הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
המנחשים
מרגרט לורנס

המנחשים

מרגרט לורנס

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
30 
30 
גודל (עמ'): 414
מו"ל: כרמל

תקציר

מוראג גאן היא סופרת בת ארבעים ושבע. בשנות השבעים הראשונות של המאה העשרים היא גרה בבית חווה על שפת נהר במזרח מחוז אונטריו שבקנדה, והיא כותבת ספר. חייה של מוראג מגוללים בתיאור מרתק, מתוך ראייה חדה וחוזק ביטוי, גם בזרימתם קדימה, עם חייה בהווה, וגם ב"סרטים מבנק הזיכרון", שהם פרקים של מבט לאחור על קורותיה מאז התייתמה מהוריה בילדותה, וגדלה כבת מאומצת בביתו של זוג חשוך ילדים, שמתפרנס מעבודת הגבר בתור מפנה האשפה של מנוקה, עיירה קרתנית מלאה דעות קדומות.
על הרקע הזה מתעצבת ראשיתו של אופייה המורד במוסכמות, הניכר, בין שאר דברים, גם באהדתה למטיס, בני תערובת צרפתים-אינדיאנים, שגלי הגירה של לבנים אנגלוסקסים ושלטון בריטי נישלו אותם מאדמתם, והיחס אליהם מתנשא וגזעני. מנערותה, עוד בהיותה תלמידת תיכון, הוא עובדת, בעיקר כדי לחסוך כסף ולהגשים את חלומה לצאת מן העיירה.
לאחר מלחמת העולם השנייה, שהיא רואה וחווה את חותמה על העיירה, היא אכן מצליחה לצאת אל לימודים בעיר גדולה, אל ידידות אמיצה ומתקיימת עם משוררת יהודייה, ואל חיי נישואין על רקע חיי החברה והרוח של עולם אקדמי. ואז היא יוצאת לדרך חדשה, אל עתיד לא נודע, שבו היא עתידה גם ללדת בת ולגדל אותה לבדה, כאם חד-הורית. בתוך כל אלה מתוארים ניצניה, התפתחותה והבשלתה של הסופרת שבה.
מרגרט לורנס (1987-1926) היא סופרת קנדית עטורת פרסים ספרותיים חשובים. "המנחשים" יצא לאור ב-1974, וזכה להצלחה בקנדה ובעולם, והוא נחשב למשובח שבספריה. ספרה "מלאך האבן" ראה אור בעברית בהוצאת כרמל (2006).
המשך קריאה
 • ISBN: 9789655400984
 • גודל (עמ'): 414
 • מו"ל: כרמל
 • יצא לאור ב-: 13/12/2010
 • שם המחבר: מרגרט לורנס
 • תורגם ע"י: אמציה פורת
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • נופר
  נופר
  הכותבת משתמשת בטריק חביב ונחמד,שמייחד את הספר הזה משאר הספרים-במקום שבתור קוראים ננסה להבין איפה מתחיל ההווה ואיפה הדמות נזכרת בעבר,הכותבת טורחת לציין זאת בכותרת "סרט מבנק הזיכרון" ולאחר מכן שם הזיכרון.ההתייחסות הזאת לזיכרון שלנו,כאילו הוא איזשהו בנק לסרטים,ארכיון,היא משהו חדש שאף פעם לא חשבתי עליו באמת.