הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
6
הימים שאחרי
רידיאן ברוק
39 

הימים שאחרי

רידיאן ברוק

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
6
39 
39 
גודל (עמ'): 320
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 978-965-552-847-3
 • גודל (עמ'): 320
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 07/10/2015
 • שם המחבר: רידיאן ברוק
 • תורגם ע"י: אורטל אריכה
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

המבורג, 1946.
באזור הכיבוש הבריטי נותרו אלפי עקורים. קולונל לואיס מורגן, הממונה על שיקום העיר החרבה הזאת ועל הליך הדה־נאציפיקציה של תושביה המובסים, הפקיע בית יפה על גדות האלבה, לו ולאשתו המתאבלת, רייצ'ל, ולבנם היחיד כעת, אדמונד.
אך במקום להכריח את בעלי הבית — אלמן גרמני ובתו שבורת הלב — לעזוב את ביתם, לואיס מתעקש ששתי המשפחות יחיו יחד. באווירה הטעונה והקלאוסטרופובית הזאת על כל אחד מהם להתעמת עם זהותו האמיתית, בעוד הטינה והיגון מפנים את מקומם לתשוקה ולבגידה.
הימים שאחרי הוא רומן מבריק על הנאמנויות העמוקות ביותר שלנו, על התשוקות העזות ועל כוחה של סליחה.
רידיאן ברוק, יליד 1964, הוא סופר, תסריטאי ועיתונאי אנגלי עטור פרסים. זכויות התרגום לספר הזה נמכרו ל־23 מדינות.
"רומן מופת מטלטל גדוש תפניות הסוחטות שלל רגשות מסיטואציות אנושיות... רידיאן ברוק לוקח פיסת היסטוריה ומשרטט אותה באופן עוצר נשימה ועוכר שלווה." - מייל און סנדיי
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-552-847-3
 • גודל (עמ'): 320
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 07/10/2015
 • שם המחבר: רידיאן ברוק
 • תורגם ע"י: אורטל אריכה
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  המבורג 1946. העיר היא גל הריסות. בחלוקת של גרמניה שלאחר התבוסה לארבעת המנצחים, היא נפלה בגורל הבריטים. "האמריקאים זכו בנוף, הצרפתים זכו ביין. הבריטים זכו בהריסות". העיר שעליה הוטלה מאסה בלתי נתפסת של פצצות בסוף המלחמה, זקוקה לשיקום דחוף. הקולונל, מפקד העיר הבריטי, מקבל למגוריו בית מפואר, כמעט ארמון, שהופקע ממשפחה עשירה. אשתו של הבעלים נעדרת אחרי אחת ההפצצות, והוא חי בבית עם בתו בת החמש-עשרה, שהיא מתבגרת טיפוסית בזמנים לא טיפוסיים. בהחלטה לא טריוויאלית מחליט הקולונל להשאיר את בעלי הבית להתגורר בו, יחד עם משפחתו, למרות המדיניות של איסור התרועעות הנקוטה בידי הבריטים.

  הסיפור כתוב היטב, בעדינות וחסכנות. ברוק מתאר תיאורים של מצב בו האפשרות היחידה היא לאתחל, ואנשים מנסים לשרוד במצב בלתי-אפשרי ולחיות. הסיפור שלו מתמקד במעט דמויות – הקולונל, אשתו ובנם, בעל הבית וביתו ומה שקורה להם בזמנים בהם כל הכללים נמחו. זה יתרונו וגם חולשתו של הספר. קל לקורא להזדהות עם הדמויות המעטות, אבל כל האחרים הם רק תפאורה – מתוארים רק באמצעות מעשיהם, גם כאשר ברוק מדבר על מקרים קשים של ביזה (מצד הכובשים) ניצול קשיי הנכבשים, מעילה ורצח.

  כמו תמיד כשאני קוראת סיפור על מנצחים אני נזכרת ב"פֹּקֵד עֲוֹן אָבֹת עַל בָּנִים עַל שִׁלֵּשִׁים וְעַל רִבֵּעִים לְשׂנְאָי". לזה אנחנו מצפים. זה גם מה שנקבל כאשר לא נהיה בצד של המנצחים.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=114932
 • לימור
  לימור
  ספר שמתאר את החיים שאחרי המלחמה מה שעובר על התושבים והחיים שם. ספר מיוחד ומעניין מאוד.
 • Nehama
  Nehama
  הימים שאחרי הוא ספר שמתאר את החיים אחרי מלחמת העולם השנייה בהמבורג גרמניה.הסיפור שמבוסס על חייו של סבו של הסופר,מתאר סיפור אנושי וחי על חיי האנשים בגרמניה שאחרי התבוסה הגדולה. רומן יפיפה שמתאר אבל, אהבה, הישרדות ובגידה. מומלץ בחום!!!
 • שולה גולד
  שולה גולד
  ‘הימים שאחרי’ בנוי בבסיסו על סיפור משפחתי בעברו של הסופר. ב-1946, סבו של הסופר שימש כמושל מחוז המבורג, עבר לגור בה בבית שהופקע עבורו, ובצעד יוצא דופן הוא מקבל החלטה שלא לנשל את הבעלים ומאפשר להם להישאר לגור בביתם. וכך יצא שהוא והבעלים גרו תחת אותה קורת גג.

  כך בהתאמה מתרחש בבסיס הסיפור בספר ‘הימים שאחרי’. קולונל לואיס מורגן, מאפשר לסטפן לוברט, להישאר לגור עם בתו באחוזתו שעל גדות האלבה שהופקעה, ולחיות תחת אותה קורת גג יחד עם הקולונל ומשפחתו.

  ב 24 ביולי 1943 מתחיל “מבצע עמורה” בשם הקוד – “הירושימה של גרמניה”. מטוסים בריטיים וקנדיים מפציצים את המבורג בלילה, ומטוסים אמריקאים ביום. עד סוף המבצע בנובמבר מושלכים כ-9,000 טון של פצצות שמפגיעתן נהרגו 30,000 איש ונהרסו 280,000 מבנים.

  ‘הימים שאחרי’ מתרחש ב 1946, שלוש שנים לאחר ההפצצות האנגלו-אמריקאיות. שנה לאחר תום המלחמה, האוכלוסייה של המבורג נותרה רעבה וחסרת בית, ילדים יתומים נאבקים לחפש מזון, והחורף קר במיוחד עומד להתחיל.

  קולונל לואיס מורגן הממונה על שיקום העיר החרבה, המבורג, ועל הליך הדה-נאציפיקציה של תושביה המובסים. אליו מצטרפת אישתו רייצ’ל ובנם בן ה-11 אדמונד. לזוג היה ילד נוסף שנהרג כמה שנים קודם מפצצה ששוחרר בטעות ממטוס שחזר מפשיטה וללא כל כוונה אסטרטגית. בן בני הזוג מרחפת עננה. ריייצ’ל שקועה בכאבה ומסרבת להתאושש ואינה מבינה את בעלה שמסרב להפגין את כאבו. ובנוסף התקופה הארוכה שבה לא נפגשו בשל “המצב” רק גרמה להם להתרחק זה מזה.

  הקולונל רוצה שכולם יסתדרו ויעבדו ביחד ובשיתוף פעולה והבנה, אבל החיים לא כל כך קלים ופשוטים. אישתו רייצ’ל שלא ראתה אותו הרבה זמן, לא מרוצה מההחלטה שלקח, בה איפשר לבעל האחוזה ובתו להישאר. היא לא בדיוק רוצה לחיות עם גרמני תחת אותו בית במיוחד לאור הנסיבות בהם בנה נהרג.

  איך הם משקמים את יחסיהם לאחר שלא התראו שנים והוא לא בדיוק היה שם בשבילה בתקופת האבל וכל זאת תחת חיים חדשים בעיר שבורה שמנסה להשתקם.

  בעל האחוזה סטפן לוברט, הוא אלמן אשר אישתו כנראה נהרגה בהפצצות בעלות הברית וגופתה לא נמצאה. לזוג בת בגיל העשרה, פרידה. סטפן לוברט הוא אדריכל אשר אינו יכול לעבוד במקצועו וממתין בלית ברירה לאישור רשמי שלא היה משויך בעברו למפלגה הנאצית וזאת כדי שיוכל לששוב לעבודתו. הדרך לאישור אינה קלה הבריטים ממררים את חייו. בנתיים בעיני רוחו הוא מנסה לתכנן ולבנות מחדש את העיר ההרוסה והחרבה. ואילו בתו, הכועסת על כל העולם, מתידדת עם בחור השייך לאירגון המנסה להתמרד בבריטים שמנהיגים.

  הספר נכתב מכל מני זויות. בנוסף לקולונל ובעל האחוזה, מתוארים החיים בעיר מזוית נוספת של קבוצת ילדים גרמנים יתומים (איתם מתחבר הבן הצעיר של הקולונל), המסתובבים לבושים בבגדים מוזרים אותם אספו מכל מיני מקומות נטושים, ונאבקים על קיומם היומיומי.

  כל הזויות הללו מתאחדות לסיפור אחד ומרתק והוא בעיקרו חלון הצצה לחיים בהמבורג באותם ימים.

  מומלץ בחום.
 • מורן
  מורן
  הסיפור מתרחש לאחר מלחמת העולם השנייה ומבוסס על סיפור אמיתי. רומן מיוחד שיש בו אהב, תשוקה בגידה ועוד...נהנתי לקורא
 • Karina
  Karina
  ספר כצת שונה, מתאר מציאות של אחרי מלחמה, ואיך כל דמות מנסה לשרוד בדרכה שלה,