הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
17 דירוגים
3.4
ממוצע
1
3
2
1
3
3
4
6
5
4
14
גם ב - Kindle
המטופלת השקטה

המטופלת השקטה


דרג ספר זה מתוך 5
17 דירוגים
3.4
ממוצע
1
3
2
1
3
3
4
6
5
4
14
44 
גודל (עמ'): 336
מו"ל: ידיעות ספרים

סקירות

 • לילך
  לילך
  ספר נחמד קליל עם סוף מפתיע
  כיף שהסוף לא מובן מאליו והטוויסטים בעלילה אינם צפויים
  כתיבה יפה וסוחפת
 • אשר
  אשר
  מה שעושה את הספר זה הטוויסט בעלילה. די מתוחכם, בהחלט לא צפוי.
 • מירה
  מירה
  ספר טוב אך נראה שקבל יחסי ציבור מוגזמים.
 • שוש
  שוש
  וואוו! ספר מדהים עם טוויסט מקורי ומפתיע ביותר בעלילה. קראתי אותו ברצף בשבת אחת, בלי יכולת להפסיק. פשוט מרתק וסוחף, יותר ויותר מדף לדף. הוא משאיר את הקורא עם בלבול והשתאות בסופו, ובכל זאת, ממליצה עליו בחום.
 • סמדר
  סמדר
  הספר מאוד קריא קשה להניח אותו מהיד. ספר העוסק במטופלים וטיפול וובאנשים שבורים ובו זמנית ספר מתח. הסוף מעט מלאכותי.. ממליצה לקרוא
 • שרונה
  שרונה
  לכאורה ספר מתח בנאלי , לכול אורך העלילה אתה כקורא רק מחכה מתי אלישיה תתחיל לדבר ורוצה לדעת למה היא הרגה את בעלה , ואז פתאום ללא התראה יש טוויסט בעלילה שהופך את כול הקלפים ומותיר אותך פעור פה , וגם שאתה מגיע לסוף אתה לא מצליח עוד לעקל את מה שקראת כרגע.
  ספר מתח גאוני , מומלץ בחום.
  אין ספק שאם יצא ספר חדש של הסופר קונה בלי היסוס
 • מיטל
  מיטל
  ספר מותח ומרתק .
  יצר אצלי רצון להמשיך לקרוא ולנסות להבין את כל הקשרים המתפתחים תוך כדי .
  אך בשלב מסויים המתח שנבנה החל להתפורר
  סך הכל ספר מהנה אך לטעמי הביקורות העלו ציפייה שלא התממשה .
 • yaelhar
  yaelhar
  אז מה הפריע לי?
  הכתיבה נמרחת והספר איטי. זה נובע, לדעתי, מרצונו של הסופר לבסס "מתח" על ידי סיפורים וטחינה של עבר הגיבורים. בנושא הזה מיכאלידיס אינו עוצר ברמזים. הוא מנסה לגרום לקורא הזדהות עם הצרות של הדמויות ומתאר תיאורים סוחטי דמעות של ילדות עשוקה של הגיבורים. עצוב? בהחלט. כלומר אם היתה בתיאורים האלה גם קצת אמינות.

  ניכר שהכי קרוב שהסופר נפגש עם חולי-נפש מאושפזים הוא בסרטים. אבל הוא יודע – הוא עשה תואר שני בתסריטאות במכון אמריקאי לקולנוע – שחולי נפש מעניינים מאד את קהל הקוראים, שלרובם הדימוי של חולה הנפש שאוב גם הוא מסרטי-אימה. אז הוא מתאר תיאור דרמטי ומאיים, לוקח כדוגמה חולה אחת ומלביש עליה את כל מה שהוא חושב על חולי נפש (היא לא חולת נפש, היא סתם מעצבנת...)

  הקורא הסביר יודע שבספור מתח הוא צריך לחשוד בחשוד הפחות סביר.. יש בו טוויסט בסיגנון "רוג'ר אקרויד" של אגתה כריסטי, אבל מיכאלידיס אינו אגתה כריסטי. הוא לא יודע את אומנות אחיזת-העיניים בה היא התמחתה, ולא מתוחכם כמוה בהסתרת הפיתרון. המיתולוגיה היוונית משחקת בספר תפקיד של הכובע ממנו שולף הקוסם שפנים. היא מסיטה את תשומת לב הקורא, מיותרת בסיפור והופכת אותו למגוחך. בקיצור לא התלהבתי .
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=113281
 • איריס
  איריס
  ספר מתח טוב, לטעמי, ניכר בשתי תכונות עיקריות: האחת – היותו מהפך דפים, כזה שאי אפשר להניחו מן היד אפילו לרגע; והשניה – שיפתיע אותי בפתרון שלו.

  ובכן – "המטופלת השקטה" עונה, בחלקו המאוחר יותר על התוכנה הראשונה (עד כשליש מן הספר תהיתי אם עלי להמשיך, אלא שחזקה עלי המלצתו של מי שהפקיד בידי את הספר, ולכן לא ויתרתי), ובאופן מוחלט על התכונה השניה; אין שום דרך שיכולתי לנחש מה יהיה הפתרון המתיר את כל התהיות בסופו של הספר (למרות הרמזים הפזורים לכל אורכו, רמזים שרק בדיעבד אני יודעת לקרוא).

  ובכן – תיאו פייבר, פסיכולוג, המספר בגוף ראשון, למעט קטעים מסויימים, ביקש והתקבל לעבוד במוסד לחוסות פגועות נפש, ויתר על קריירה מזהירה אפשרית במקום אחר, משום שחולה אחת – אלישיה ברנסון – סיפורה ריתק אותו.

  אלישיה ברנסון היתה פעם ציירת מפורסמת ומוצלחת, היתה נשואה לצלם אופנה מצליח, ואהבה גדולה היתה ביניהם, ולכן כשרצחה את בעלה ביריות רובה, כפות לכסא במטבח, לאף אדם לא היה מובן על מה ולמה. אלישיה ניסתה לפגוע בעצמה, ולא לגמרי הצליחה, ושקעה בשתיקה מוחלטת.

  הרוצחת השותקת נשפטה ונכלאה במוסד לפגועות נפש, שם המשיכה לשתוק ולא לתקשר עם אף אדם, מטפלים, רופאים, אחיות, מרפאות בעיסוק כזה או אחר. לא דברה עם איש במלים או שמחוות כלל.

  עד שבא תיאו.  לסקירה המלאה:

  https://irisganor.com/?p=4698#more-4698
 • נעה
  נעה
  ואו אחד הספרים הטובים שקראתי בזמן האחרון. משלב בתוכו הכל- מתח, אימה, אהבה. לא יכולתי להפסיק לקרוא.