הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
2
1
הכוכב מעל היער, לראות אישה

הכוכב מעל היער, לראות אישה


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
2
1
20.00 
20.00 

תקציר

ישנן יצירות שעצם העמדתן זו ליד זו עשויה לגרום לחוויה ספרותית נוספת, בוהקת בין שתיהן. כאלה הן "הכוכב מעל היער" שכתב שטפן צוויג בהיותו בן 23, אחד מסיפוריו היפים ביותר, לצד "לראות אישה" מאת הסופרת השווייצרית אנמארי שוורצנבך, שכתבה בגיל 21 נובלה פורצת דרך בתמטיקה הלסבית שלה, כמו גם בסגנונה הספרותי. הנושא המשותף: רגע הולדתה של אהבה.

 

“כשרכן פעם פרנסואה, המלצר הצנום והמטופח בקפידה, מעל לכתפה של הרוזנת הפולנייה היפה אוֹסטרוֹבסקָה בשעת ההגשה, אירע דבר משונה. העניין נמשך רק שנייה ולא היו בו לא עווית ולא רתיעה, לא תנועה ולא תזוזה. אף על פי כן הייתה זאת אחת מאותן שניות הטומנות בחובן אלפי שעות וימים". שטפן צוויג, "הכוכב מעל היער"

“לראות אישה: לשנייה אחת בלבד, בטווח הקצר של המבט, ואחר כך לאבד אותה שוב בעלטת מסדרון כלשהו, מאחורי דלת שאסור לי לפתוח - אבל לראות אישה, ובה בעת להרגיש שגם היא ראתה אותי, שעיניה תולות בי מבט שואל, כמו נגזר שניפגש על סף הזרוּת, על אותו גבול תודעה אפל וקודר". אנמארי שוורצנבך, "לראות אישה"

על "לראות אישה": פרגמנט פרוזה עוצר נשימה ושופע חן על אהבה מרחוק בין שתי נשים. דר שפיגל "הפרוזה שלה לא איבדה עד היום דבר מן האלגנטיות שלה, הדיאלוגים עודם שובי לב בזכות הרעננות והמודרניות שלהם".

פרנקפורטר אלגמיינה צייטונג

המשך קריאה
  • ISBN: 1298-12
  • גודל (עמ'): 82
  • מו"ל: תשע נשמות
  • יצא לאור ב-: 08/10/2016
  • שם המחבר: אנמרי שוורצנבאך, שטפן צוויג

סקירות הגולשים

  • מיקי
    מיקי
    שתי יצירות שעוסקות ברגע של ההתאהבות, משולבות ביניהן, נכתבו כשיוצריהן היו בשנות העשרים שלהם, ושתיהם עוסקות ברגשות והטוטליות שלהם. שתי יצירות יפות מאד

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו