הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
4.1 ממוצע
1
1
2
1
3
0
4
1
5
6
0
העץ של בני טורג'ה
פיליפ קלודל

העץ של בני טורג'ה

פיליפ קלודל

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
4.1 ממוצע
1
1
2
1
3
0
4
1
5
6
0

במקום 40 

24 

במקום 40 

24 

גודל (עמ'): 216
מו"ל: תמיר-סנדיק

תקציר

מותו בטרם עת של חבר קרוב מעמת את גיבור ספרו החדש של פיליפ קלודל עם שאלות קיומיות שעניינן החיים, המוות והמקומות שבהם הם נושקים זה לזה. 

"מה זה אומר להיות חי? במבט ראשון הדבר נדמה מובן מאליו. ההפרדה בין החיים למתים. להימצא בקרב החיים. פשוט לחיות. אבל מה המשמעות, המשמעות העמוקה, של ההוראה "חֳיֵה"? כשאני נושם והולך, כשאני אוכל, כשאני חולם, כשאני משתין, האם אני חי עד תום? מהי דרגת החיים הגבוהה ביותר? האם יש מצבים שונים שמאפשרים לנו לדעת אם אנו חיים בהם יותר או פחות?".

 

"העץ של בני טורג'ה" נע בין שתי נשים מופלאות, בין העבר וההווה, בין זיכרונות מרים שהזמן ריכך ורגעים של חסד שהעצים. קלודל מוביל את קוראיו למפגשים מרגשים ובלתי צפויים הסובבים סביב המקום שממלא המוות בחיינו, ומעלה על נס את ההבטחה שצופנים בחובם החיים.

 

פיליפ קלודל הוא סופר, קולנוען ומחזאי צרפתי. ספריו "הנפשות האפורות", "הדוח של ברודק" ו"הנכדה של מר לין" זכו בפרסים רבים ובשבחי הביקורת בכל רחבי העולם. "שקשוק המפתחות", שראה אור ב"תמיר//סנדיק", נבחר על ידי עיתון "הארץ" לאחד מעשרת הספרים הטובים ביותר לשנת 2015. הוא כתב וביים ארבעה סרטים, לרבות "לאהוב אותך מאז" בכיכובן של אלזה זילברשטיין וקריסטין סקוט תומאס, שזכה בשני פרסי סזאר.

"יצירת מופת".
Le Parisien

"כתיבתו של קלודל מגיעה לשיא חדש של יופי וצלילות".
L'express

"רומן מרגש וכתוב להפליא שקוראיו יצטערו עם סיומו".
Femina

 

המשך קריאה
  • ISBN: 978-965-7664-19-3
  • גודל (עמ'): 216
  • מו"ל: תמיר-סנדיק
  • יצא לאור ב-: 01/09/2016
  • שם המחבר: פיליפ קלודל
  • תורגם ע"י: שי סנדיק

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו