הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
גם ב - Kindle
הסוד טמון באנשים

במקום 37 

27.8 

הסוד טמון באנשים


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0

במקום 37 

27.8 

במקום 37 

27.8 

מו"ל: ידיעות ספרים
 • ISBN: 3625961
 • מו"ל: ידיעות ספרים
 • יצא לאור ב-: 06/02/2014
 • שם המחבר: מורטון ל. מנדל
 • תורגם ע"י: אבי כצמן
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

מורטון ל. מנדל, מבכירי אנשי העסקים והמנהיגים החברתיים בארצות הברית, נמנה עם גדולי הפילנתרופים היהודים. כמה מאות דולרים שהצליח לגייס בתחילת דרכו יחד עם שני אחיו כדי לפתוח עסק של ברגים ואומים, נעשו במרוצת הזמן לכמה מיליארדי דולרים. חלק נכבד מההון מוקדש זה שנים רבות למאמץ לפתח עוד ועוד אפשרויות לחנך ולחדש, לתקן ולשקם, לשפר וליזום, להתמקצע וליצור.

יכולתו להגשים את חלומותיו בהצלחה כה מרשימה נכרכת באמונתו העמוקה בכוחם של אנשים מצוינים ובשאיפתו לסייע להם למצות את מיטבם. ביכולתו של אדם מצוין אחד - הוא אומר - לשנות את העולם. את שאיפתו זו הוא מתרגם לעשייה ולמעורבות נמרצת. פעילותו החברתית משתרעת על פני תחומים רבים: החל בשיפור ההשכלה הגבוהה ובחיזוק מדעי הרוח בארצות הברית ובישראל וכלה בשיקום שכונות ובחידוש המרקם העירוני. מנדל הוא פעיל מרכזי וותיק במערכות הארגוניות של יהדות ארצות הברית, עושה רבות לחיזוק הקהילות היהודיות בתפוצות ומחויב לאיתנותה של מדינת ישראל ולשגשוגה. בין השאר יזם את הקמת "מכון מנדל למנהיגות" בירושלים והוא מממן ומלווה מקרוב את פעילותו כל השנים. הוא עומד בראש תאגיד "פארקווד" ומשמש יו"ר "קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל" העוסקת בחידוש פני החינוך היהודי, בהכשרת מנהיגות חינוכית, חברתית וציבורית ותומכת במוסדות חינוך ותרבות.

בספר זה מגולל מנדל, בעשור העשירי לחייו, את קורות מסע המנהיגות הכלכלית-חברתית שעשה ומעלה את דמויותיהם של מורי הדרך שפגש. הוא חולק עם קוראיו את השיעורים שלמד מתוך עשייתו ואת הכללים שעיצבו את אישיותו ואת מפעליו. בתוך כך הוא מספר על המשמעות העשירה שמצא בכל אלה. זהו סיפורו של יהודי בעל לב חכם, נדיב ורב-השראה, המבקש להוסיף אור לחיינו.


"בתקופה שבה מופיעים בכותרות לעתים תכופות אנשים שאינם פועלים ביושר, מורט מזכיר לנו את חשיבותם של ערכים אישיים. הוא מאמין שאנשים בכל מקום יכולים לחיות חיים המונחים על-ידי ערכים, מלאים בכנות, בהגינות, בכבוד לזולת, בטוב לב ובנדיבות. אלה לקחים שערכם לא יסולא בפז, והאופן שבו מורט מיישם עקרונות אלו בתהליך קבלת ההחלטות שלו במשך השנים מוסיף לערכם".

מרשל גולדסמית', חיבר וערך 32 ספרים שנמכרו במיליוני עותקים, בהם MOJOו-What Got You Here Won't Get You There שהופיעו ברשימת רבי המכר של ניו-יורק טיימס ו-וול סטריט ג'ורנל.

"הסוד טמון באנשים מספר לנו בדיוק איך לשנות את העולם: איך להנהיג, איך ליישם ואיך לעשות הכול מתוך יושרה. מנדל, אדם יוצא דופן שבמשך שבעה עשורים בנה חיים מלאי משמעות ועשה חיל רב בעסקים, מראה לנו שכל אחד מאיתנו יכול להשיג הרבה יותר משהוא מתאר לעצמו, אם רק יראו לנו את הדרך. הספר הזה מאיר את הדרך בבהירות".

