הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
2.7 ממוצע
1
3
2
0
3
1
4
0
5
2
5
הסיני שקרא עיתון בתור לגרדום

הסיני שקרא עיתון בתור לגרדום


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
2.7 ממוצע
1
3
2
0
3
1
4
0
5
2
5
25.00 
25.00 

תקציר

כנראה אף פעם לא קראתם ספר כזה. משעשע, חולני, אפילו מופרע ממש. כתוב בקצב קדחתני עתיר תפניות. ומעל הכל סיפורי, הכל בו מלא סיפור. "הסיני שקרא עיתון בהמתנה לגרדום", תרגום ראשון לעברית מיצירותיו של הסופר הארגנטינאי ריקרדו סטרפסה, נפתח בפלרטוט בין מטופלת לאקאניאנית לסופר מתחיל, לובש גוון סוריאליסטי, בורח אל מחוזות הבלשוּת ומוביל אותנו באף מתחילתו ועד סופו, בהנאה צרופה שאין צורך להרבות עליה מילים. הספר נפתח כך:

 

"יום שישי, שבע בערב, שכונת פָּלרמו. לא חם ולא קר. או קר וחם בו זמנית. העננים מציירים דבר כלשהו בשמים, הרוח מלטפת, ורצף של שבעה ימי חופש - זוהי ארגנטינה - ממשמש ובא. בארץ שולטת ממשלה שכבר לא יודעת מה לעשות כדי להגביר את אושרו של העם. וכיוון שהיא לא יודעת מה לעשות - לא עולה בדעתה דבר - מדי פעם בפעם היא מכריזה על השבוע כולו כשבוע חופש. בנסיבות אלו, גַבּריאלה, בחורה שיופייה עולה על כל דמיון, יושבת בבר, בשולחן הטוב ביותר, ליד החלון, לבושה, כהרגלה,  לקראת האושר או השיגעון".

ספריו של סטרפסה מלאים אירוניה, תחכום והומור, והם יוצאים לאור בבתי הוצאה חדשניים בארגנטינה ובצרפת. "הסיני שקרא עיתון בתור לגרדום" (2014) הוא ספרו הראשון המתורגם לעברית.

"סטרפסה עובד בחוכמה ובלי מעצורים על חומרים גשמיים ופסולת אורבנית, ואותם הוא הופך ליצירות אמנות עכשווית".
וולטר קמפנלה

"ספריו של ריקרדו סטרפסה הם אנציקלופדיה אורגנית לתנועות אוונגרד דרום-אמריקאיות מן המחצית השנייה של המאה העשרים".
מלנה אורקיסה

המשך קריאה
 • ISBN: 1298-15
 • גודל (עמ'): 117
 • מו"ל: תשע נשמות
 • יצא לאור ב-: 02/12/2016
 • שם המחבר: ריקרדו סטרפאסה
 • תורגם ע"י: סוניה ברשילון

סקירות הגולשים

 • siv30
  siv30
  בסואלדו מאוהב בגבריאלה עד קצות אצבעותיו. היא ברוח פלרטטנית ובדחנית מהתלת בו בסיפור הזוי מצוץ מהאצבע שהופך עם התקדמות הספר למהתלה עצובה וטראגית קומית.

  העלילה הופכת לפארסה מטורפת הזויה ומשעשעת. מה שמתחיל כהמצאה על צבא שחרור העם הסיני הופך למסע פסיכי במערב הפרוע של ארגנטינה.

  ספר משעשע ביותר.
 • מרינה
  מרינה
  קצת הזוי ותלוש מהמציאות. מטריד אפילו. מעניין אם קוראים אותו במקצב שבו הוא נכתב - חד ומחזורי. לתשומת לבכם זה סיפור קצר יחסית. לאחר שקראתי על הסופר בסוף הספר הבנתי טוב יותר מה קרה שם בעצם.
 • אורן
  אורן
  כתיבה מיוחדת ועלילה אפילו יותר.. מאוד נהנתי לקרוא אותו ולא יכולתי להוריד מהיד.. בהחלט ספר מצוין ומומלץ.
 • דן
  דן
  ספר מיוחד מאד, ומאד הסתקרנתי לקרוא אותו, ואכן, הוא משונה, כפי שהובטח, והעלילה מקורית ובורחת למקומות לא צפויים, וחוקח המציאות לא חלים על המתרחש אבל יש איזו עייפות אחרי כמה זמן, אצלי לפחות
 • נופר
  נופר
  זהו ספר של בריחה מהמציאות אל הדמיון, משעשע , הזוי, לעתים שטותי , אירוני, חולני בטירוף ומותח. אם אנסה לתמצת את כל התיאורים למילה אחת אומר כי הוא מקסים.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו