הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
15 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
6
5
7
7
הצרה עם עזים וכבשים
40 

הצרה עם עזים וכבשים


דרג ספר זה מתוך 5
15 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
6
5
7
7
40 
40 
גודל (עמ'): 423
מו"ל: תמיר הוצאה לאור
 • ISBN: 978-965-7664-13-2
 • גודל (עמ'): 423
 • מו"ל: תמיר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 25/01/2016
 • שם המחבר: ג'ואנה קאנון
 • תורגם ע"י: שי סנדיק
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

"הצרה עם עזים וכבשים" הוא רומן ביכורים מותח, שנון ונוגע ללב על דעות קדומות, חשדנות ועל השונה שמסתתר בכל אחד מאיתנו. קיץ 1976. גל חום בלתי נסבל עובר על אנגליה, אבל מה שמטריד יותר מכל את תושבי השדרה הוא היעלמותה המסתורית של גברת קריזי מבית מספר 8.
בעוד השכנים עסוקים בהתלחשויות ובבחישות, גרייסי וטילי בנות העשר מחליטות לנצל את חופשת הקיץ לעבודת בילוש מטעמן. הן עוברות מבית לבית ומחפשות אחרי מי שבטוח יוכל להחזיר את הנעדרת הביתה - אלוהים. אלא שככל שהטמפרטורה עולה וחקירתן של שתי הבלשיות החובבות מתקדמת, נחשפים אט-אט הסודות המסתתרים מאחורי הדלתות הסגורות של בתי השדרה ואלו, כך מסתבר, לגמרי מהסוג האנושי. ג'ואנה קאנון היא רופאה פסיכיאטרית המתגוררת בדרבישר, מחוז הולדתה, יחד עם משפחתה וכלבה. כבת יחידה לבת יחידה, רבים מחבריה התגוררו בין דפי הספרים וכבר בגיל צעיר גילתה משיכה עזה למילה הכתובה, לסיפורים ולדמויות. "הצרה עם כבשים ועזים" הוא ספרה הראשון.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-7664-13-2
 • גודל (עמ'): 423
 • מו"ל: תמיר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 25/01/2016
 • שם המחבר: ג'ואנה קאנון
 • תורגם ע"י: שי סנדיק
 • זמין להשאלה: כן

ביקורותהספר הזה, שמספק הצצה לתוך הבתים בשדרה בריטית שקטה בעיירה קטנה, עוסק בהיעלמותה הפתאומית של אחת השכנות, מרגרט קריזי, בתחילתו של גל החום הנורא שפקד את המדינה בקיץ של 1976. ההשערות מעופפות סביב בתי השדרה כמו להקת ציפורים חסרת מנוחה: האם זהו מקרה רצח על רקע אלימות במשפחה? או שסתם נמאס לה מחיי הנישואין והיא החליטה לעזוב ?ייתכן שהיא פשוט השתגעה מרוב חום? ואולי היא נחטפה, או גרוע מזה? אחרי הכל, מרגרט קריזי כנראה ידעה דברים שאף אחד לא אמור היה לדעת, ובקצה השדרה, בבית המבודד הרי מתגורר הבחור המוזר הזה שכולם פוחדים להתקרב אליו...

לגרייס בת העשר מבית מספר ארבע יש דרך מקורית להציל את המצב: הרי הכומר אמר שאלוהים נמצא בכל מקום ואף אחד לא אבוד כשאלוהים איתו, לכן כל מה שעליה לעשות זה למצוא את אלוהים והוא יעזור להחזיר את גברת קריזי הביתה. לפיכך מגייסת גרייס את טילי, יד ימינה וחברתה הנאמנה והמסורה, ילדה שמנמנה וחולנית. כמו ווטסון ושרלוק יוצאות שתי הילדות הנחושות לפענח את התעלומה, אבל נראה כי הדרך למצוא את אלוהים בבתים השונים של השדרה עוברת דרך הרבה מאוד תעלומות וסודות שתושבי השכונה מחביאים מתחת לשטיחים שמקשטים להם את הסלון.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • איריס
  איריס
  גרייס וטילי, שתי ילדות בנות עשר, קיץ חם, חם מאד. עיירה קטנה באנגליה, בה כולם מכירים את כולם, והשדרה בה מתגוררת גרייס היא עולם קטן בזעיר-אנפין, עולם המכיל הכל, וכולם, כאמור, מכירים את כולם.

  כולם יודעים שגברת קריזי נעלמה, ושג'ון, בעלה, ממתין בכל יום לאוטובוס העוצר בשכונה, כי אולי תרד ממנו. כולם יודעים מי הולך ומי חוזר, מי יצא מביתו, מי חזר, מה גדל בגינה של מי. כמעט כמו קיבוץ של פעם.

  "השכונה תמיד התנהלת ככה. מצעד של אנשים, קשורים זה לזה בעבותות של טרחנות וסקרנות, מעבירים את סבלות הזולת ביניהם כמו חבילה." *

  (ואולי משום שכולם מכירים את כולם וכולם צופים מחלון ביתם ורואים בדיוק מה קורה, אולי משום כך היה מוזר לי קצת סיומו של הספר זה המתאר את הארוע המכונן שלו, של הספר הזה, ארוע שמשום מה, הפעם לא היו לו עדים.)

  כולם מכירים את כולם, את המוזרויות של כל אחד, את הסודות של כל אחת, או את חלקם לפחות; כי כל הספר הזה סובב סביב סודות.

  פעם, לפני תשע שנים לערך, נעלמה תינוקת, ואחד השכנים נחשד בהיעלמה. העניין לא הוכח אף פעם, אבל השכן הפך להיות ה"מוקצה" של השכונה. כזה שלא מדברים איתו, המסתגר מאחורי דלתות ווילונות, תמהוני קצת, מוזר קצת. הזכיר לי קצת את בו מתוך "אל תיגע בזמיר", דמות מסתורית המפחידה ילדים בעצם קיומה.

  ובכן, תינוקת נעלמה, והחלה להתגלגל שרשרת ארועים שהובילו לסודות נוספים, שכל אחד מן השכונה נושא עמו. ואז באה גברת קריזי.

  ואז היא נעלמה.

  לביקורת המלאה, אם תרצו:

  https://irisganor.com/?p=2852
 • הדר
  הדר
  ...היא שלא קל להבין מי הוא מה. גרייס וטילי מנסות לפתור תעלומה, ובדרך אנחנו מגלים הרבה על משהו רע שקרה ברחוב שלהן, על דעות קדומות ועל התבגרות. ספר נהדר.
 • yaelhar
  yaelhar
  השם הנפלא הוא הסיבה שקראתי את הספר מלכתחילה. זה והעובדה שהסופרת בריטית וכותבת על עיירה סתמית אי שם באנגליה. אלה הסיבות שלי - וזה מה שאגיד לשופט.

  הספר נע בין בגרות לילדותיות. שתי הילדות - בעיקר גרייס המספרת את הסיפור - מפגינות בגרות מפליאה, התייחסות פילוסופית ורב משמעית לחיים שסביבן. הילדות שופעות התבונה גם אינן נגררות אחרי הלך הרוח השכונתי של דחיית השונה והתלהמות אלימה. מצד שני המבוגרים בסיפור ילדותיים לההפליא על התייחסותם הסטיריאוטיפית, בורותם המובנית ונסיונם הפתטי להסתיר מהעולם את מהותם.

  הספר חמוד. מסריו ממש לא מתוחכמים, התעלומה אינה באמת תעלומה, נסיונה של קאנון לבנות מתח משתמש בטכניקות פרימיטיביות, אך הוא נחמד לקריאה. כתוב בהומור חביב ומפעם לפעם מבליחה איזו הברקה.
  https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=980950
 • גלי
  גלי
  הספר "הצרה עם עזים וכבשים" הוא ספר מאוד שנון, מלמד המון. מומלץ לכל אוהבי הז'אנר. לא יכולתי להניח מהיד.
 • נופר
  נופר
  ג'ואנה קאנון כותבת בכשרון, העלילה מעניינת, גם אם לא מאוד מפתיעה (וכשכבר יש הפתעה היא לא תמיד משכנעת), הכתיבה טובה, עשירה, משעשעת לפרקים (למשל, כרטיסי השתתפות בצער עם קלישאות דתיות מתוארים כך: "מסתבר שכשאלוהים מדבר, הוא בוחר בפונט מעוטר בלבד"). אבל ג'ואנה קאנון בחרה להשתמש בכשרון שלה לכתיבת ספר דידקטי וצדקני. וזוהי, בעיני, הצרה עם הצרה עם עזים וכבשים.
 • דן
  דן
  ספר מתוק ושנון מאד, מלא אהבה לגיבוריו ושמחת חיים. העלילה מעניינת וקורותיהם של הגיבורים נוגעים ללב. קראתי בשמחה רבה ונהניתי מאד
 • סיגלית
  סיגלית
  מצחיק, שנון, מתוק וחכם! קורותיהם של תושבי השכונה דרך העיניים של גרייס וטילי נוגעים ללב ומשעשעים לפרקים. ההוכחה שאנשים נשארים אנשים עד הסוף, מוכנים להאמין בהכל בתנאי שיביא להם נחמה. מתוק ומקסים, אהבתי.