמות של סרט מתח אפל, לעיתים של קומדיה דקת אבחנה, ומבעד לכל תפניותיו הוא נקרא בנשימה אחת, עד לסופו הדרמטי.
חשד לשיטיון הוא ספרה השביעי של מאיה ערד. קדמו לו מקום אחר ועיר זרה, צדיק נעזב, שבע מידות רעות, תמונות משפחה, מקום הטעם (עם רויאל נץ) ואמן הסיפור הקצר.
המשך קריאה

סקירות

 • Tamar
  Tamar
  מעולה, כתיבה רהוטה, חכמה, שנונה ומרתקת
 • מורן
  מורן
  ספר מקסים, מראה על ההקרבה והויתור למען האהבה...למרות שמדובר על עלילה שדנה באנשים מבוגרים-הסיפור קליל וזורם
 • עדי
  עדי
  כל כך נפלא שאי- אפשר להפסיק לקרוא.
  מאיה ערד מציבה מראה בוחנת מול הזיקנה: זוג ישראלים לשעבר, שבחר לחיות בארצות הברית הרחוקה על רקע עבודתו הנחשבת של הבעל, גיורא, באקדמיה.
  אשתו, רותי, הדמות המרכזית בספר, מותירה מאחור את שאיפותיה לקריירה מצליחה והיא מתפקדת כ״אשתו של...״ אבל לא שוכחת לרגע עד כמה הייתה קרובה להגשים את עצמה ולזכות במעט התהילה המגיעה לה, לדעתה.
  ממרום גילה וניסיונה מעבירה רותי ביקורת נוקבת כנגד כל מי שנקרה בדרכה. הנשים שהיא פוגשת אינן לרוחה. הן דייסתיות, מוזנחות, אכלניות מידי, דברניות, טיפשות או רוחניות מידי. את הגברים היא מוצאת לא מוצלחים. לא חרוצים ולא מעניינים.
  וכאילו שכל זה לא מספיק, רותי נאלצת גם להתמודד עם קשיים לא מוכרים: הפחד משיטיונו האפשרי של בעלה וחוסר הנוחות מכניסתה הבלתי מוזמנת של נטעלי הצעירה (בלוויית בעלה הלא-יוצלח) לחייהם.
  מזמן לא נהניתי לקרוא ספר כל כך מרתק שעניינו בתהליך ההזדקנות, החששות הנלווים לכך, חוסר היכולת והסבלנות להכיל את האחר, הצורך להעמיד פנים שהכל בסדר ותחושת חוסר האונים נוכח העתיד לבוא. מומלץ בחום רב.