הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
(ה)אין, (ה)זמן והחוליה החסרה)

(ה)אין, (ה)זמן והחוליה החסרה)


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
49 
49 
גודל (עמ'): 150
מו"ל: מנדלי

תקציר

כדי להבין את מושג הזמן צריך ללכת אחורה בזמן ולחקור כיצד נולד, התפתח והשתכלל מושג הזמן במוחו של האדם מאז היותו טרום־האדם לפני 400,000 שנה ועד היותו ה״אדם הנבון", הוא אנחנו, כיום. נעבור במסע זה בכל התחנות החשובות החל ממיקלוט האש במערה והפסקת חיי הנדידה, ראשית החקלאות, ימי התנ״ך, מצרים העתיקה, ימי הביניים ועד המדע העכשווי. נדון במסענו זה עם כמה מגדולי הפילוסופים על נושא הזמן: התנ״ך, אוגוסטין, פרמינדס, קאנט, איינשטיין ואחרים, ונעשה את הכל בשפה ברורה לכל.


השאלה "הזמן מה הוא" היא אחת השאלות הכי סבוכות העומדות בפני האדם הנבון. האם הזמן שייך ל״יש" או שמא הוא מושג מופשט בעליל? האם הזמן הוא מימד רביעי לעולם, שווה ערך ממשי לשלושת ממדי המרחב, כפי שטוען מדע הפיסיקה העכשווי, או שמא הוא רק המצאה של המוח כדי לאפשר לבינה להתממש? האם סתירה זו ניתנת לגישור בכלל? הזמן הוא מושג מתעתע, גם את האדם הפשוט וגם את גדולי הפילוסופים. ספר זה טוען שהזמן מתעתע בבינה ממש כמו שהזנב מתעתע בכלב שאינו מודע שהזנב והוא - חד הם.


חידת מחזוריות הטבע היא החידה שהובילה את כל תקופת התנ״ך וראו לדוגמא את חשיבות "ברכת הלבנה" ליהודי כדוגמא אחת ופשוטה מני רבות. האם האל "רע" המצרי היה "אל השמש" או שמא הוא היה "אל המחזוריות"? אגב, בן כמה מת מתושלח באמת?!


חיים חייט, בן 56, נשוי ואב לבן ובת, הוא אוטודידקט והוא אינו מוסמך לכלום.

  • ISBN: 001-3390-001
  • גודל (עמ'): 150
  • מו"ל: מנדלי
  • יצא לאור ב-: 19/12/2018
  • שם המחבר: חיים חייט
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו