הז'אנרים
כל הז'אנרים
כל התגיות

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0
חמש פנים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0
32 
32 
גודל (עמ'): 140
מו"ל: מנדלי

תקציר

חמישה סיפורים על שאלות של זהות עצמית, כל אחד מתאר התמודדות עם מצוקה. אובדן אדם אהוב, פרידה, פיטורים, חרדות מעיקות, היעדר זיכרון - כל סיפור חושף בפני הקורא אדם שנקלע למשבר והוא מבקש להיחלץ ממנו.

 

מעוף הציפור: לאחר מות אביה המספרת נוסעת מחיפה לכנס אקדמי בשיקגו. באופן מוזר, מארגן הכנס מתעקש לברר פרטים שונים על מותו של האב.

עגילים: שלושה דורות של נשים ישראליות: סבתא שגדלה בתרבות אירופית, אם שעוצבה על פי האידאל של הצבר המחוספס והנכדה שמבקשת למצוא את דרכה.

המורה ללשון: מורה חרוצה ומצליחה מאין כמותה מגלה שמנהל בית הספר שכר מורה חדשה ונאה.

כלב שמירה: פחד משתק מכלבים מעוות את חייו של אדם צעיר.

הילה: אדם מגלה שהוא בבית חולים וחווה את העולם סביבו במנותק מחייו הקודמים.

 

עמנואלה ברש-רובינשטיין היא חוקרת תרבות, סופרת ובלוגרית. ילידת ירושלים, היא למדה באוניברסיטה העברית ספרות, פילוסופיה ומדע הדתות. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בהבנת הנאציזם בהקשר דתי.

 

"חמש נובלות מעולות שעוסקות בזהות ישראלית ובמודעות עצמית... הכתיבה המאופקת והיפה של ברש-רובינשטיין מונעת מהדמויות מלהגזים בביטוי רגשות וליצור מלודרמה... אוסף סיפורים שהוא אוצר רוחני".
Publishers Weekly Starred Review

"יש סופרים שעוסקים בתיאור נסיבות, ואחרים, כמו עמנואלה ברש-רובינשטיין, מביטים עמוק אל תוך חיינו. ספרה הוא יצירת מופת - אוסף נובלות שבו כל דמות נאבקת להבין את עצמה בעת משבר. סופרת ילידת ישראל, חוקרת תרבות, דת ופילוסופיה, נדמה כי ברש-רובינשטיין רואה את הנפש מבעד לקרני רנטגן - או אולי, כבתו של היסטוריון אמנות ידוע - היא חונכה להביט אל מעבר לבד ולמשיחות המכחול".
The Jewish Chronicle

"... מתורגמים מעברית, המונולוגים האלה, שנולדו ברגע של משבר, כתובים בחוכמה מלאת כוח ותובנה, וחודרים אל הקורא עם עוצמה רגשית. קול ייחודי ובלתי נשכח".
The Mail on Sunday, The Best New Fiction

 

המשך קריאה
  • ISBN: 978-965-565-225-3
  • גודל (עמ'): 140
  • מו"ל: מנדלי
  • יצא לאור ב-: 28/05/2016
  • שם המחבר: עמנואלה ברש-רובינשטיין

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו