הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
22 דירוגים
3.9 ממוצע
1
1
2
1
3
4
4
9
5
7
6
הרומנים הנפוליטניים 2: הסיפור של שם-המשפחה החדש

הרומנים הנפוליטניים 2: הסיפור של שם-המשפחה החדש


דרג ספר זה מתוך 5
22 דירוגים
3.9 ממוצע
1
1
2
1
3
4
4
9
5
7
6

במקום 46 

25.3 

במקום 46 

25.3 

סדרה:‎ הרומאנים הנפוליטניים - 2
גודל (עמ'): 496
מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד

תקציר

המסע המהפנט בן ארבעת הכרכים, המסעיר את הקוראים בארבעים ארצות - מסע שנפתח ב"החברה הגאונה" - נמשך במלוא עוזו בכרך השני של הרומאנים הנפוליטניים מאת אלנה פרנטה, "הסיפור של שם־המשפחה החדש".

הספר השני חובק כשבע שנים מחייהן של שתי החבֵרות, לִילה ואלנה, מגיל 16 עד 23, מתחילת 1960 ועד סוף 1966. פרנטה ממשיכה להחיות בו באמינות יוצאת דופן את כל גלריית הדמויות הרחבה של השכונה, המוכּרת לנו מן הכרך הקודם - למעשה, ב-496 עמודי הספר לא נוספו יותר משבע-שמונה דמויות חדשות - אך התמורות בחיי כולן מדהימות. הספר כה מצליח להנחית שוב ושוב הפתעות מרעישות חדשות, עד ש"הטיימס" הלונדוני כתב על פרנטה שהיא מעין "בלזק הפוגש את 'הסופרנוס' וכותב מחדש את התיאוריה הפמיניסטית".

הקשר הסימביוטי הייחודי בין לִילה לאלנה עוד מעמיק בספר השני, חרף כל התהפוכות. אכן, נמצא בו יותר קנאה בין השתיים, יותר שנאה, וגם תחרות על בקיאות, על כתיבה, ואפילו על לבו של גבר; ילכו ויתרחבו תקופות של נֶתק בין השתיים; ובעוד אלנה נראית כמי שהולכת ובונה את עצמה, נדמית לִילה כמי שדווקא מוחקת את עצמה בהרס עצמי. ואף על פי כן, עדיין כל אחת מן השתיים מממשת את חלומותיה של האחרת, נפרמת ונבנית מתוך מה שהיא לוקחת מחברתה, תוך כדי שהיא חווה את עצמה - במתח ובהיקסמות - לעומת האחרת, לנוכח מבטה המדומיין.

הצליל המטורף של מוחה של האחת מהדהד בצליל מוחה של האחרת. בין המעשים הדרמטיים שעושה אלנה אין כמעט אחד שלא נועד להעמיד "מכת נגד" למה שנראה לה שעושה כרגע חברתה. והשורשים העמוקים שנטעה האחת באחרת אפילו בגיל עשר, מצמיחים משהו מרחיק לכת עכשיו, בגיל 23.

המשך קריאה
 • ISBN: 31-5872
 • גודל (עמ'): 496
 • מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד
 • יצא לאור ב-: 01/06/2016
 • שם המחבר: אלנה פרנטה
 • תורגם ע"י: אלון אלטרס

ביקורות

  


רב מכר מאת הסופרת האיטלקייה המסתורית אלנה פרנטה שכתיבתה סחפה מיליונים ברחבי העולם.


זהו המשך עלילותיהן של הילדות מ"החברה הגאונה", שסיפורן הולך ומסתבך. מצד אחד הידידות האמיצה שלהן מורעלת על ידי קנאה, ורגשי נחיתות, כאשר כל אחת משתוקקת לחיות את חייה של האחרת. ומצד שני, דווקא בתקופה זו נדמה שהקשר ביניהן חזק מתמיד, והן עסוקות זו בזו גם בהמלך תקופות ארוכות של נתק.


ספר שמפתיע בכל פעם מחדש בעלילות נפתלות, בטוויסטים בלתי צפויים ובעומק הרגשות בהם הוא נוגע.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • מירטה
  מירטה
  סדרה מעולה שמספרת את סיפורן של 2 חברות בנאפולי במשך הרבה שנים. הספר השני בסדרה. ספר מרתק שקשה להוריד מהיד. ברגע שסיימתי הייתי חייבת להתחיל את הספר הבא. ממליצה
 • Yaron
  Yaron
  ספר נפלא, מרגש ומקורי ששואב אותך לעולם ולתקופה אחרת. יש בו מימד של שחזור תקופה ורבדים על זמניים של מערכת יחסים מרתקת בין הגיבורות. ממליץ בחום. ספר חובה.
 • שוש
  שוש
  ספר מעולה שכתוב לעילא.כל הסופרלטיבים שכבר ניתנו לסופרת בהחלט ראויים.כתיבה אמיצה ונדירה,בהחלט ממליצה
 • חניתה
  חניתה
  מכיוון שקראתי את הספר הראשון בסידרה - החברה הגאונה - הסתקרנתי לדעת מה קורה ללנה, לילה וחבריהן מהשכונה בהמשך.
  הספר ממשיך את סיפור חייהם של שתי החברות וחבריהן מהשכונה.
  הקשר שנושא בחובו רגשי אהבה, קינאה, תחרותיות בין לנה הממשיכה את לימודיה בהצלחה לבין לילה המחפשת דרכה בחיי הנישואין והשותפות העיסקית של בעלה עם אחיה ועם מיקלה ומרצ'לו, שנואי נפשה.
  אהבות, בגידות, רכילויות, קינאה, חיים מלאי תהפוכות.
 • רון
  רון
  הספר השני בסדרת הרומנים הנפוליטניים ממשיך את סיפורן של לילה ולנה לתוך שנות הנעורים.
  בעוד לנה ממשיכה ללמוד ולהצליח בתיכון ובאוניברסיטה, לילה מנסה למצוא את עצמה בתוך חיי הנישואין.
  החיים בנפולי ממשיכים לתסוס בעוצמה והכניסה לתוך עולמן של שתי הנערות מרתקת אפילו יותר מהספר הראשון.
 • ענת
  ענת
  כמו הסםר הראשון בסדרה ( " החברה הגאונה" , גם ספר זה מצייר בצורה מופלאה את הקשר המיוחד בין שתי חברות הילדות על רקע הנוף האנושי והססגוני של נאפולי. ספר מרתק שאסור להחמיץ.