הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.4
ממוצע
1
0
2
3
3
2
4
1
5
3
13
גם ב - Kindle
הפרדס של עקיבא
יוכי ברנדס

הפרדס של עקיבא

יוכי ברנדס

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
3.4
ממוצע
1
0
2
3
3
2
4
1
5
3
13

במקום 39 

24.2 

גודל (עמ'): 365
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
בספרה השאפתני ביותר, ומבחינות רבות גם האקטואלי ביותר, משרטטת יוכי ברנדס את סיפור חייו של רבי עקיבא מזווית ראות חדשה. היא מפענחת באורח סיפורי מבריק וסוחף את הכרעותיו הדרמטיות של הרועה הבור, שבגיל מבוגר הפך למנהיג כריזמאטי, ומעניקה לנו הזדמנות נדירה לפגוש את חז"ל לא כמושג ערטילאי, אלא כבני אדם. בני אדם משכמם ומעלה, אך גם יצריים מאוד, חרדים למעמדם, פוגעים ונפגעים.
הציבור הישראלי הרחב מכיר את התנ"ך, אבל התנ"ך אינו היהדות, אלא השורש שממנו צמחה. היהדות היא חז"ל, והספרות העברית המודרנית מיעטה להתמודד עם עולמם של יוצריה. בספרה המרתק פותחת ברנדס צוהר למי שלא צמח על המשנה והתלמוד ולמי שרואה אפילו בהגדה של פסח מסמך חתום ואולי גם סתום; צוהר רחב שדרכו הוא יכול להתבונן בטקסטים המכוננים האלה כבשעת יצירתם ממש, משל היה עֵד בזמן אמת לכתיבתם, גיבושם וחתימתם.
בשני ספריה הקודמים, מלכים ג ו־שבע אמהות, שכבשו את לבם של מאות אלפי קוראים, רקמה ברנדס עלילות המציעות פרשנות חתרנית משחררת לכמה מסיפורי היסוד של הקורפוס המקראי, המוגבל בהיקפו יחסית. כעת, עם הפרדס של עקיבא, היא הגדילה לעשות, נכנסה לפרדס הענק של ספרות חז"ל ורקמה - על בסיס מאות שברי הלכות, אגדות ומדרשים - עלילה לכידה וסוחפת, שממנה עולה תפיסת עולם רחבה ומקורית. הפרדס של עקיבא הוא ספר חובה לכל מי שיש לו עניין בסודות הלידה של תרבותנו ובהשלכותיהם על עתידנו.
המשך קריאה

סקירות

 • רונית
  רונית
  ספרה של יוכי ברנדס סופרת שאני מאוד אוהבת , אל לצערי הספר הזה היה פחות טוב מבחינתי , התחיל מאוד יפה אך באמצע הצלחתי להשתעמם בין כל המריבות של רבי זה או אחר , לצערי לא הצלחתי לסיים את הספר.
 • סאן
  סאן
  ספר מרתק, על רבי עקיבא סופר המון ובספר זה הסופרת מספרת גם מנקודת מבטה של אשת רבי עקיבא, רחל, שליוותה אותו לאורך כל הספר ונשארה נאמנה. ספר חובה
 • הדר
  הדר
  ספר מומלץ בחום, יש כל כך הרבה מיתוסים על רבי עקיבא ותחילת היהדות בתצורה הנוכחית שלה, ויוכי ברנדס משתמשת בהם כדי לטוות סיפור על חייה וזמנה של רחל, אשתו של רבי עקיבא. זו דמות עגולה ואמיתית, וקל להזדהות איתה.
  מי שמכיר את המיתוסים של היהדות יהנה אפילו יותר.
 • שי
  שי
  צריך להיות הספר הרשמי של תולדות היהדות!!
  מקריאה של הספר הזה, אפשר ללמוד על איך נוצרו המסורות והאיך הותאמו לכל תקופה בימי הסנהדרין.
  ספר חובה לכל יהודי
 • שיר
  שיר
  ספר מצוין על אחת מהדמויות המוכרות ועכובות ביהדות רבי עקיבה המציגה מצד שונה לחלוטין את חייו ודמותו שווה קריאה
 • רון
  רון
  ספר נפלא נוסף של יוכי ברנדייס שמציג זוית נוספת לאחחת הדמויות האניגמטיות ביותר בתולדות העם היהודי האם פונדמנטליסט משיחי שהוליך את העם לאסון או גיבור לאומיכפי שעשו ממנו הדתיים ואחר כך להבדיל הציונות בנוסף נותן הסבר אחר למעשיו החל מסיפור הפרדס המפורסם ועד נישואיו עם בת כךבא שבוע
 • שיר
  שיר
  ספר מצויין שכתוב היטב ! סיפורו המיוחד של רבי עקיבא , כולל מנקודת מבטה של אישתו..אהבתי מאוד ! מומלץ.
 • אלעד
  אלעד
  ספר מעולה שנותן מבט שונה אל חייהם של התנאים בתקופה ההיא. כאדם שלא מכיר את הסיפורים והאגדות על רבי עקיבא וחבריו זו הייתה דרך נפלאה להתחבר אל החלק הזה ביהדות שמעולם לא הכרתי ממש.
 • Slava
  Slava
  קראתי לפני מספר שנים את מלאכים ג'. מאז אותו ספר אני רק מחכה לעוד ספרים של יוכי ברנדס לגלות עוד נקודות מבט על התנ"ך בכלל והיהדות בפרט.
 • מורן
  מורן
  במילה אחת:וואו. כמו בספריה הקודמים הופכת הסופרת את סיפורי התנך לכל כך מעניינים ורלוונטיים, פשוט תענוג !