הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
1
הילדים שבזמן

הילדים שבזמן


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
1

במקום 44 

26.4 

במקום 44 

26.4 

גודל (עמ'): 249
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

סטיבן‭ ‬לואיס, סופר ילדים מצליח, מתמודד‭ ‬עם‭ ‬הנורא‭ ‬מכול: בתו‭ ‬היחידה‭ ‬בת‭ ‬החמש‭ ‬נחטפת‭ ‬מתחת‭ ‬לאפו‭ ‬במהלך‭ ‬ביקור‭ ‬שגרתי‭ ‬בסופרמרקט‭ ‬השכונתי. ברגע‭ ‬אחד‭ ‬חייו‭ ‬מתהפכים‭ ‬עליו. נישואיו‭ ‬כורעים‭ ‬תחת‭ ‬כובד‭ ‬הטרגדיה‭ ‬ואשתו, שאיתה ‬ידע‭ ‬רגעי‭ ‬אושר‭ ‬רבים, בוחרת‭ ‬לעזוב‭ ‬את‭ ‬מעונם‭ ‬המשותף‭ ‬ולהתבודד‭ ‬עם‭ ‬האבל‭ ‬שלה. סטיבן‭ ‬מצידו‭ ‬אינו‭ ‬נואש‭ ‬לרגע‭ ‬מחיפושיו‭ ‬ודבק‭ ‬בתקווה‭ ‬שילדתו‭ ‬תחזור. מותש‭ ‬מהחיפושים‭ ‬אחריה‭ ‬בכל‭ ‬רחבי‭ ‬לונדון, הוא יושב בסלון ביתו, שותה‭ ‬ויסקי‭ ‬ומפקיר‭ ‬עצמו‭ ‬לזיכרונותיו. הוא‭ ‬נע‭ ‬ונד‭ ‬בין‭ ‬קפלי‭ ‬הזמן‭ ‬וילדותו‭ ‬שלו‭ ‬עד‭ ‬שהעבר‭ ‬וההווה, המציאות וההזיה מלכדים. בה‭ ‬בעת‭ ‬הוא‭ ‬נקרא‭ ‬לתמוך‭ ‬בחברו, פוליטיקאי‭ ‬מבטיח‭, ‬שמתקשה‭ ‬להתמודד‭ ‬עם‭ ‬ילדוּת‭ ‬שנעלמה‭ ‬לבלי‭ ‬שוב. כל זה כשברקע, סטיבן‭ ‬נדרש‭ ‬לתרום‭ ‬את‭ ‬חלקו‭ ‬לדיוני‭ ‬ועדה‭ ‬ממשלתית‭ ‬שבה‭ ‬הוא‭ ‬חבר, השוקדת‭ ‬על‭ ‬הכנת‭ ‬מדריך‭ ‬לגידול‭ ‬ילדים.

"הילדים‭ ‬שבזמן", זוכה‭ ‬פרס‭ ‬וייטברד‭ ‬היוקרתי (1987), עוסק‭ ‬בכוח‭ ‬ובאומץ‭ ‬הנדרשים‭ ‬כדי‭ ‬להתמודד‭ ‬עם‭ ‬אובדן‭ ‬נור, באחריות ההורית, ביחסיות‭ ‬של‭ ‬הזמן, ובנחמה‭ ‬שתהליכים‭ ‬ומערכות‭ ‬יחסים‭ ‬בחיינו‭ ‬יכולים‭ ‬להציע.

מהדורה‭ ‬מחודשת‭ ‬של‭ ‬יצירה‭ ‬ספרותית‭ ‬על–זמנית, הנמנית‭ ‬עם‭ ‬ספריו‭ ‬המוקדמים‭ ‬של‭ ‬איאן‭ ‬מקיואן, מגדולי‭ ‬הסופרים‭ ‬של‭ ‬תקופתנו ("כפרה", "דברי מתיקה", טובת הילד", "אמסטרדם" ועוד) "הילדים‭ ‬שבזמן"‭ ‬עובד‭ ‬לאחרונה‭ ‬לסרט‭ ‬טלוויזיה.

‭"‬סיפור‭ ‬המאתגר‭ ‬את‭ ‬המוות, רב‮–‬המצאה‭ ‬ורב‮–‬אירועים, חיובי‭ ‬בלי‭ ‬להיות‭ ‬רגשני" - טיים

"מואר, מאופק, חודר אל‭ ‬לב‭ ‬ליבו‭ ‬של‭ ‬הקיום‭ ‬האנושי" - שיקגו טריביון

 • ISBN: 112-520-18
 • גודל (עמ'): 249
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 25/07/2018
 • שם המחבר: איאן מקיואן
 • תורגם ע"י: אמנון כץ
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  סיפור המסגרת הוא על העלמות ילדה בת שלוש כאילו בלעה אותה האדמה מה שמשאיר זוג הורים צעירים שצריכים איכשהו להתאושש מהדבר הכי נורא שעלול לקרות להורים: לאבד ילד ולא לדעת דבר על גורלו. בתוך מסגרת הסיפור - הגיבור הוא האב, סטיוון לואיס, סופר ילדים - יש סיפורי משנה אחדים המנסים להתייחס בדרכים שונות לנושא הילדות בעבר ובהווה ולנושא הזמן המשנה את התמונה. כמו שאתם מתארים לעצמכם - יצא סיפור לא ממש ממוקד, שאינו מאפשר לקורא לגבש דעה. סטיוון, גיבורנו משתתף בועדה מטעם ראש הממשלה, הבוחנת את הטיפול בילדים. הקטעים ממסקנות הוועדה, הפותחים את הפרקים בספר נראים רציניים, והתוצאה היא אירוניה נפלאה.

  מפעם לפעם אפשר לראות ניצנים של מה שיהפוך את מקיואן לסופר נחשב: קטע נפלא של תאור פגישתם והתאהבותם של ההורים של סטיוואן, ההופך אותם לצעירים שנית למרות זקנתם וחוליים. תאור מרתק של האב המנסה לדמיין את פני בתו האבודה זה שלוש שנים, ורואה אותה בפני ילדה זרה. תאור מרתק ומצחיק של ראש הממשלה המוקף עוזרים-מאבטחים-טכנאים-מזכירים המנסה למצוא לו רגע פרטי. כאמור כל אלה הם רגעים אבל הספר אינו מתחבר. הוא נשאר עבורי כוס בדולח שהתנפצה - המון רסיסים, חלקם מבריקים. במקרים מסויימים הפרטים עולים על השלם. במקרה הזה השלם אינו מתעלה לרמת חלק מפרטיו.