הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
26 דירוגים
3.6
ממוצע
1
3
2
4
3
1
4
10
5
8
12
הרוחות של בלפסט
40 

הרוחות של בלפסט


דרג ספר זה מתוך 5
26 דירוגים
3.6
ממוצע
1
3
2
4
3
1
4
10
5
8
12
40 
40 
מו"ל: תמיר הוצאה לאור
 • ISBN: 978-965-7664-14-8
 • מו"ל: תמיר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 14/03/2016
 • שם המחבר: סטיוארט נוויל
 • תורגם ע"י: שי סנדיק
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

ג'רי פיגאן, רוצח שכיר לשעבר בשירות  האיי.אר.איי מוצא מנוח לנפשו.

12האנשים שחיסל מטילים צל על חייו ורודפים אותו לילות כימים. רגע לפני שהוא מאבד את שפיותו, הוא מבין מה עליו לעשות כדי להיפטר מרודפיו: לנקום במי ששלחו אותו לבצע את מעשי הרצח.

החל בפוליטיקאים תאבי הבצע דרך כוחות הביטחון המושחתים ובריוני הרחוב וכלה במשתפי הפעולה הצופים מהצד שאפשרו לפשעים לקרות - כולם מוכרחים לשלם את המחיר.

כשמסע הנקמה של פיגאן מאיים לערער את תהליך השלום בצפון אירלנד, חברים ואויבים ותיקים כאחד רוצים במותו.

המשימה מוטלת על דיוויד קמפבל, שיעשה את המלאכה עבור שולחיו, אבל לא רק עבורם.

 

לקמפבל יש סיבות משלו לסלק את פיגאן מהזירה - סודות ממלחמה מכוערת שחייבים להיקבר, גם אם הרוחות חושבות אחרת.

 

"הרוחות של בלפסט", רומן הביכורים של סטיוארט נוויל, זכה בפרס המותחן הטוב ביותר של השנה מטעם ה"לוס אנג'לס טיימס" ונבחר לרשימת עשרת המותחנים המובילים של ה"ניו יורק טיימס" לשנת 2009. הוא זכה בפרס מיסטרMystere) ) הצרפתי לרומן המתח הזר הטוב ביותר ותורגם לתריסר שפות.   

 

סטיוארט נוויל כתב שישה מותחנים עטורי פרסים שכבשו במהירות את רשימות רבי המכר בבריטניה ובארה"ב וערך את אסופת הסיפורים "בלפסט נואר" יחד עם אדריאן מק'גינטי. כיום הוא מתגורר עם אשתו וילדיו בפורטדאון שבצפון אירלנד. 

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-7664-14-8
 • מו"ל: תמיר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 14/03/2016
 • שם המחבר: סטיוארט נוויל
 • תורגם ע"י: שי סנדיק
 • זמין להשאלה: כן

ביקורות"הרוחות של בלפסט" מאת סטיוארט נוויל הוא ספר טורד-מנוחה ובלתי שגרתי, שלא תצליחו להוריד מהידיים.
בראש ובראשונה מדובר בספר מאוד לא נוסחתי.

לא עוד עלילת מי-עשה-את-זה נדושה. תשכחו מהקלישאות של שוטרים אינדיבידואלים וקשוחים ובלשיות יפהפיות ארוכות רגליים. זה ספר מתח שכמוהו עוד לא יצא לכם לקרוא.

גיבור הספר, ג'רי פיגאן, שואב מיד את הקורא אל תוך עולמו, הסדוק והמעורער ממעשי רצח ואלימות. פיגאן רדוף (באופן מילולי) על ידי הפשעים שביצע עבור המחתרת בזמן המהומות באירלנד.

הוא בקושי מצליח לשוב לחיים הרגילים אחרי שתיים עשרה שנים בכלא, אף על פי שמרבית מכריו מהימים רוויי הדם הללו השיגו משרות בכירות ותפקידים חשובים ויוקרתיים.

כשג'רי מבין מה עליו לעשות כדי להיפטר מן השדים שרודפים אותו הוא נסחף למחול השדים האכזרי של הנקמה. אבל הנקמה היא ידידה הפכפכה מאוד, ואין לדעת לאילו מחוזות היא רוצה להוביל אותו.

וכל זה עוד בלי להזכיר את מארי מק'קנה ובתה הקטנה שנכנסו לחייו לפתע והחלו שופכות אור על פינות בלבו שפיגאן שכח כבר מזמן מקיומן. התיתכן אהבה במקום בו יש רק תופת וסיוטים?

ובינתיים הפוליטיקאים לא נחים על זרי הדפנה – הניצחון רק הפך אותם רעבים יותר והם עושים כל מה שאפשר כדי לצבור כוח ויוקרה, לכופף כמה שאפשר את הידיים של יריביהם ולהצטלם היטב לתקשורת.

לכן מסע הנקמה של פיגאן ממש, אבל ממש לא בא להם בטוב.

כשטינות ישנות ויריבויות בין מי שהיו ידידים צפות ועולות על פני השטח כמו שמן על מים, די בניצוץ אחד כדי להעלות הכל באש. ככל שהסיפור מתקדם עוד ועוד זוועות ועוולות עולות כמו גופות רקובות מן הבוץ, שלדים קבורים מתגלים ונחשפים ומשחק מכוער לחיים ולמוות נפתח במלוא אכזריותו.

מחד הספר קריא מאוד והקורא טס בקלילות על פני העמודים, מרותק מכדי להתיק את עיניו מן הדף. מאידך הספר מותיר אחריו תהיות רבות כמו אדמה חרוכה ומעורר מחשבה על סוגיות כבדות משקל הנוגעות לטרור, טראומה, שחיתות, אידיאולוגיה, שייכות, וחשוב מכל - מחילה.

בתור קוראת ישראלית קשה שלא לחשוב על הרלוונטיות של הספר לכאן ועכשיו. עד כמה שאירלנד נראית לנו צפונית ורחוקה מאיתנו, והסכסוך שהיה בה הוא כביכול נחלת העבר הספר הזה מעורר מחשבות על כך שאולי המתרחש בו אינו כה רחוק מחיינו שלנו.

הרשים אותי במיוחד הטיפול של המחבר באלימות: הוא בוחן מאוד מקרוב את אמנות הצתת המהומות, הוא מצליח לזעזע בעזרת תיאורים אגביים, כמעט מינימליים ונמנע היטב מליפול למלכודת שרבים נופלים בה - כתיבת "פורנו-עינויים" ושימוש באלימות כדרך להשיג רייטינג.

מסעו רווי-תאוות-הנקם של פיגאן כמעט מזכיר ספר פנטזיה בו על הגיבור לצוד את חלקי נשמתו של הנבל; רק שכאן פיגאן משחק תפקיד כפול ומגלם הן את הגיבור והן את הנבל. וכיוון שמדובר בעלילה המתרחשת באירלנד, אולי לא מפתיע במיוחד למצוא את האלמנט המיסטי שזור כמלאכת מחשבת בין הדפים.

זהו ספר מבריק, מותח ומפתיע, שנקרא בנשימה עצורה, מומלץ מאוד.

אנשי הוצאת "תמיר סנדיק" בוחרים היטב את היצירות לתרגום, ומוכיחים את מומחיותם בתחום פעם אחר פעם.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • בני
  בני
  כשהתחלתי לקרוא את הספר, חשבתי לעצמי: "איזו נפילה, ספר לא מעניין שכתוב בצורה שאני לא אוהב, וכנראה שאפסיק לקרוא אותו..."
  ככל שהמשכתי, נסחפתי לעלילה מותחת וסוחפת, ששזורה בתקופה העקובה מדם של בלפסט.
  נהינתי, מומלץ לקריאה.
 • איריס
  איריס
  ג'רי פיגאן הרג תריסר אנשים, כולל אשה אחת ותינוקה. ג'רי פיגאן היה חיל במחתרת האירית בבלפסט, צעיר קשוח, שפילס דרכו בין הקשוחים האחרים בדרך האפשרית היחידה – בכח. עד שקבלו אותו. עד שבטחו בו. אחר כך היה צריך להיות חלק מן המחתרת האירית, אז הוא היה. הבריטים כלאו אותו לשתים עשרה שנים, עד שהגיע הסכם יום הששי הטוב, ואפשר היה לשחרר את כל האסירים.

  וכמו כל לוחמי החופש, שיש הקוראים להם טרוריסטים, תלוי מאיזה צד מסתכלים – מן הצד הכובש או הצד הנכבש – משנגמר הסכסוך, והצדדים לחצו ידיים, גם אם היו חשדניים עדיין, הפך כל מי שפעם נחשד טרוריסט לאיש מכובד בקהילתו, כזה שלכל מקום שיגיע, ולא משנה מה יעשה, יכובד על ידי הנוכחים. כזה שכשיִכּון השלטון העצמי (או משהו דומה) יזכה להכרה והוקרה, ואפילו למשרה כלשהי, משום שהוא מ"אנשינו".

  השלום אולי הגיע, או הפסקת האש לפחות, והסכמים נוספים הולכים ונחתמים, אבל ג'רי פיגאן שרצח שנים עשר אנשים, כולל אם ותינוקה הקטן, בפצצה שהונחה בחנותו של קצב אחד, והיתה אמורה להתפוצץ אחרי השהיה של חמש דקות, אך התפוצצה כמעט מיד, והרגה חמישה אנשים, כולל האם ותינוקה, והקצב, ועוד שניים; ג'רי פיגאן שרצח נער שנחשד במשהו, ומקום קבורתו לא נודע, ועוד חיילים בריטיים ואנשים אחרים, תמיד בשליחותו של מישהו אחר, תמיד מסיים את העבודה המלוכלכת של מישהו אחר; ג'רי פיגאן לא מצא מנוח.

  למרות הכבוד שרחשו לו אנשים אחרים, למרות המשרה הנוחה, שבעצם היתה כרוכה בעיקר בקבלת משכורת לא רעה ובעשיית שרותים קטנים על פי בקשת הפוליטיקאי הממנה, למרות כל אלה, ג'רי פיגאן לא מצא מנוח. תדיר ראה סביבו, בכל שעה ושעה, ביום או בלילה, את רוחותיהם של האנשים שהרג, והם מוחשיים והם דורשים מנוחה, והם דורשים שישלם על מעשיו, ויינחם עליהם.

  ואין לו מנוחה.

  ספר מהפך דפים ומהפך קרביים לעתים; מעורר מחשבה.

  ולא לוותר על אחרית הדבר מאירת העיניים.


  לסקירה המלאה: https://irisganor.com/?p=2893
 • רחל
  רחל
  לי הספר היה קשה לקריאה. מדובר על תקופה של מלחמה באירלנד. צפון ודרום .השפה לא קולחת.הספר מציג את הצד האנושי של רוצח. וגורם לקורא להזדהות עמו.
  התחלתי פעמים.ופעם השניה סיימתי...מציג את ההיסטוריה של מלחמת צפון דרום בצורה טובה וכואבת.
 • רחל
  רחל
  לי הספר היה קשה לקריאה. מדובר על תקופה של מלחמה באירלנד. צפון ודרום .השפה לא קולחת.הספר מציג את הצד האנושי של רוצח. וגורם לקורא להזדהות עמו.
  התחלתי פעמים.ופעם השניה סיימתי...מציג את ההיסטוריה של מלחמת צפון דרום בצורה טובה וכואבת.
 • רחל
  רחל
  לי הספר היה קשה לקריאה. מדובר על תקופה של מלחמה באירלנד. צפון ודרום .השפה לא קולחת.הספר מציג את הצד האנושי של רוצח. וגורם לקורא להזדהות עמו.
  התחלתי פעמים.ופעם השניה סיימתי...מציג את ההיסטוריה של מלחמת צפון דרום בצורה טובה וכואבת.
 • Lital
  Lital
  ספר אקשן ומתח מעולה! אתמול בלילה התחלתי אותו ועד שלא סיימתי אותו לא יכולתי להוריד אותו מהידיים. מסופר על רוצח קטלני ומיומן, מתנקש, שנזכר בעברו ובכל קורבנותיו. אותם הקורבנות דורשות ממנו נקמה, והוא, מוצף בכל העוולות של שולחיו למשימות, מחליט לנקום את נקמתם.
  ספר באמת טוב, לא הכי טוב שקראתי בז'אנר אך בהחלט מספק את הסחורה
 • יובל
  יובל
  אחלה ספר, זה לא הספר הכי טוב שקראתי, אך הוא בהחלט היה שונה לטובה מהרבה ספרים בז׳אנר הזה. ההיסטוריה מאחוריו מרתקת, עושה חשק ללמוד עוד, בניית הדמויות מעולה, התיאורים מוצלחים, ספר מאוד זורם.
 • אלעד
  אלעד
  ספר טוב, אם כי לא טוב כמו שרבות מן הביקורות מהללות אותו. מבחינתי הוא מעניין בגלל שהוא הציג בפני אזור בעולם שגם בו מתקיימת מציאות של טרור, רק ששם הצליחו לסיים אותו (למרות שהספר מראה כמה המצב לא צודק).
 • לימור
  לימור
  ספר מתח מהטובים ביותר שקראתי, עלילה מותחת עד לקצה, המון אקשן, הספר כתוב טוב ומומלץ מאוד.
 • אלינה
  אלינה
  ספר המתח הזה הוא טוב בכל כך הרבה רמות. הוא מדויק בכל כך הרבה תיאורים של מקומות, שמות ואירועים (אם ביקרתם באירלנד פעם אז הוא יגרום לכם להסתכל באופן אחר על מקומות מסוימים, כמו רובע טיטאניק). בנקודות מסוימות הספר מעט מזכיר את דקסטר של הספר הראשון, דמות שאתם יודעים שהיא רעה, אבל אתם מאוד בעדה. הספר שומר בהצלחה על הסוד של ההיבטים הפסיכולוגיים של הדמות הראשית בסוד עד כמעט לסופו, אבל הוא מצמרר בכל מקרה. מכיוון שהספר מדבר לא מעט על תקופת פיגועי הטרור באירלנד, קשה לחשוב עלי מחוץ להקשר של המציאות בה אנו חיים, ומה הוא אומר עליה. אם אתם לא מכירים את ההיסטוריה של אירלנד בכלל אז תקראו את החלק של "רוחות הרפאים של הסכסוך בצפון אירלנד" שנמצא בסוף הספר קודם. קריאה מאוד מומלצת, העלילה זזה בקצב מהיר ומותחת לכל אורכה, ספר שנשאר איתכם אבל לא בצורה מעיקה
 • אלעד
  אלעד
  ספר מותח, עוצר נשימה ומלהיב, מרתק אותך עד העמוד האחרון. קשה שלא להזדהות עם ג'רי פיגאן, שיוצא לנקום באנשים שהפכו אותו למפלצת שהוא והשתמשו בכישורים המיוחדים שלו כדי לתקוף ולתפוס את השלטון. ספר על נקמה ועל מחילה עם סיום חזק מאוד ומסר חד משמעי על אלימות והשימוש בה כדי להגן על האזרחים או לתקוף אותם. נחשפתי להמון מידע מעניין על הסכסוך רווי הדמים באירלנד בתקופה ההיא. קל מאוד לקריאה וזורם, ממליץ ביותר.
 • פטר
  פטר
  אני אישית ממליץ בחום. אקשן מעולה, מתח גבוה.
  מסופר על ג'רי פיגאן, לשעבר לוחם במחתרת האירית, רוצח קטלני ומיומן. הבעיה היא שפיגאן פיתח מצפון שבא אליו בצורה של כמו "רוחות רפאים" (לא ספוילר, זה בתחילת הפרק הראשון) ודורשות ממנו נקמה. והחברים שלו ממילא נהיו מושחתים כולם אחרי שהתעשרו על חשבון המרד. אז הוא פוצח במסע הרג כדי לרצוח אותם אחד אחד ולעשות "חיסול חשבונות".
  זה עוד ספר שבו אנחנו מזדהים עם רוצח, ומגלים שמבין כל הדמויות הוא הכי פחות גרוע. פיגאן גם מתאהב באקסית של אחד מחבריו לשעבר, מה שמסבך אותו עוד קצת . גם מהבחינה הזו זה ספר מוצלח כי הוא עושה את העבודה. הוא משחק יפה עם המציאות והדמיון, וגורם לנו לתהות אם פיגאן באמת משוגע או שמה שהוא רואה אמיתי לגמרי.
  סצינות האקשן הכי טובות שקראתי בזמן האחרון.