הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
גם ב - Kindle
הצגה יומית
44 

הצגה יומית


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
44 
44 
גודל (עמ'): 416
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 15101088
 • גודל (עמ'): 416
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/09/2019
 • שם המחבר: גפן אדיבה
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

חמש־עשרה שנים חלפו מאז דרכה כף רגלה של נעמי ברחוב שהיה לה לבית. כעת, בעל כורחה, היא חוזרת אל מוקד הכאב שהיא מבקשת למחוק. זהו המקום שבו התחולל השבר שהגדיר את חייה, שבו עדיין גרה האישה שילדה אותה, מרים — מרי — מרינה, האם הנוטשת, יפהפייה סוערת, מיוסרת ובלתי אפשרית, אהובת נפשו של אביה הנבגד, המסור לה למרות הכול וככלות הכול במשך שנים על גבי שנים.

הרחוב שלה אולי השתנה, לבש ופשט צורה, אך עיניו ממשיכות לבלוש, לדאוג, לכמוס סודות פוצעים מן העבר. וקולו — מקהלת הדמויות הנדיבות, החלשות, הקנאיות והתומכות שבו - פורש לפנינו את סיפור תולדותיהן של אם, בת ותקופה שחלפה לבלי שוב. 

נעמי חוזרת, והרחוב כולו תוהה. האם תיסוג? תימלט? או שמא המפגש המחודש יביא לה לבסוף גאולה ויאפשר לה מחילה.

הצגה יומית הוא סיפור על אמנות האהבה, על נאמנות ובגידה, שבמרכזו אישה נועזת ופגועה, מסחררת ומהפנטת, ורחוב אחד שעוקב אחר המתרחש תחת אפם של דייריו, רחוב הומה רכילות ושמועות, שתושביו תוחבים אף, עוצמים עיניים ומפנים עורף, אך גם מושיטים יד לעזרה, נותנים כתף ומאמצים אל הלב.

 

הצגה יומית, ספרה העשרים של מחברת רבי המכר אדיבה גפן, הוא רומן עשיר, מרגש ומפתיע, המציג בפני הקורא שלל דמויות בלתי נשכחות ואת הדרמות הגדולות המלוות את חייהם של אנשים קטנים.

 

אדיבה גפן, ילידת חיפה. מתגוררת כיום בלב תל אביב. מילאה תפקידים שונים במערכת החינוך, הקימה וניהלה את בית הספר 'דקלים' בבאר שבע. הייתה אשת תקשורת ועיתונאית, ושימשה דוברת "תיאטרון באר שבע" ותיאטרון "הבימה". כיום סופרת, מחזאית, מרצה ומנחת סדנאות לכתיבה, יושבת ראש מכון ״גנזים״ של אגודת הסופרים. מחברת  היום שבו מתה האהבה, אהבה בסיבוב שני, תחנה סופית ערד, הנערה שלא היתה ועוד, שרבים מהם היו לרבי־מכר.

כל ספריה של אדיבה גפן ראו אור בהוצאת כנרת, זמורה־ביתן.

 • ISBN: 15101088
 • גודל (עמ'): 416
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/09/2019
 • שם המחבר: גפן אדיבה
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • אביגייל
  אביגייל
  " הלב הוא כמו גן שאפשר לגדל בו פרחי חמלה או קוצי תיעוב..."
  העבר הוא חלק מאיתנו ובלעדיו לא נהיה מי שאנחנו.
  בספרה החדש מספרת לנו אדיבה גפן על העבר והשפעתו על ההווה ואולי גם על העתיד.
  סיפור של אם ובת, בעל ואשה, אבא ובת ורחוב אחד בחיפה של זמנים אחרים שבו מתרחשת העלילה.
  מרי היפה, הפראית, השונה שהתחתנה צעירה מאוד עם עמוס שהיה הרבה יותר מבוגר ממנה ומאוהב בה עד כלות. נעמי בתם היפה גדלה בצל אבא אוהב ומאוהב ואמא שלא מוצאת מקום ומנוחה לנפשה.
  שוב ושוב נוטשת האם את האב והבת ומנסה לטעום חיים אחרים. בנטישתה היא פוצעת את נפש אהוביה. אביה של נעמי לא יפסיק לחכות ולאהוב בעוד נעמי עוד לפני שמלאו לה 18 שנים תנטוש הפעם היא את עברה ותשוב כעבור שנים רבות. עדיין חבולה, עדיין זוכרת.
  סיפור חייהם של מרי,עמוס ונעמי מתרחש ברחוב קטן ושקט בחיפה. בשנים אחרות, בתקופה אחרת.
  רחוב שבו כולם מכירים את כולם, לכל אחד יש כינוי משלו ושום דבר מהמתרחש ברחוב אינו נסתר מעינו של איש.
  בשני קולות כתוב הספר. קול הרחוב וקולה של נעמי.
  קול הרחוב מספר את הרכילות העסיסית שהתגלגלה מפה לאוזן. מרי בצעירותה היתה מוקד לרכילות אינסופית כך גם כשנישאה לעמוס וכך כשנולדה נעמי. הם ידעו לספר על מה ששמעו או שחשבו ששמעו, נשבעו שראו, חרצו דין, לעגו לא פעם וגם ידעו לעזור. הרחוב הצר היה כמשפחה אחת גדולה בשמחה ואבל, משפחתה של נעמי הקטנה.
  קולה של נעמי מספר על ההווה שלה שהוא פועל יוצא מעברה. היא מספרת את עצמה, תחושותיה, כאבה, אהבתה ואכזבתה. היא מספרת על "משפחת הרחוב" שלה, אלה שעזרו לה כשננטשה בידי אמה, אלה שהיו יד מחבקת, אלה שהשאירה מאחור.
  והסיפור היפה הזה אינו רק סיפורם של בני משפחה אחת אלא של אנשים רבים, של החברה בכללותה. בעודי קוראת את הספר עלתה בזכרוני השכונה הישנה בה גדלתי, המכולת, הירקן, מוכרת העיתונים הגבוהה ועוד דמויות רבות מעברי. כל מי שיקרא את הספר וחי בארץ בעשורים רחוקים יותר יימצא בו קצת מעצמו, קצת מילדותו. וזה נפלא בעיניי. היכולת להעביר בסיפור אחד גם את סיפורם של הקוראים.
  הספר עשיר בהמון דברים. בתיאורים נפלאים של מקומות, תיאורים מדוייקים לעיתים עד כאב של תחושות ורגשות. תיאורי אהבה ואכזבה, סודות שהתגלו וכאלה שנשארו כמוסים, יחסי הורים ילדים ושינויים של תקופות חיים.
  ובנוסף הסיפור עשיר בדמויות. המון דמויות יש בסיפור וכל דמות היא כמו עוד סיפור קטן. למרות כל העושר הרב הזה לא נוצר שום כובד בסיפור ולא נוצרת עייפות קריאה או שעמום.
  הכתיבה מעולה וקולחת, השפה עשירה ומדוייקת והעריכה מצויינת.
  לא נותר לי אלא להודות לסופרת על ספר יפה שכזה שכמו לקח אותי יד ביד להצגה יומית.
  עריכה: נועה מנהיים
  הוצאת כנרת זמורה