הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4.3 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
1
3
הקופסה של אמא

הקופסה של אמא


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4.3 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
1
3
25 
25 
גודל (עמ'): 95
מו"ל: גוונים

תקציר

 

מ' מעזה ויוצאת סוף סוף לגלות את סיפור אהבתם המעוות של הוריה, דרך מכתבי האהבה האותנטיים שאליהם היא נחשפת ודרך סבתה אשר מגוללת בפניה את ההתאהבות, ההתפכחות והסוף המר של אמה. סיפור זה מבוסס על סיפור אמיתי והמהווה הצצה לחלק מסטטיסטיקה של רצח נשים.

"אני זוכרת את זה כמו אתמול. יום השחרור הגיע, היה זה ב-9.11.77 כל הלילה לא ישנו, סבא שלך ואני. סימה הלכה עם החבר שלו, שמעון, לקחת אותו משם ולהביא הביתה. היית צריכה לראות איך היא התייפייפה בשבילו ואיך היא התרגשה - כמו ילדה קטנה! נו, טוב, לבסוף הם הגיעו וכל הבית היה מקושט בבלונים שהיא תלתה. סבא ואני ישבנו כמו גלמים וחיכינו להם כי היא ביקשה שנקבל את פניו. מה נגיד לה, שאנחנו לא רוצים?".
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-534-629-9
 • גודל (עמ'): 95
 • מו"ל: גוונים
 • יצא לאור ב-: 08/03/2016
 • שם המחבר: רון שגב פינקלמן
 • זמין להשאלה: כן

ביקורותבין אם הכותרות המכובסות זועקות "כבוד המשפחה" או "רקע רומנטי" – הסיבה היא תמיד אותה סיבה: המחשבה המעוותת של הגבר שהאישה שייכת לו, ועליה לעשות כרצונו. וגם התוצאה היא אחת – רצח מזעזע, כמעט בלתי נתפס על אף הסטטיסטיקה המבהילה שמראה עד כמה הוא שכיח.

סימה, עובדת סוציאלית טובת לב ומלאת אמון כתבה לאב, אסיר בכלא, ששכנע אותה בלשון חלקלקה לבטוח בו עד הסוף המר. מדובר כאן במתעלל שונה מזה שאנו רגילים לראות בתרבות הפופולארית, ולכן מסוכן פי כמה.

בתה של סימה שנותרה יתומה מתחקה אחרי הסיפור העצוב של אמה וחושפת את מערכת היחסים המתעללת, שהייתה שמורה במשך שנים רבות בקופסת מכתבים. היא מלקקת את הפצעים, כואבת את יתמותה, את החיים בצל האובדן – ובה בעת מחלימה לאט ומבינה שאפשר גם אחרת.

ספרה של רון שגב פיקלמן צובט בלב ובועט בבטן. כעת המכתבים שבקופסה יוצאים לאור בצורת ספר ומשמיעים לא רק את קולה של הנרצחת אלא גם את קולן של מאות אם לא אלפי נשים בישראל החיות יום אחרי יום תחת טרור מגדרי.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • אביגייל
  אביגייל
  יותר משזה ספר מעניין זה מסמך אנושי מרתק, חשוף, כואב ובעיקר מטלטל.
  בגיל 40 פותחת מירי קופסה שקיבלה מאמה ובה מכתבים שנכתבו בין אביה לאמה. המכתבים חושפים את מערכת היחסים ביניהם וסבתה של מירי אף עוזרת לה להשלים את החסר ולדעת את סיפור הוריה כולו.
  סימה ורפי היו שונים מאוד זה מזו אבל אהבה גדולה חיברה ביניהם. לא עזרו האזהרות של הוריה ולא סימנים מחשידים אחרים. סימה החליטה לחיות את חייה עם רפי. לא היו אלה החיים להם ציפתה. האם תצא לדרך חדשה? האם תוכל להשתחרר מכבליו של סמי?
  זהו סיפור על מערכת יחסים הרסנית, על סבתא ורגעי הנחת מנכדתה.
  מומלץ בחום.
 • ענת
  ענת
  ספר מצוין, עצוב ולא קל, לא דומה לסיפורים העצובים האחרים שאנחנו רגילים לשמוע על אלימות כלפי נשים. לא סתם הסבתא קוראת לו "הנחש".... מצד שני הספר מסתיים בנימה אופטימית ומראה שיש גם דרך החוצה ממעגל האלימות, שאת הקשרים ההרסניים אפשר לחתוך והם לא חייבים לחלחל לדור הבא. הסיפור נמסר מנקודת המבט של הבת של המתעלל והקורבן שמגלה את הסיפור של הוריה לאורך העלילה עד לסיום הטרגי והדרמטי.
  ספר מומלץ מאוד, לא רק לנשים אלא גם לכולם.
 • עדי
  עדי
  חובה לקרוא.
  מעביר באופן בלתי אמצעי טרגדיה משפחתית אמיתית, שתחילתה במפגש בין אישה צעירה, תמימה וערכית ובין עבריין סידרתי.
  בתה, שהיא המספרת, חושפת את פרטי האירועים שהובילו לאסון הכבד מכל. היא מתמודדת באומץ לב בלתי רגיל עם המציאות שנכפתה עליה, אוספת את השברים ומצליחה לעשות את הבלתי אפשרי- להנציח את שאירע, לנצח את הרשע ולהמשיך הלאה.