פרדריק מ. לורנס, נשיא אוניברסיטת ברנדייס

"מורט מנדל חיי חיים יוצאי דופן, מלאי משמעות והשפעה. ספרו הוא מקור השראה, וניתזים ממנו בלי הרף רעיונות איך לנהוג אחרת כדי להיות מנהל אפקטיבי יותר, לתרום תרומה אפקטיבית יותר לעולם".

ג'ף ברדך, מייסד ומנכ"ל שותף בקבוצת ברידג'ספאן

"הספר הזה ממחיש שהצלחתו של מורט מנדל היא תוצאה של עקרונות מגובשים ומשמעת עצמית חזקה. רק מעטים מאוד יכולים להשתוות להישגיו, אבל כולם יכולים להפיק תועלת מחוכמתה של הפילוסופיה הניהולית המלוטשת שלו".

סטיבן הרדיס, לשעבר יו"ר ומנכ"ל תאגיד איטון

מורט מנדל הוא יזם חברתי יוצא דופן שהקים והנהיג ארגונים מצליחים במגזר העסקי והפרטי. תובנותיו של מורט חדות כתער, וספרו הוא בגדר חובה לכל מי ששואף למצוינות ולהישגים בבניית ארגונים, בפיתוח ובהנהגה של אנשים, ובשינוי העולם".

סקוט קואן, נשיא אוניברסיטת טוליין

"מורטון מנדל תורם לעולם בכמה וכמה מובנים: במובן הפיזי, החברתי, המוסדי, האקדמי, האינטלקטואלי והתרבותי. הספר הוא הזדמנות פז ללמוד באמצעות מפעלו של מורטון איך לבחון את ה"מי" של כל אדם השואף לחנך ולהנהיג על-פי חמשת הקריטריונים שהם השילוב הנכון של משמעות החיים: יכולת אינטלקטואלית, ערכים, תשוקה, מוסר עבודה וניסיון".

מנחם בן-ששון, נשיא האוניברסיטה העברית בירושלים

"הספר הזה הוא פנינה אמיתית! הסוד טמון באנשים הוא אחד הספרים הנדירים למנהיגים בני כל הדורות שרוצים באמת להשיג תוצאות שאין להן תקדים. האמת של מורט, העולה מן הסיפורים האמיתיים ומלאי ההשראה, מהדהדת גם בראש וגם בלב. הספר מלא ברעיונות מעשיים על אנשים וסדרי עדיפויות שאפשר ליישם מיד".

סאג'-ניקול ג'וני, יועצת למנהלים, מחברת רב המכר The Right Fight.

"בעולם המשתנה של ימינו, בולטים מנהיגים מעוררי השראה כמו מורטון מנדל. רק לעתים נדירות מוצאים אדם שפעילותו, הן במגזר העסקי והן במגזר המלכ"רים, מוכיחה שאנשים, יישום ויושרה הם שעושים את ההבדל. בזכות הספר אנו נזכרים שמנהיגות שואפת ליצור ולהוביל שינויים, ולהשפיע השפעה ארוכת טווח".

רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, רופאת ילדים וגנטיקאית עטורת פרסים

"בזמן הקצר שבו תקראו את הסוד טמון באנשים תבינו כל לקח שנלמד בעמל רב על-ידי אחד המנכ"לים המעטים שפיטר דרוקר ראה בהם רבי-אמנים: הא"ב של בני אדם, כיצד לפתור את הבעיות העסקיות הסבוכות ביותר, הכללים לשותפות מוצלחת, ועוד. לא משנה היכן אתם נמצאים במסלול המנהיגות, לספר הזה תהיה השפעה עצומה על התוצאות שלכם."

לורנס ויינזימר, יועץ אסטרטגי לתאגידים גדולים ומחבר הספר The Wisdom of Failure: How to Learn the Tough

Leadership Lessons Without Paying the Price

המשך קריאה
 • ISBN: 3625961
 • מו"ל: ידיעות ספרים
 • יצא לאור ב-: 06/02/2014
 • שם המחבר: מורטון ל. מנדל
 • תורגם ע"י: אבי כצמן
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו