הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
4 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
4
5
3
5
וילט

דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
4 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
4
5
3
5
30 
30 
גודל (עמ'): 493
מו"ל: כרמל

תקציר

בודדה על סיפון האונייה, בלי מכר וידיד ובלי איש מבני משפחתה, מפליגה לוסי סנו מאנגליה אל וילֶט שבבלגיה כדי לשמש שם מורה בפנימייה לבנות. במקום עבודתה החדש עליה להתמודד עם תלמידותיה הפורקות עול ועם המנהלת החשדנית, וגם עם מערכת הרגשות המורכבים שמעורר בה תחילה הרופא האנגלי של בית הספר - ואחר כך המורה לספרות מהיר-החימה, פול עמנואל.
וילט, הרומן האחרון שכתבה שרלוט ברונטה, הוא האוטוביוגרפי שבכל ספריה. הוא מבוסס על האכזבות בחיי הרגש שבהן התנסתה היא עצמה כאשר למדה ולימדה נערות לפרנסתה בבריסל. היצירה מעלה בעוצמה ובדרך נוגעת ללב את קשיי הבדידות ואת ייסורי האהבה שאינה נענית, ומסופרת מפי גיבורה הנחושה בדעתה לשמר את עצמאותה ואת נכסי הרוח שלה חרף סביבתה העוינת.
שרלוט ברונטה (1816-1855) היא הידועה שבבני ברונטה, שהתברכו בדמיון עשיר ובכשרון כתיבה פורה. היא התייתמה מאמה בהיותה בת חמש; דודתה, שהתגוררה בביתם, השגיחה מאז עליה ועל ארבע אחיותיה (ביניהן אמילי ואַן, שאף הן כתבו רומנים בהתבגרן) ועל אחיה. האחיות והאח התחנכו חינוך נוקשה ומחמיר בידי אביהם הכומר.
כדי להתגבר על האווירה הקודרת ששררה בבית ועל בדידותן, ארבע האחיות הרבו לקרוא, השתעשעו בחיבור עלילות דמיוניות וכתבו שירים. שרלוט בת ה-8, ושלוש אחיותיה הצעירות ממנה, למדו תחילה בפנימייה המנוהלת כמוסד צדקה בחסות הכנסייה; את הסבל שידעה שם הנציחה בספרה ג'יין אייר. מאוחר יותר למדה שרלוט בבית הספר הפרטי של מרת וולר, שאליו שבה לאחר כמה שנים כדי ללמד בו. אחר כך היתה אומנת במשפחה אמידה, ובהיותה בת 26 נסעה עם אמילי אחותה להשלים את השכלתה במוסד חינוכי פרטי בבריסל, שבו אף שימשה מורה לאנגלית. בבריסל כתבה כמה רומנים, ביניהם את וילט. כאשר התפרסם הרומן התגברה שרלוט על התנגדות אביה ונישאה לעוזרו הצעיר, אך לאחר שנה חלתה ונפטרה.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-540-222-3
 • גודל (עמ'): 493
 • מו"ל: כרמל
 • יצא לאור ב-: 08/08/2011
 • שם המחבר: שרלוט ברונטה
 • תורגם ע"י: סיגל אדלר
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • הליצן שקפץ
  הליצן שקפץ
  עוד ספר מופלא ומקסים של האחיות ברונטה ולעניות דעתי הטוב שמביניהם (ביחד עם אנקת גבהים) ספר שמתאר את המצב של השכבה המשכילה ענייה של נשים באותה תקופה באון מרתק שמראה התגברות על מכשלים
 • לימור
  לימור
  סופרת מעולה שכותבת בחסד, כל ספר תענוג ממש. עלילה שכתובה בצורה ממש טובה פשוט תענוג כל מילה נוספת מיותרת. רוצו לקרוא.
 • נופר
  נופר
  שפה גבוהה והמון דימויים שקשה לך קצת לעקוב אחרייהם ובכל זאת, אהבתי את הספר. יש משהו בלוסי שהתחברתי אליו איכשהו. הפחדים שלה שלא תמצא את הדרך הנכונה, הרצון שלה לאהוב ולהיות נאהבת והצורך הבוער שלה בחברות אמת פשוט שבו את ליבי. ממליצה בחום!
 • שוש
  שוש
  מסכימה עם כל מילה של נבט טחנאי - בביקורת שלו. מי שצולח את סגנון הכתיבה העשיר בתיאורים מליציים רבים, נהנה מתיאור דמות מעמיק ומרשים. הספר אומנם, ארוך ועשיר בתיאורים מורכבים, אך מי שאוהב את סגנון הכתיבה הזה, יהנה ממנו, ללא ספק.
 • נבט טחנאי
  נבט טחנאי
  שארלוט המדהימה... בא לי לחבק אותה בכל פעם שאני קוראת רומן פרי עטה.
  היא מתארת בצורה קורעת לב את התקפי החרדה והדיכאון שלה, בוחנת את עצמה ואת הסביבה שלה בעין מחמירה מאוד.
  וילט אמנם לא קולח כמו ג'יין אייר אבל מי שצולח אותו זוכה בהיכרות מעמיקה יותר עם נפשה הדאובה והמסוכסכת עם עצמה של האחות המוכשרת ביותר מבין השלוש (סליחה אמילי, כן? אבל "אנקת גבהים" שלך חייב עריכה!!)