הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.8 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
1
5
2
2
הישראלי הנצחי

הישראלי הנצחי


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.8 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
1
5
2
2

במקום 44.00 

24.20 

במקום 44.00 

24.20 

תקציר

תסריטאי נטול אמביציה של קומדיית מצבים מצליחה, בן למשפחת מהגרים מברית המועצות, סובל ממחלה מסתורית: בכל פעם שהוא נוסע לחו"ל, תוקפים אותו כאבי ראש איומים, בחילות וחנק. ההורים שלו תמיד אמרו לו שזה כפר קטן, שאין כאן עתיד, שהוא צריך לקחת את עצמו ולברוח. הם השביעו אותו לעזוב, אבל הוא פשוט לא מסוגל. בעוד חבריו הטובים מהגרים מישראל בזה אחר זה, הוא נותר תקוע - לא מצליח לעזוב ולא יכול להישאר. עד שאירוע טרגי מאלץ אותו להתעמת עם השדים שלו. 

ניסן שור קורע לגזרים את היְלִידִיוּת הישראלית הזחוחה כשם שאינו חס על הפנטזיה המתפנקת של הזָרוּת. כשהוא נע בווירטואוזיות בין התבוננות פנימית אכזרית לשיאים של גרוטסקה פראית, מציג שור לונה פארק ספרותי חד-פעמי, שתאוצתו המסחררת מותירה את הקוראים חסרי נשימה. בלשון מושחזת וחסרת מעצורים, "הישראלי הנצחי" לוכד את נִשמתו החמקמקה של הרגע שבו אנו חיים.
ניסן שור הוא כותב ובמאי. ספרו "לרקוד עם דמעות בעיניים", על ההיסטוריה של תרבות המועדונים והדיסקוטקים בישראל, ראה אור ב-2008 ועוּבד לסדרה דוקומנטרית בבימויו. שור כותב ומביים סדרות וסרטים דוקומנטריים והוא בעל טור בעיתון הארץ. "הישראלי הנצחי" הוא הרומן הראשון שלו.

המשך קריאה
 • ISBN: 10-279049
 • גודל (עמ'): 279
 • מו"ל: כתר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 04/03/2017
 • שם המחבר: ניסן שור

סקירות הגולשים

 • גדעון
  גדעון
  ספר מיוחד, כתוב כמו מברק, משפטים קצרים במיוחד, מזכיר קצת את הסגנון של אלנבי של גדי טאוב, אבל גם שונה, יש הרבה ייחוד בכתיבה ובעלילה ומצאתי את עצמי שוקע במחשבות אחרי פסקאות מסויימות. יופי
 • קורא נלהב
  קורא נלהב
  נהנתי מאוד לקרוא את ספרו של ניסן שור...שנינות בקשר למרקם החיים היום יומי של הישראלים ושל יוצאי חבר המדינות בתפוצות...ספר זה מאוד מזכיר את טוריו ב"הארץ" ומה שנהנה מהם יהנה ככל הנראה גם ממנו

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו