הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
4.8 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
7
2
הערפילאים 1: האימפריה האחרונה

הערפילאים 1: האימפריה האחרונה


דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
4.8 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
7
2
49.00 
49.00 
סדרה:‎ הערפילאים - 1

תקציר

לפני שנים רבות קם גיבור שמטרתו הייתה להציל את העולם. אדם צעיר בעל מורשת מסתורית קרא תיגר נגד האיום העומד להחריב את העולם ולכסות אותו בחשכה.

הוא נכשל.

באלף השנים שחלפו לאחר מכן, העולם הוא שממה של אפר וערפילים, ובראשו עומד המנהיג בן האלמוות הידוע רק בכינוי "השליט הגדול". כל מהפכה שנעשתה מולו נידונה לכישלון.

אבל באופן כלשהו, התקווה ממשיכה לחיות. תקווה שמעזה לחלום על קץ האימפריה ואפילו על מותו של השליט הגדול. מהפכה חדשה מתוכננת בחדרי חדרים על ידי אחד הפושעים המבריקים ביותר שחיו אי פעם, וגיבורה בעל כורחה, נערת רחובות שחייבת ללמוד להשתמש בכוח האלומנטיקה האצור בה, כוח הערפילאים.

זהו הספר הראשון בטרילוגיית "הערפילאים" מאת ברנדון סנדרסון, שנבחר בעקבות סדרה זאת להמשיך את דרכו של רוברט ג'ורדן המנוח ולכתוב את סדרת "כישור הזמן". מלבד שיטת קסם מפורטת ומרתקת, הקוראים מתמודדים בפעם הראשונה עם השאלה מה קורה כשדווקא הגיבור איננו המנצח בקרב הסופי.

המשך קריאה
 • ISBN: 978-0-7653-5038-1
 • מו"ל: אופוס
 • יצא לאור ב-: 27/07/2011
 • שם המחבר: ברנדון סנדרסון
 • תורגם ע"י: צפריר גרוסמן

סקירות הגולשים

 • לימור
  לימור
  ספר ראשון מתוך שלושה, אין ספק הספר הצליח לרתק אותי מתחילתו ועד סופו. נהנתי מאוד וממליצה.
 • יושי
  יושי
  האימפריה האחרונה הוא ספר ראשון בטרילוגיה המתארת עולם פוסט-אפוקליפטי קודר, הנשלט באגרוף ברזל של השליט העליון והאינקוויזיטורים שלו. האלומנטיקה - מערכת הקסם של העולם הזה היא אחת המקוריות ביותר שניתן למצוא בספרות הפנטזיה. העלילה מכילה גם כן כמה תפניות מקוריות ומפתיעות מאוד.
  לעומת זאת, פחות התלהבתי מכמה מהדמויות, ובעיקר מן הדמות הנשית הראשית - אישה חזקה ומוכשרת שסובלת מחוסר ביטחון עמוק - דמות שכמו נפגשנו איתה באין ספור ספרים שנכתבו בשנים האחרונות.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו