הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
המקום המסוכן ביותר בעולם
44 

המקום המסוכן ביותר בעולם


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
44 
44 
גודל (עמ'): 350
מו"ל: הוצאת הכורסא
 • ISBN: 1265-18
 • גודל (עמ'): 350
 • מו"ל: הוצאת הכורסא
 • יצא לאור ב-: 24/08/2017
 • שם המחבר: לינדזי לי ג'ונסון
 • תורגם ע"י: ענבל שגיב-נקדימון
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

רומן ביכורים בלתי נשכח שמתרחש במקום המסוכן ביותר בעולם - בית ספר תיכון. מיל ואלי נחשב לאחד המקומות הטובים ביותר בארצות הברית לגדל בהם ילדים. אבל עבור רוב תלמידי התיכון המקומי, שמנסים למצוא את מקומם בתוך המארג החברתי של בני גילם, גן העדן הזה הפך למקום מסוכן ואכזרי. שלוש שנים קודם לכן התאבד חברם לכיתה טריסטן בלוך אחרי שסבל מבריונות רשת שלרבים מהם היה חלק בה, ומאז הם מנווטים את חייהם בעולם שבו לכל פעולה, שמועה או רגש, יש את הפוטנציאל לעלות לרשת, להתפשט ברחבי בית הספר ולמרר את חייהם.
אל תוך המארג הסבוך הזה נכנסת מורה צעירה וחדורת מוטיבציה בשם מולי ניקול, שמנסה להגיע אל לבם של תלמידיה בלי לדעת על הטראומה והאשמה שרודפת אותם בשלוש השנים האחרונות מאז התאבדותו של טריסטן. יחד עם תלמידיה גם היא נחשפת לפוטנציאל ההרסני של הרשתות החברתיות. "המקום המסוכן ביותר בעולם" מציג עלילה קלידוסקופית ורב-קולית, שחודרת לקרביים של בית הספר התיכון וחושפת את בני האדם האמיתיים העומדים מאחורי הסטראוטיפים שהודבקו להם. בכישרון נדיר מצליחה לינדזי לי ג'ונסון להפוך דרמת נעורים ייצרית לכדי רומן מרתק ומעורר מחשבה. לינדזי לי ג'ונסון היא סופרת ומורה לכתיבה בעלת תואר שני באמנויות מאוניברסיטת דרום קליפורניה. "המקום המסוכן ביותר בעולם" הוא רומן הביכורים שלה. "ספר ביכורים מופלא". אנתוני דואר, מחבר "כל האור שאיננו רואים" "יוצא דופן [...] מצחיק באופן בלתי אפשרי ועצוב עד כאב, הרומן של ג'ונסון גורם לך להיזכר בכל השפלה שחווית כתלמיד בבית ספר ובכל החלטה גרועה שקיבלת. ברומן ביכורים חכם, חד, וכן, גם אכזרי לפרקים, ג'ונסון מטפלת בחרדות של בני הנעורים באמצעות תבונה ורגישות של מבוגרים". סן פרנסיסקו קרוניקל "רומן מקסים [...] מציג באופן משכנע את עולמם הפנימי של ילדים". שיקגו טריביון "ג'ונסון היא אמנית של סיפור התבגרות". בוסטון גלוב
המשך קריאה
 • ISBN: 1265-18
 • גודל (עמ'): 350
 • מו"ל: הוצאת הכורסא
 • יצא לאור ב-: 24/08/2017
 • שם המחבר: לינדזי לי ג'ונסון
 • תורגם ע"י: ענבל שגיב-נקדימון
 • זמין להשאלה: כן

ביקורותרומן נהדר המשמיע בכמה קולות את סיפורו של דור ומשקף את פניה של החברה דרך בני הנוער. הספר סוקר מכמה זוויות את החוויות המטלטלות שעוברים בני כיתה אחת בבית הספר, ומגלים שהחנון, הבריון, הגאונה, העבריין, הפופולארית והנוכל הן תוויות שמסתירות מאחוריהן אישיות מורכבת, גולמית וגמישה בהרבה ממה שחושבים.

דרך נקודת מבטם של התלמידים אנו נחשפים לעולם מחריד ומרתק של בריונות ברשת, מאבק להשתלב, סמים, אלכוהול, פחד וניצול. אנו מבקרים בבתיהם אחרי הלימודים, עדים שקטים לציפיות הוריות, לחץ להצטיין, משפחות מתפקדות ולא מתפקדות ואלימות במשפחה.

דרך סיפורה של המורה אנו מתבוננים לעומק באוזלת היד של עולם המבוגרים בכלל ומערכת החינוך בפרט, באטימות והזלזול של שחווים אותם אנשים שמעוניינים לשנות מבפנים והקשיים בהם נתקלים אותם מתי מעט שאכפת להם, שמעוניינים לראות את האנשים שמאחורי הציונים ולחוש את הנשמות שמאחורי החיבורים.

ספר חשוב, מומלץ ונוקב. מאוד.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  החיים בתיכון מתקיימים בעולם מקביל לעולם שאנחנו חיים בו, ותלמידי התיכון יחיו בו בעוד מספר שנים. נערים ונערות משתדלים ליישב סתירות ובלבול בהם הם נתקלים, וזר לא יבין. למבוגרים – הורים, מורים - אין דריסת רגל אמיתית בעולמם. העובדה שהמבוגרים בחיי בני העשרה עברו, בזמנם, את המסלול אותו עוברים ילדיהם אינה גורם המשפר את ההבנה. הטבע משכיח את התקופה הזו, כמו את כאבי הלידה, ומה שנשאר זה מעט זכרונות מחוייכים או עצובים, שאין בהם את ההקשר הזה ההופך את ההתבגרות למה שהיא – תקופה בה צעירים מנסים להיות או לפחות להיראות בוגרים, אבל כל מה שהם משיגים זו תקופה קצרה ומתומצתת של אי-שפיות נורמטיבית.

  הספר הזה אינו ספר נוער. בני נוער שיקראו אותו אולי יכעסו. כי יש כללים ל"ספר תיכון", והספר הזה אינו מציית להם. הוא גם אינו מתחנף לקוראיו כמו "13 סיבות" המלודרמטי. הוא מצלם צילומי רנטגן לאורך השנים ובודק מה נשתנה - מי עבר בשלום, מי נשחק ונעלם, מי המשיך את אי השפיות ואיך בסופו של דבר נראית החברה שלנו כי "ילדים זה שמחה" לא? בכל אופן הם מראה העתיד.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=106733