הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
13 דירוגים
3.5
ממוצע
1
2
2
2
3
2
4
2
5
5
3
גם ב - Kindle
התחנה המרכזית
לביא תדהר

התחנה המרכזית

לביא תדהר

דרג ספר זה מתוך 5
13 דירוגים
3.5
ממוצע
1
2
2
2
3
2
4
2
5
5
3
37 
גודל (עמ'): 231
מו"ל: יניב הוצאה לאור

ומעל לכל אלה ניצבת התחנה המרכזית, רכזת בין-כוכבית המקשרת בין כל הדברים: תל אביב המשתנה תמידית; זירה וירטואלית רבת-עוצמה ומושבות החלל שאליהן נמלטה האנושות מפגעי העוני והמלחמות. את הכול מחברים האֲחֵרִים, ישויות חייזריות רבות-עוצמה, שבאמצעות השיח – זרם תודעה שוטף ודינמי – מסמנות רק את תחילתו של שינוי בלתי הפיך.
בתחנה המרכזית ממשיכים בני האדם והמכונות להסתגל, לשגשג... ואפילו להתפתח עוד.


לביא תדהר גדל בקיבוץ בצפון הארץ אך שנים רבות טייל ברחבי העולם. הוא חי באנגליה, בדרום אפריקה, בואנואטו ובלאוס למשך פרקי זמן ממושכים. כיום הוא מתגורר בלונדון. ספריו עטורי פרסים, ביניהם פרס הפנטסיה העולמי ב-2012 לרומן הטוב של השנה (שבו ניצח את סטיבן קינג וג'ורג' ר.ר. מרטין) על ספרו אוסמה, פרס הג'רווד היוקרתי ב-2015 עבור האיש החולם, פרס הפנטסיה הבריטי ואחרים, וכן היה מועמד לפרסים באיטליה ויפן. הוא כיום אחד הסופרים הישראלים המצליחים בעולם, וספריו יוצאים במספר רב של שפות. ספרו המאה האלימה נמצא כעת בהפקה לטלויזיה בארה"ב.

התחנה המרכזית זכה בפרס הקמפבל לספר המד"ב הטוב של השנה ב-2017. הספר תורגם ונמכר בלמעלה מ-10 שפות.

זהו ספרו הראשון של תדהר הרואה אור בעברית. הוא נכתב בישראל ובאנגליה.

המשך קריאה

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  תדהר כותב על התחנה המרכזית בתל-אביב, שהפכה עם השנים (מאות שנים או יותר לפי הסיפור) לתחנת חלל ממנה ממריאים ואליה מגיעים ובה חיים יצורים שונים, תערובות שונות של אנשים/רובוטים/וירטואליה/תוצרי גנים/תודעות ועוד. במובן הזה לתדהר יש דמיון עתיר רעיונות. הסיפורים מורכבים בעיקר מתיאורים המנסים לגרות את דמיונו של הקורא להמחיזם והתיאורים שופעי דמויות שונות עד כדי סחרחורת. זה ספר המורכב מהמון סיפורים קצרים, חלקם יפים, שלא התחברו לי לכדי סיפור שלם.

  אז ככה: התיאורים יפים, הכתיבה מעניינת, הסיפורים מקרטעים. הסופר הזה ראוי לקוראים מתוחכמים ממני, שיוותרו על סיפור תמורת פיסות קטנות של דמיון. לי זה לא התאים, נטשתי ולא דירגתי. אולי לכם הוא יתאים יותר.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=114206
 • ori
  ori
  הצלחתי להחזיק מעמד עד 53%. אוסף נחמד של רעיונות מקוריים שלא התגבשו אצלי לכדי סיפור מעניין ומושך מספיק. אתן צ'אנס נוסף בעתיד.
 • אל
  אל
  יצירת מופת (לא פחות) נוספת של לביא תדהר מחשובי הכותבים בתחום המדע הבדיוני והפנטזיה בארץ זוכה לוקוס אופוס ונובלה
  מומלץ בחופ