הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
4.1
ממוצע
1
0
2
2
3
1
4
0
5
6
4
המורה לעברית

המורה לעברית


דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
4.1
ממוצע
1
0
2
2
3
1
4
0
5
6
4

במקום 44 

30.8 

גודל (עמ'): 164
מו"ל: חרגול

מרים, שבנה היגר לארצות-הברית והקים בה משפחה, מבינה שאם לא תעשה מעשה ותכפה עליו ביקור, היא לא תזכה להכיר את הנכד שנולד לה. הביקור הלא רצוי מחולל תהליכים בלתי צפויים, וחושף את הסדקים בחיי הבן ומשפחתו.


אפרת, ישראלית החיה בקליפורניה, נחושה לעזור לבתה, הסובלת מקשיים חברתיים בחטיבת הביניים. היא מתחילה לעקוב אחרי הרשתות החברתיות המקוונות שבהן הבת פעילה, ובדרך חוצה לא מעט קווים אסורים.


בכתיבתה המדויקת והחכמה, המשלבת הומור ואירוניה עם רגישות רבה לדמויות ולמניעיהן, מעודדת מאיה ערד את הגיבורות שלה לפעול, להתמודד עם המרחקים שנפערים בחייהן, וללמוד מתוך הכישלון כיצד להשתנות ולהתבגר.


ספריה הקודמים של מאיה ערד, ובהם מקום אחר ועיר זרה, שבע מידות רעות, אמן הסיפור הקצר, חשד לשיטיון, העלמה מקזאן ומאחורי ההר, היו לרבי מכר וזכו לשבחי הביקורת.

המשך קריאה

סקירות

 • איתי
  איתי
  שלושה סיפורים על משפחות/יחידים ישראלים שעזבו את ישראל לטובת ארצות הברית ומתמודדים עם הריחוק מהמשפחה ומהחברים, תחושת הבדידות וההתמודדויות היומיומיות בשלבים שונים בחיים תוך נסיון למצוא תחושת שייכות. כדרכה של מאיה ערד, ספר טוב שכיף לקרוא.
 • Tziki
  Tziki
  הספר מעורר תחושות לא קלות במיוחד לאלה שחיים בחו׳ל ואלה שמשפחתם מפוצלת בשתי יבשות שונות. ספר מעורר מחשבה על התאקלמות, שינויים באורך חיים והשלכות על משפחה. ממליצה לקרוא את הספר.
 • דן
  דן
  אהבתי את "המורה לעברית", משהו בקול המספר, שהוא שונה מסיפור לסיפור, אבל גם דומה, דיבר אלי, משהו בחוויה האמריקאית ישראלית סיקרן אותי, ומשהו ביחסי ההורים ילדים גרם לי לדבוק בסיפור
 • גדעון
  גדעון
  בהתחלת הקריאה, המורה לעברית לא תפס אותי, ואפילו כתבתי לעצמי שלא ברור על כל המהומה, אבל בהמשך, בעיקר בסיפור על האימא לבת המתבגרת, אולי מניסיון אישי, הפך הסיפור לקרוב אלי ונתפסתי בו וכאבתי את כאבם של הגיבורים. ספר מומלץ בהחלט