הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
4.2
ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
2
5
5
6
גם ב - Kindle
הכרונוליתים

הכרונוליתים


דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
4.2
ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
2
5
5
6

במקום 33 

21.5 

גודל (עמ'): 319
מו"ל: גרף

כאשר האנדרטות, המכונות "כרונוליתים", ממשיכות להופיע ברחבי העולם, ואף בירושלים, מצטרף סקוט לצוות מחקר מטעם הממשל האמריקאי, שמטרתו לגלות את התשובה לתעלומה.
אט אט יגלה סקוט שחייו קשורים בדרכים נסתרות לחייהם של שאר העדים להתגלות הראשונה של הכרונוליתים, וכי צירופי מקרים אינם קיימים.

"הכרונוליתים", שסומן על ידי ה"ניו יורק טיימס" כאחד הספרים הבולטים לשנת 2002 ואף היה מועמד לפרס ה"הוגו" באותה שנה, הוא רומן רחב יריעה המספר את סיפורה של החברה האנושית בתחילת המאה ה-21 בצִלם של מאורעות הרי גורל שאינם מצויים בשליטתה. הספר דן גם בהשפעתם של אירועי טרור כלל עולמיים, ועושה זאת מנקודת מבט חדשנית.

רוברט צ'רלס וילסון נולד בקליפורניה ועבר להתגורר בקנדה עם משפחתו כשהיה בן תשע. הוא כתב שניים עשר ספרים שקיבלו ביקורות אוהדות וזכו בפרסים ספרותיים רבים, בהם פרס אורורה, פרס פיליפ ק. דיק ופרסים נוספים.

ספרו "סחרור" (שיצא בעברית בהוצאת גרף בשנת 2006) זכה בפרס הוגו לשנת 2006 כספר הטוב ביותר לאותה שנה. ספריו "דארוויניה" ו"הכרונוליתים" היו ברשימת המועמדים הסופית לפרס ההוגו בשנים 1999 ו-2002.

הוא נחשב לאחד הסופרים הקנדיים הבולטים הפועלים כיום, ומצליח לשלב בין רעיונות מרתקים לבניית דמויות אנושיות מעוצבות היטב ועלילה סוחפת ומרתקת.

"בדרכו השקטה, רוברט צ'רלס וילסון יצר אחד ממכלולי היצירות המרשימים ביותר במדע הבדיוני בן זמננו. 'הכרונוליתים' הוא מספריו הטובים ביותר".
הניו יורק טיימס

המשך קריאה

סקירות

 • הדר
  הדר
  ספר מעולה על נבואות שמגשימות את עצמן, ואיך זה קורה.
  בעתיד גילו דרך לשלוח עצמים אחורה בזמן, ושולחים להווה סמלי כיבוש. בזמן שההווה הופך לעתיד בקצב הרגיל, מנסים חלק לגלות איך ולמנוע, וחלק להשתמש בסמלים.
  מומלץ בחום!!!
 • yaelhar
  yaelhar
  הספר מעניין וכתוב היטב. דרך עיני סקוט המספר, משפחתו וחבריו אתה מתוודע לעולם של אי שקט, עימותים וסיכסוכים, טרור וחרדה קיומית למעשה לא עולם שונה כל כך ממה שאנחנו מכירים. אמריקה הגדולה נופלת בסופו של דבר גם היא טרף לציפיותיה וחרדותיה, ממש כמו אסיה השסועה לפניה. והדרכים בהן היא מנסה להתגונן מפני הסכנה מוכרות לנו - הדמוקרטיה הגדולה בעולם(?) משתמשת בשיטות לא דמוקרטיות בעליל, כדי להגן על אורח החיים הדמוקרטי...כל מי שטס לארה"ב אחרי ספטמבר 2011 מכיר את הנוסחה.

  וילסון הוא סופר מדע בדיוני קנדי עטור פרסים, שכותב על רעיונות גדולים ויצירתיים באופן אישי כלומר - הוא עוסק בסיפור האישי ודרכו אתה מתוודע לרעיונותיו.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=58632
 • Maya
  Maya
  אחד הספרים הטובים שקראתי בזמן האחרון, מאוד מעורר מחשבה וקצת מוזר. מומלץ מאוד, אחד החביבים עלי ללא ספק.
 • דן
  דן
  לסופר הזה, רוברט צ'רלס וילסון, יש עוד ספרים שחלקם נכנסו לרשימות "הכי טובים" בתחום המדע הבדיוני. הכרונוליתים אולי לא ייכנס למיטב אבל הוא ספר טוב לכשעצמו, במיוחד אם אין לכם מושג מה הולך לקרות.
 • גדעון
  גדעון
  ספר טוב מאד, מותח, מסקרן מאד, אל תחפשו ספוילרים, קראתי די מזמן אבל אני זוכר שבהחלט רשמתי לעצמי לחפש ספרים אחרים של אותו סופר, לא יצירת מופת אבל בהחלט משהו שחובב מדע בדיוני צריך לקרוא
 • אוריאל
  אוריאל
  ספר טוב. אנדרטאות מהעתיד מתחילות להופיע במרכזי ערים - מצביאות על רודן בלתי מנוצח ועתיד שמשפיע על העבר. מקריאה של הספר הזה ושל עוד אחד שלו ('סחרור'') אני יודע שמעונין לקרוא עוד משלו.