הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
0
הקרב על גבעת התחמושת
שאול ובר

הקרב על גבעת התחמושת

שאול ובר

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
0
37 
37 
גודל (עמ'): 216
מו"ל: כרמל

תקציר

"היריות הלכו ופחתו. הקרב שכך. נותרו רק הגוויות, מעוותות פנים, חיוורות, חלולות עיניים. התחבושות ספוגות-הדם, גניחות הפצועים. ריח של אבק שרפה, עשן ואבק המתפזרים ברוח. תרמילים ריקים ומפויחים, רסיסי מתכת ואבן, גומות מושחרות בקרקע ודממה עייפה, מדוכאת.
"...בתעלות העמוקות, המקיפות את הגבעה מארבע רוחות, רבצו צנחנים, שותקים. עיניהם קהות מבט, בוהות באדישות. גוויות דמומות, מאודמות, היו שרועות פה ושם בתעלות או על דופנותיהן. בתוך בונקר אדיר כתלים, לצד התעלה, נשען צנחן על רובהו. עיניו היו תקועות בתמיהה קפואה בערמת גופות שרופות. 'צלחות' מבוקעות היו פזורות מסביב בין רסיסי הטיח והמתכת. כמה רובי 'קרבין' ומקלעים ירדניים נאספו על דופן התעלה". (מתוך הספר שער האריות)
זאת הייתה תמונת סיומו של הקרב על גבעת התחמושת, מהמדממים בקרבות מלחמת ששת הימים. ד"ר שאול ובר, היסטוריון שלחם בקרב על הגבעה, מנתח את הקרב בהקשר הכולל של המלחמה בירושלים, ומתמקד בביקורת על תהליך קבלת ההחלטות לגבי הקרב בגבעה. כחוקר-משתתף הוא מתאר כיצד שתי פלוגות של לוחמים, שגילו גבורה רבה, הצליחו לנצח בקרב במחיר כבד של הרוגים ופצועים.
זהו ספרו השישי של ד"ר שאול ובר. הספר חולצה כחולה על רקע שחור עוסק ביחסן של תנועות הנוער הארץ-ישראליות לגולה במהלך השואה ולאחריה; ספרו השני, שאזל, גבעה נעלמה, עוסק בקרב על גבעת התחמושת; הספר השלישי, רבין -שורשיו של מנהיג הוא ביוגרפיה של רבין מילדותו ועד פירוק הפלמ"ח; המרגל שהושכח עוסק בחייו ומותו של מאיר (מקס) בינט שסובך בפרשת עסק הביש במצרים; ההר שהפך למפלצת מספר את סיפורם של אחד עשר טירוני גולני שנספו במחדל מיד לאחר מלחמת ששת הימים.
המשך קריאה
  • ISBN: 978-965-540-512-5
  • גודל (עמ'): 216
  • מו"ל: כרמל
  • יצא לאור ב-: 21/10/2015
  • שם המחבר: שאול ובר
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו