הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
4.6 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
1
5
6
2
המהלכים בקצוות

המהלכים בקצוות


דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
4.6 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
1
5
6
2
33.00 
33.00 

תקציר

ג’יימי היה ילד רגיל, שרב עם האחים שלו, השתעמם בבית הספר ואהב לשחק כדורגל עם הילדים של השכנים - עד שיום אחד חיטט בעניינים הסודיים של ההם. וההם לא אהבו את זה. פתאום מוצא את עצמו ג'יימי מוגלה מעולמו ומוקצה להלך בקצוות, מעולם לעולם. לפי הכללים, כך מוסבר לו, מותר לו לחזור הביתה, אם רק יצליח למצוא את דרכו חזרה. ג'יימי נחוש לחזור הביתה - אבל בקצוות מהלכים עוד מוקצים, כמו ההולנדי המעופף והיהודי הנודד, שמחפשים את דרכם הביתה כבר הרבה מאוד זמן. קשה לנצח במשחק של ההם, אלא אם יצליח ג'יימי לנצל כמה גורמים אקראיים שההם לא הביאו בחשבון…

ספר קלאסי, מיצירות המופת של סופרת הפנטזיה המהוללת דיאנה ווין ג’ונס (מחברת "הבריון של ארצ'ר" ו"הטירה הנעה").

דיאנה ווין ג'ונס היא מהסופרות המוערכות בעולם בתחום הפנטזיה. היא ידועה בשנינותה העוקצנית, במורכבות הרגשית של דמויותיה ובעלילות רבות דמיון, אשר קוראות תיגר על התבניות השגורות של ספרות הנוער.

ביותר משלושים שנות פעילותה זכתה ג'ונס בשלל פרסים על ספריה ועל מכלול יצירתה, ובין חסידיה המושבעים נמנים מבקרים וסופרים רבים. ספריה מענגים ילדים ומבוגרים כאחד. לטענתה כתיבתה מלאה בהתרחשויות מוזרות, מופלאות ומטרידות, כי בהיותה בת חמש "העולם כולו השתגע פתאום", עם פרוץ מלחמת העולם השנייה. היא התגוררה עם בעלה בבריסטול שבאנגליה, ויש לה שלושה בנים מבוגרים.

 

ג'ונס הלכה לעולמה ב-26 למרץ 2011.

המשך קריאה
 • ISBN: 676-28
 • גודל (עמ'): 246
 • מו"ל: גרף
 • יצא לאור ב-: 09/08/2010
 • תורגם ע"י: ענבל שגיב-נקדימון

סקירות הגולשים

 • מיקי
  מיקי
  ספר מדהים למדי שעוסק בעולם שנמצא על סף העולם שאנו מכירים. כל כך הרבה דמיון לא פגשתי מזמן, והספר הזה הותיר אותי בוהה באוויר
 • גדעון
  גדעון
  משום מה מקטלגים את הספרים של דיאנה ווין ג’ונס ברובריקת ספרות ילדים, או במקרה הטוב ספרות נוער, אבל אם באמת קוראים את הספרים שלה, וחושבים עליהם קצת, מגלים עולם שלם, עולם שגיבורו הוא אמנם ילד אבל מבוגרים ימצאו בו הרבה עניין.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו