הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.8 ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
0
5
2
1
היתה כאן פעם משפחה

היתה כאן פעם משפחה


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.8 ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
0
5
2
1

במקום 37.00 

24.05 

במקום 37.00 

24.05 

תקציר

"זהו סיפור אופטימי להפליא על יכולתה של חמלה אנושית לחלץ אותנו מהריסות גורלנו".

הסופרת אן אנרייט, זוכת פרס "Man Booker"

 

בערב החתונה של בתה, עולמה של ג'וּן ריד מתמוטט; אסון נורא פוקד את חייה - כל משפחתה נמחקת ברגע אחד: בתה, הארוס של בתה, בעלה לשעבר והחבר שלה, לוּק. רק ג'וּן לבדה נשארת בחיים.

 

בודדה ללא כל מטרה או כיוון, ג'וּן נוסעת ברחבי הארץ, הרחק מהעיירה הקטנה בקונטיקט שבה היא גרה. בעקבותיה מגיחה ועולה קהילה שלמה, ורשת יפהפייה ומפתיעה של קשרים נארגת בחוטים של שברון לב משותף. בנות הזוג שמנהלות מוטל על שפת האוקיינוס השקט, שאליו ג'וּן מגיעה לבסוף כדי לחיות חצי-חיים; בעל הקייטרינג שהתבקש להכין אוכל לחתונה ולא קיבל את התשלום המגיע לו; אמו של לוּק, האישה המנודה והשנואה שחייה התנפצו לרסיסים - כל מי שהטרגדיה הזאת נגעה בו הולך ומשתנה, ואמיתוֹת החיים, בעבר הרחוק והקרוב, הולכות ונחשפות.

 

"היתה כאן פעם משפחה" הוא רומן ביכורים יפהפה ומכמיר לב, אשר מספר סיפור בלתי נשכח שחושף את פניהם היפות של בני אדם שמוצאים בלבם חמלה ותקווה. בעיקרו, זהו סיפור על משפחות - המשפחות שנולדנו להן ואלה שאנחנו מקימים.

הרומן "היתה כאן פעם משפחה" היה מועמד לפרס מאן-בוקר לשנת 2015.

ביל קלג הוא סופר, עיתונאי וסוכן ספרותי. שני הספרים הקודמים שפרסם עסקו בהתמכרותו לסמים. מאמריו של קלג מפורסמים ב"ניו יורק טיימס", "הגרדיאן", "אסקוויר" ו"הרפרס באזאר". 

המשך קריאה
 • ISBN: 99-2027
 • גודל (עמ'): 255
 • מו"ל: מטר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/09/2016
 • שם המחבר: ביל קלג
 • תורגם ע"י: דנה אלעזר-הלוי

סקירות הגולשים

 • גדעון
  גדעון
  ספר עצוב, עצוב מאד, ולאחר שמבינים שזה ספר עצוב, ומתמודדים איתו, באות המחשבות. הספר טיפה מתפזר, הרבה נקודות מבט שונות, לחלקן פחות התחברתי, חלקן ממש נראו כמו לעג לרש, אבל בגדול זה ספר מעורר מחשבה

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו