הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
3.5
ממוצע
1
1
2
1
3
1
4
3
5
2
3
גם ב - Kindle
הר האושר

הר האושר


דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
3.5
ממוצע
1
1
2
1
3
1
4
3
5
2
3

במקום 44 

26.4 

גודל (עמ'): 200
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
כפי שעשה לכל אורך דרכו האמנותית, הוא הלך בה הלאה מספריו הקודמים אל מחוזות חדשים, וברא לתוכה את דמויותיו הגוטפרוינדיות המופלאות, החיוניות להדהים, הנטועות בתוך חייהן הספרותיים באופן כה מוחשי עד שקשה להאמין שהן פרי דמיונו - שהרי אי-שם בעולם בוודאי ישנם או היו סבא לולק מ"שואה שלנו", והדוד לוי מ"אחוזות החוף", וחיים אברמוביץ' מ"העולם, קצת אחר כך", ומיכל מ"בשבילה גיבורים עפים", ושפר צור מ"מזל עורב", ויונה מרלין מ"אגדת ברונו ואדלה...". "הר האושר" הוא לא סיפור על אושר. ברגעים רבים הוא מצחיק מאוד, אבל הצחוק הזה מבעבע בתוך קלחת של עצב. הוא ספר אופטימי מאוד, אבל האופטימיות שבו ניזונה מן החומר המפחיד של הרִיק. מככבים בו אישה ישראלית צעירה שמחפשת את דרכה המקצועית ואת דרכה בכלל, וגבר שוודי באמצע חייו, אקדמאי שחוקר את המשמעות המילולית המדויקת של טקסטים היסטוריים מרכזיים, ושני אלה מוטחים זה בזה באופן שיוצר שרשרת מרתקת של תגובות. "הר האושר" הוא ספר שנע בין חיפה לסטוקהולם, ובוחן את הקונפליקט שבין הפחד מהאחר לבין המשיכה אליו. זהו ספר שפורט על מיתרי המחשבה העמוקה, אך ככל ספריו של אמיר, מניע בראש ובראשונה את מצולות הלב. "הר האושר" הוא ספרו השביעי של אמיר גוטפרוינד, שמת בגיל 52, בתום שנה שבה חתר בכל כוחו אל הדברים שעוד רצה להספיק לכתוב, והותיר אחריו קהל עצום של קוראים ואוהבים.
המשך קריאה

ביקורות


אקורד הפרידה המתוק-מריר של אמיר גוטפרוינד חוצה יבשות ותקופות, ומתאר התנגשות בלתי נמנעת בין תרבויות שונות ואנשים שונים. זהו סיפור על מפגש סוער בין פרופסור שבדי מומחה להיסטוריה של מלחמת העולם השנייה, לבין צעירה ישראלית בודדה ומתוסכלת המתקשה לתמרן את חייה לכיוון הנכון. תוצאותיו הבלתי צפויות של מפגש זה, מובטח שישאירו רושם עז על הקוראים. גוטפרוינד מעמיק לחדור במבטו הייחודי ובתיאוריו הקולעים את ההוויה הישראלית ולהאיר את המציאות שאנו חיים בה כפי שרק הוא היה מסוגל לראותה.

סקירות

 • לימור
  לימור
  ספר ממש טוב, נהנתי מאוד לקרוא, סיפור שתופס חזק, יחד עם עלילה וכתיבה יוצאות מגדר הרגיל, מומלץ מאוד.
 • מיקי
  מיקי
  אני ממש אוהב את אמיר גוטפרוינד ולא התאכזבתי. סיפור טוב, כתיבה מעולה וגיבורים מעוררי מחשבה. מומלץ
 • גדעון
  גדעון
  הספר הזה שונה משאר ספריו של אמיר גוטפרוינד, הוא חזק יותר, מטלטל יותר. לא יודע אם נהניתי לקרוא אותו יותר מהאחרים אבל עדיין, זוהי יצירה של סופר ענק, ולצערי הרב, יצירתו האחרונה.