הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.6 ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
2
5
3
1
זאת אני - איווה

זאת אני - איווה


דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.6 ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
2
5
3
1
37 
37 
גודל (עמ'): 126
מו"ל: גרף

תקציר

המפגש הראשון עם הסופרים מוכי הג'ט לג דמה לביקור ממלכתי באו"ם. כל אחד אמר את שמו ונופף בדגל המדינה שלו. לחצתי ידיים מהוססות עם מקדוניה, טיבט, מלזיה ויפן. החלפתי הנהון מנומס עם איראן, מצרים ופלשתין. התחבקתי קלות עם פולין, אוסטרליה ושוודיה.


שלושים מדינות מתכנסות בתוכנית הבינלאומית לסופרים. אני מסתכלת על כולם ומנסה לנחש עם אלו ארצות תתחבר ישראל. איפה אקים שגרירות? עם מי יהיה משבר דיפלומטי? ומה יהיה נוסח הודעת הגינוי?

הסופרת גלית דהן-קרליבך התקבלה לתכנית הכתיבה הבינלאומית היוקרתית לסופרים באיווה, ארצות הברית. היא נסעה לשם כמייצגת של עצמה, אבל האם יש אישי שאינו פוליטי כשאת מגיעה מישראל? מתוך חוויית ההזרה נולדה הנובלה זאת אני, איווה - יצירה עזת מבע שבמרכזה אהבה גדולה בסביבה פסטורלית רחוקה.

גלית דהן קרליבך נולדה בשדרות וגדלה בה, באשדוד ובירושלים. גלית פרסמה שלושה רומנים למבוגרים ושני ספרי נוער. שירים וסיפורים פרי עטה מתפרסמים תדיר בעיתונות המקומית והבינלאומית. בין הפרסים בהם זכתה על יצירתה: פרס אקו"ם לשנת 2013, פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים לשנת 2014, מלגה להשתתפות בתוכנית הכתיבה הבינלאומית בשנחאי, מלגת קרן פולברייט להשתתפות בתוכנית הכתיבה הבינלאומית באיווה ומלגת פרדס לסופרים צעירים מטעם הספרייה הלאומית. ספרה האחרון, סופה של אליס, היה מועמד ברשימה הארוכה של פרס ספיר לשנת 2017.

המשך קריאה
  • ISBN: 676-60
  • גודל (עמ'): 126
  • מו"ל: גרף
  • יצא לאור ב-: 20/02/2018
  • שם המחבר: גלית דהן קרליבך

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

  • גדעון
    גדעון
    מאד אהבתי את זאת אני - איווה של גלית דהן קרליבך. הבעיה העיקרית שלי הייתה להבדיל בין דמות המספרת לדמות הסופרת, כל הזמן נאלצתי להזכיר לעצמי שזה סיפור, לא אוטוביוגרפיה.