הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
13 דירוגים
4.2 ממוצע
1
1
2
0
3
2
4
2
5
8
6
המהלכים בקצוות

המהלכים בקצוות


דרג ספר זה מתוך 5
13 דירוגים
4.2 ממוצע
1
1
2
0
3
2
4
2
5
8
6

במקום 33 

16.5 

במקום 33 

16.5 

תקציר

ג’יימי היה ילד רגיל, שרב עם האחים שלו, השתעמם בבית הספר ואהב לשחק כדורגל עם הילדים של השכנים - עד שיום אחד חיטט בעניינים הסודיים של ההם. וההם לא אהבו את זה. פתאום מוצא את עצמו ג'יימי מוגלה מעולמו ומוקצה להלך בקצוות, מעולם לעולם. לפי הכללים, כך מוסבר לו, מותר לו לחזור הביתה, אם רק יצליח למצוא את דרכו חזרה. ג'יימי נחוש לחזור הביתה - אבל בקצוות מהלכים עוד מוקצים, כמו ההולנדי המעופף והיהודי הנודד, שמחפשים את דרכם הביתה כבר הרבה מאוד זמן. קשה לנצח במשחק של ההם, אלא אם יצליח ג'יימי לנצל כמה גורמים אקראיים שההם לא הביאו בחשבון…

ספר קלאסי, מיצירות המופת של סופרת הפנטזיה המהוללת דיאנה ווין ג’ונס (מחברת "הבריון של ארצ'ר" ו"הטירה הנעה").

דיאנה ווין ג'ונס היא מהסופרות המוערכות בעולם בתחום הפנטזיה. היא ידועה בשנינותה העוקצנית, במורכבות הרגשית של דמויותיה ובעלילות רבות דמיון, אשר קוראות תיגר על התבניות השגורות של ספרות הנוער.

ביותר משלושים שנות פעילותה זכתה ג'ונס בשלל פרסים על ספריה ועל מכלול יצירתה, ובין חסידיה המושבעים נמנים מבקרים וסופרים רבים. ספריה מענגים ילדים ומבוגרים כאחד. לטענתה כתיבתה מלאה בהתרחשויות מוזרות, מופלאות ומטרידות, כי בהיותה בת חמש "העולם כולו השתגע פתאום", עם פרוץ מלחמת העולם השנייה. היא התגוררה עם בעלה בבריסטול שבאנגליה, ויש לה שלושה בנים מבוגרים.

 

ג'ונס הלכה לעולמה ב-26 למרץ 2011.

המשך קריאה
 • ISBN: 676-28
 • גודל (עמ'): 246
 • מו"ל: גרף
 • יצא לאור ב-: 09/08/2010
 • שם המחבר: דיאנה ווין ג'ונס
 • תורגם ע"י: ענבל שגיב-נקדימון

סקירות הגולשים

 • הדר
  הדר
  ספר מדהים. דיאנה וויין ג'ונס במיטבה. בהתחלה נראה שמדובר בסיפור התבגרות קלאסי, וזה גם זה, אבל הסוף שובר את הלב. ג'יימי נתקל במקרה באמת על העולם, ו'ההם' ששמם לא מוזכר, הופכים אותו למוקצה, אחד שנודד בין העולמות ולא יכול ליצור קשרים ארוכי טווח או למצוא את מקומו, כיוון שהמקום משתנה ללא הרף.הוא פוגש אחרים באותו מצב ואת ' ההוא'.
  ספר עם תמות דתיות עמוקות, סיפור התבגרות, וכמובן ספר נוער מופלא.
  מומלץ בחום.
 • מוריה
  מוריה
  מדהים כמו כל שאר הספרים של דיאנה.
  מספר על המסע של ג'יימי בדרך אל הבית שלו.
  ספר מפתיע, מלא דמיון ונוגע. האנשים מתוארים בדרך חדה ואמתית. הייחודיות של כל אחת מהדמויות מדהימה. כשמגיעים אל הסוף, פתאום כל החתיכות של הסיפור נופלות למקומן המדויק והנכון.
  אם זה לא היה ברור מההקדמה הזאת- תקראו!
 •  ron
  ron
  ספר מקסים נפלא ומצמרר שאי אפשר להניח אותו עד העמוד האחרון מומלץ בחום! רק השגה אחת לי זו הוא ספר טורד מנוחה למדי ובעל עולם דמויות בוגר ולא הייתי מגדיר אותו כספר ילדים אלא כספר למבוגרים יודעי ספר שבמקרה גיבורו הוא ילד
 • Maya
  Maya
  הספר של דיאנה וויין ג'ונס, שאינו שייך לשום סדרה ועומד ספני עצמו, מקורי ומבריק, כמו ספריה האחרים. נהניתי מהקריאה.
 • מיקי
  מיקי
  ספר מדהים למדי שעוסק בעולם שנמצא על סף העולם שאנו מכירים. כל כך הרבה דמיון לא פגשתי מזמן, והספר הזה הותיר אותי בוהה באוויר
 • גדעון
  גדעון
  משום מה מקטלגים את הספרים של דיאנה ווין ג’ונס ברובריקת ספרות ילדים, או במקרה הטוב ספרות נוער, אבל אם באמת קוראים את הספרים שלה, וחושבים עליהם קצת, מגלים עולם שלם, עולם שגיבורו הוא אמנם ילד אבל מבוגרים ימצאו בו הרבה עניין.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו