הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.2 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
1
5
4
4
המיניאטורות
ג'סי ברטון

המיניאטורות

ג'סי ברטון

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.2 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
1
5
4
4

במקום 37.00 

24.05 

במקום 37.00 

24.05 

תקציר

כל המוסתר – סופו שיתגלה...
אמסטרדם, סתיו 1686. נלה אורטמן בת השמונה-עשרה מתדפקת על דלתו של אחד הבתים המפוארים ברובע העשיר ביותר של העיר. היא באה מהכפר לפתוח בחיים חדשים כרעייתו של הסוחר הנודע יוהנס בראנדט, אבל במקום בעלה מקבלת את פניה אחותו חדת הלשון, מרין.
רק לאחר מכן מגיע יוהנס ומעניק לרעייתו מתנת כלולות: בית בובות בגודל של ארון, שהוא העתק מדויק של ביתם. נלה מתחילה למלא את הבית במיניאטורות מעשה ידי אמן, והיצירות בזעיר אנפין מתגלות שלא כצפוי כבבואה לחייהם של דרי הבית...
בתחילה מתקשה נלה לרדת לפשרו של העולם המסוגר של בית בראנדט, אבל אחרי שהיא חושפת את סודותיו, היא מבינה כי כל דיירי הבית נתונים בסכנה חמורה. האם כרוך פענוח סוד הבית במיניאטורות? האם בידי עושה מיניאטורות נתון המפתח להצלתם או לנפילתם של בני משפחת ברנאדט?
המיניאטורות, ספר יפהפה, משכר ומפעים במתח המקופל בין דפיו, הוא סיפור מופלא על אהבה ואובססיה, על בגידה ונקמה, על מראית עין ואמת.
הספר הופיע ברשימות רבי-המכר של "ניו-יורק טיימס" ושל ה"טיימס" הלונדוני.
ג'סי ברטון, ילידת ,1982 למדה באוניברסיטת אוקספורד ובבית הספר המלכותי לנאום ולדרמה, ועבדה כשחקנית וכעורכת-דין בסיטי של לונדון. זהו ספרה הראשון.
המשך קריאה
 • ISBN: 99-1948
 • גודל (עמ'): 413
 • מו"ל: מטר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 16/02/2015
 • שם המחבר: ג'סי ברטון
 • תורגם ע"י: עידית שורר

סקירות הגולשים

 • מיקי
  מיקי
  ספר שכל חובב היסטוריה וחובב שחזורים היסטורים יתענג עליו, רמת הפרוט והתחקיר מדהימים, העלילה מדברת על חיי הסוחרים ועוסקת בעיקר בהבדלי המעמדות וההבדלים בין המינים. מרתק
 • Nehama
  Nehama
  רומן תקופתי על הולנד של המאה השבע עשרה .החיים אינם קלים לגיבורת הרומן נלה אך לאט לאט הדברים מסתדרים... ספר מרתק המתאר בצורה מושכת את החיים בהולנד מהצד הנשי הגילדות הנשלטות על ידי גברים אך גם שם מסתתרות דמויות נשיות. מומלץ ביותר!!!
 • לאה
  לאה
  קראתי בענין רב.
  העלילה מרתקת והתיאורים והפרטים על החיים במאה ה-17 באמסטרדם, על השחיתות והצביעות, על הבדלי המעמדות והיחס לאחר, על שלטון החוק והדת, על הסודות שקבורים בבית פנימה ופורצים החוצה. כל אלה יוצרים תמהיל מותח ומעניין שמתבסס על תחקיר ופרטים כלכליים מאותם הימים.
  תמונות משנה אחת בחיי הגיבורים עוברת מול עיניינו כסרט נע.
  מומלץ מאוד.
 • שולה גולד
  שולה גולד
  ‘המיניאטורות’ הוא רומן תקופתי המתרחש בהולנד, אמסטרדם לשם דיוק, במאה השבע עשרה. נלה, בחורה ממשפחה כפרית טובה וענייה, מגיעה לאמסטרדם לביתו של בעלה, איש עסקים (סוחר) עשיר. כמתנת נישואים, בעלה מעניק לה בית בובות המתגלה כדגם מוקטן של ביתם ומורה לה למלא אותו.

  נלה, מוצאת מניאטוריסט אומן שיעזור לה למלא את הבית במיניאטורות. היא מתחילה לקבל יצירות מוזרות אשר מהם היא מתחילה להבין שסביב משפחתה החדשה יש סודות רבים המכילים סכנה רבה, ושהמניאטוריסט (המתגלה כאישה), מחזיקה את המפתח לעתידה ומנבאת לה אותו בעזרת הדמויות שהיא יוצרת ושולחת לה.

  החיים בבית לא פשוטים. האווירה קרה ומנוכרת. בעלה עסוק במחסניו ומבלה את ימיו ברציפי הנמל, ובנסיעות ארוכות מעבר לים. גם גיסתה השולטת ביד רמה בניהול משק הבית, מתגלה כאישה מרוחקת המעבירה את ימיה בניהול ספריו של אחיה ושומרת על אורח חיים סגפני ונזירי.

  לאט לאט נחשפת נלה לחיים בבית ומגלה שיש פער גדול בין מראית העין לבין האמת הגדולה המוסתרת.

  הספר מלא בפרטים ודרכו יכול הקורא להתוודע לחיים הכלכליים באמסטרדם במאה ה-17, לסוגי הסחורה השונים בהם סחרו הסוחרים ההולנדיים, להיררכיית הגילדות של בעלי המלאכה, למעמד האישה באותה תקופה, לתנאים הסניטאריים בעיר, לרדיפה אחרי תענוגות, למערכת המשפט והדת ששלטה בכל צעד וצעד בעיר.

  המיניאטורות הוא ספר מיוחד המעניק לקורא אפשרות הצצה לאורחות חיים ומנהגים בעולם קדום ולא מוכר ומצליח לרתק לכל אורכו של הספר.

  ממליצה בחום.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו