הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
16 דירוגים
3.8
ממוצע
1
0
2
1
3
5
4
6
5
4
6
גם ב - Kindle
הסוד המופלא של אוון ג'סטר
38 

הסוד המופלא של אוון ג'סטר


דרג ספר זה מתוך 5
16 דירוגים
3.8
ממוצע
1
0
2
1
3
5
4
6
5
4
6
38 
38 
גודל (עמ'): 155
מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד
 • ISBN: 31-9005613
 • גודל (עמ'): 155
 • מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד
 • יצא לאור ב-: 01/03/2014
 • שם המחבר: ברברה או'קונור
 • תורגם ע"י: רחל אהרוני

תקציר

"הוא עמד נדהם, בפה פעור... שם, ממש לפניו, היה מונח הדבר שנפל מהרכבת... הוא היה גדול ואדום ועשוי ממתכת... מה זה הדבר הזה?"
משפחתו של אוון ג'סטר עוברת לגור בבית הסב בקארטר שבג'ורג'יה, לאחר שאביו איבד את מקום עבודתו. כאן הוא נתקל באחות הסיעודית המתגוררת עם הסב, ארלין, שיודעת לסכל באִבו כל רעיון טוב, ובמיוחד בויולה השכנה, ילדה שתלטנית וחטטנית שיודעת הכול. היא אפילו חושבת שצריך לשחרר את טולי, הצפרדע הענקית, הכי ירוקה ונהדרת בעולם שאֹווֶן לכד, בחזרה לאגם. לילה אחד שומע אֹווֶן קול חבטה עז מכיוון מסילת הרכבת העוברת ביער הסמוך. חפץ גדול ומסתורי נשמט ממנה. הסוד המופלא של אוֹוֶן גֶ'סטר הוא שילוב מופלא של המוּכּר והמוזר, בסיפור הרפתקאות סוחף שמעורבים בו שלושה חברים וילדה אחת מעצבנת, שמצילה את המצב. ברברה או'קונור היא סופרת ילדים עטורת פרסים. כילידת דרום קרוליינה, היא אוהבת לשלב בספריה את נופי הדרום. מתגוררת כיום במסצ'וסטס עם בעלה, בנה, שני כלבים וחתול.
המשך קריאה
 • ISBN: 31-9005613
 • גודל (עמ'): 155
 • מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד
 • יצא לאור ב-: 01/03/2014
 • שם המחבר: ברברה או'קונור
 • תורגם ע"י: רחל אהרוני

ביקורות


"הסיפור - רגיש ומרתק, שקשה להניחו מהיד - מסופר מנקודת מבטו של אואן, והקוראים יודעים רק מה שהוא מספר; לא כלום כמעט על אמו ועל אביו המובטל, מעט מאוד על סבו הסיעודי, אבל הרבה מאוד על מחשבותיו ורגשותיו כלפי הצפרדע הנחלש והולך, על תקוותיו ועל תכניותיו באשר לחפץ המסתורי, על חששותיו מפני התוצאות ועל השינוי שהוא עובר בעל כורחו.

"הצפרדע והילדה הלא-אטרקטיבית מהדהדים את המעשייה על הנסיך צפרדע; גם כאן הצפרדע מפנה את מקומו לדמות אנושית. ויולה אמנם איננה נסיכה, אבל היא בהחלט חברה מצוינת. "

- נירה לוין, דףדף - אתר בסימן קריאה, 2014

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • גדעון
  גדעון
  המשך: הסוד המופלא של אוון ג'סטר הוא ספר שכזה. הילד, שלא ממש אוהב לקרוא בעצמו, דרש שאשב איתו לילה אחר לילה ונקרא יחדיו (כלומר אני מקריא והוא בועט בקיר), אבל היו לנו כמה שיחות נפש הקשורות לסיפור, והילד הפגין מחשבה עצמאית בבואו לבחון את האירועים. כלומר, הספר דיבר אליו ובעיקר, הגיבור דיבר אליו.
 • גדעון
  גדעון
  מבחינתי הצלחתו של ספר ילדים, בהתאם לילד כמובן, היא כאשר הילד מבקש לחזור את ההרפתקאה, לחוות אותה שוב, ולפעמים, בעיקר לפני השינה, היא חוזרת למחשבותיו והוא משתף אותך ברעיונותיו הנוגעים לספר
 • לימור
  לימור
  ספר ילדים ממש ממש טוב,כבר לא זוכרת איך התגלגל לביתנו, אך אין ספק זה ספר שישאר אצלכם שנים..
 • מיקי
  מיקי
  לא יודע איך הגענו לספר הזה, ואיך הוא מצא את דרכו לספריה הפרטית של הבן שלי, אבל אני יודע לספר שהספר הזה כבר מהוה מרוב שימוש, מרוב ידיים שהעבירו את הדפים, לכלכו אותם בפירורי ביסלי נושנים, ואמרו שהספר ממש טוב
 • Aviva
  Aviva
  אוון ג'סטר גר בבית סבו יחד עם הוריו ועם ארלין - סוכנת הבית שלו, שכל דבר שאוון עושה מפריע לה. סבו החולה מבלה את כל זמנו במיטה, ואוון מעדכן אותו מדי יום באירועים השונים בחייו. ההרפתקה האחרונה שלו הייתה לכידת צפרדע יפהפיה באגם הקרוב לבית, מעשה שסוכנת הבית סולדת ממנו אבל שני חבריו הטובים, טראוויס וסטאמפי, חושבים שאפשר לעשות עוד כמה דברים בעניינו. ליד הבית של סבו נמצא ביתה של ויולה, היא מתגוררת שם יחד עם אמה שכמעט ואינה זזה ממרפסת הבית עליה היא יושבת רוב שעות היום. ויולה היא ילדה מעצבנת, אוון לא אוהב אותה כי היא חטטנית, שתלטנית ויודעת הכל, אבל דווקא היא תתברר כמי שיכולה לתת לו כמה עצות טובות לגבי הצפרדע שלו ולגבי הסוד המופלא שגילה במקרה בעקבות לילה רועש אחד...

  על הטווח שבין ילדותיות לדידקטיות, שתי גישות המאפיינות ספרי ילדים רבים, נמצא מספר מצומצם של ספרי ילדים המצליח לתרגם בצורה נפלאה את הילדות למילים כתובות הלוכדות בתוכן את הקיום הילדי בדיוק בדרך בה חווה אותה הילד עצמו. ללא שיפוט מצד אחד או נסיון התחנפות מצד שני, מצליחה ברברה או'קונור להכניס את הקוראים הצעירים (והמבוגרים שמתלווים אליהם) אל תוך עולמו של ילד במהלך החופש הגדול. ילד המתגורר בעיירה דרומית בארצות הברית והחופש הגדול טומן עבורו הבטחה להרפתקאות אינסופיות בחצר האחורית בבית סבו, בו הוא גר, ובשטחים שסביבה. כי עבור ילדים העולם כולו נמצא בכף ידם, והטריטוריה אותה הם תרים, כל גיל וטווח התיור שלו, טומנת בחובה בין השאר בזכות הדמיון הרב המאפיין את הגילאים הללו, אינסוף אפשרויות.

  מערכות היחסים החבריות השברירות כל כך בגילאים הללו, נבחנות בצורה טבעית לגמרי דרך עיניו של אוון ג'סטר, תלמיד בית ספר יסודי שמעבר משפחתו לבית הסב החולה היווה עבורו תסכול מתמשך בגלל השינויים הרבים שנאלץ להסתגל אליהם. בתוך הסביבה החדשה שלו הוא מוצא הרפתקאות אינסופיות המורכבות מהתנסויות חדשות שהוא חווה יחד עם שני החברים הטובים שלו. היריבות של שלושתם עם הילדה מהבית השכן היא חלק מחיי היום יום שלהם, יריבות שאוון שמח להתמיד בה גם כשהוא שוכח לפעמים מה הסיבות לה, ומחברת הספר מצליחה להוביל לשינוי במארג הכוחות בין הילדים בזכות שימוש שעושה אוון בשכל הישר שלו, בדרך בה פועלים פעמים רבות ילדים בגילאים הללו.

  הספר נתון בכריכה קשה ומודפס בפונט גדול, הפונה לתלמידי הכיתות הנמוכות בבית הספר היסודי. חלוקתו לפרקים קצרים, בני שלושה עמודים בממוצע, מאפשרת לקטנים לקרוא את הספר בקצב הרצוי להם. מדובר בספר מקסים, בתרגום נפלא של רחל אהרוני, המקרב אותו לילדים דוברי העברית בצורה מענגת. מומלץ בחום לילדים שכבר יודעים לקרוא בלי ניקוד.
 • רום
  רום
  הספר הזה הוא ספר קסום שכל ילד לאחר קריאתו ישקע לדמיונות וחלומות נעימים על אגדות וכיף מטורף
  נהנתי מאוד מהקריאה שלו, הוא לא קשה ומסובך מדי בשביל ילדים והוא ממש בשבילם.
  הוא מדבר אליהם ומדבר איתם.
  אני לא מכיר ילד שלא יתלהב מצוללת שנמצאת מחוץ לבית.