הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3 ממוצע
1
3
2
1
3
1
4
1
5
3
2
חנות הספרים

חנות הספרים


דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3 ממוצע
1
3
2
1
3
1
4
1
5
3
2
44 
44 
גודל (עמ'): 146
מו"ל: הוצאת הכורסא

תקציר

בעיירת חוף אנגלית קטנטנה במחוז סאפולק הנידח, בשנת 1959, ניגשת לסניף הבנק המקומי אשה לא צעירה, במטרה לבקש הלוואה לצורך הקמת מיזם פרטי שלא יוצא לה מהראש.

ובכן, פלורנס גרין מתכוננת לפתוח חנות ספרים דווקא, וזאת בכפר בו אין אפילו תחבורה ציבורית, שלא לדבר על בית קולנוע, מכבסה, או מקום בו ניתן לאכול פיש אנד צ'יפס. אך מאחר שזהו ספר על נחישות אנושית, אהבת חיים וספרים טובים, פלורנס רוכשת בניין ישן, נטוש ורדוף רוחות בשם "הבית הישן", והופכת אותו לחנות הספרים הראשונה בסאפולק.

המיזם העסקי של פלורנס פוגש בהתנגדות אילמת של גורמים בקהילה, המנסים לחבל במאמציה. המאבק השקט מגיע לשיא כשהחנות מציעה למכירה את "לוליטה" מאת נבוקוב, והאדמה בעיירה רועדת.

"חנות הספרים" זכה לשבחים רבים עם צאתו לאור ונכלל ברשימה הקצרה לפרס מאן בוקר בשנת 1978, ואף זכה לעיבוד קולנועי נפלא בשנת 2017. זהו מעדן ספרותי מלא עוצמה ועושר פנימי.

זהו תרגום ראשון לעברית של יצירה מאת פנלופי פיצ'ג'רלד, יורשת מובהקת של ג'יין אוסטן ואחת הסופרות הבריטיות החשובות במחצית השניה של המאה העשרים, שאף נבחרה בשנת 2008 על-ידי מגזין טיים לאחת מהסופרים הבריטים הגדולים ביותר מאז שנת 1945. יצירתה משלבת הומור, הרפתקה, אהבה לספרים, והיא כולה שיר הלל לעצמאות נשית.

"מכל הסופרים באנגלית במאה האחרונה, היא הראשונה שיכולה לטעון לגדולה" ספקטטור

"לקרוא ספר של פיצ'ג'רלד זה כמו לעלות על מכונית בוהקת, כשבאמצע הדרך מישהו ישליך את ההגה דרך החלון" סבסטיאן פולקס

"פנלופי פיצ'ג'רלד היא היורשת הבכירה ביותר של ג'יין אוסטן, בגלל דיוקה ויכולת ההמצאה שלה" א.ס. בייאט

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-926-514-5
 • גודל (עמ'): 146
 • מו"ל: הוצאת הכורסא
 • יצא לאור ב-: 27/05/2018
 • שם המחבר: פנלופי פיצ'ג'רלד
 • תורגם ע"י: יותם בנשלום
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • איילת
  איילת
  ספר חמוד מאד בעיירה קטנה, שקטה וכפרית אך הומה ורוחשת ככל מקום המאוכלס בבני אדם.
  תחככים ומזימות יחד עם ספר שאין בו הכברת מילים מיותרות.
  נהניתי מאד!
 • yaelhar
  yaelhar
  בשנת 1959 – השנה בה מסופר הסיפור – לא היה ברור מאליו שאשה במיטב שנותיה - ללא גבר שיתמוך בה, שימו לב – יכולה להקים ולנהל בעצמה עסק כלשהו. ובעיירה הנידחת הזאת שולטת גישה אולטרה-שמרנית. פלורנס נתקלת בכל מיני מכשולים והעובדה שהיא מקרוב באה – חיה במקום רק שמונה שנים – אינה מועילה לה במיוחד. העיירה הזעירה, זניחה ופרובינציאלית מכילה בתוכה מיקרוקוסמוס שלם, כמו חידקים בטיפת מים.

  פנלופי פיצג'רלד ילידת 1916 הפכה סופרת בגיל 60 וכתבה מספר רומנים שזכו להערכה. היא מצליחה באופן תמציתי וללא דרמה, כביכול, להמחיש דמויות, סביבה, כללים וקודים המשמשים את האנשים במקום. הכתיבה הטובה ומלאת ההומור יוצרת סיפור קריא והתאורים מצליחים להמחיש את המסופר.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=106516