הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
היידה להגשמה
יפתח אשכנזי

היידה להגשמה

יפתח אשכנזי

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
39 
39 
סדרה:‎ חרגול פלוס
גודל (עמ'): 379
מו"ל: חרגול

תקציר

בסתיו 1964, כשבני גרעין ה"ל - היידה להגשמה - עלו לקיבוץ חירם שבגבול הצפון, הייתה להם אמונה עזה בכוחם להגשים יחד את ערכי השיתוף והשוויון של תנועת השומר הצעיר. לא רק את חייהם הם השתוקקו לתקן ברוח הסוציאליזם השלם והטהור, אלא גם את העם והעולם כולו.
חירם וגבול הצפון ננטשו די מהר, וגם מרבית הערכים האחרים נזנחו עם הזמן, אבל תקווה אחת הוגשמה – נרקמה ביניהם ידידות אמיצה, רצופה באהבות גדולות ושנאות קטנות, שליוותה אותם דרך כל התפניות הדרמטיות של חייהם.

סיפורם אינו רק סיפורו של גרעין אחד אלא של שכבה חברתית שלמה, ובעצם של השינוי הגורף באופיה של החברה הישראלית מאמצע המאה שעברה ועד היום.
עם השנים הפך הגרעין לכעין משפחה מורחבת, שסחפה לתוכה גם את ילדיהם של בני הגרעין, ומתוך הסיפור הגדול הולך ומתבלט סיפורם של שניים: אבשלום, המנהיג הבלתי מעורער של הגרעין, שלמרות אמונתו המוצקה בערכים נעלים הפיל את עצמו ואת חבריו אל בור עמוק, ושל בנו המנסה להבין את פשר החברות המורכבת ולחשוף את ההתחשבנות שמאחוריה. החשבון הבין-דורי המר מתבטא גם במלאכת הכתיבה של הרומן, שמנהל דיאלוג מושחז, וירטואוזי ממש, עם הספרות העברית בארבעת הדורות האחרונים.


יפתח אשכנזי נולד בכרמיאל (1980) וחי בירושלים, עובד ביד ושם. ספריו הקודמים: סיפורי מות עירי (אוב זעף 2003), בירקנאו אהובתי (גוונים 2007), פרסונה נון גראטה (חרגול ועם עובד 2010). 


המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-560-008-7
 • גודל (עמ'): 379
 • מו"ל: חרגול
 • יצא לאור ב-: 01/06/2014
 • שם המחבר: יפתח אשכנזי
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • נופר
  נופר
  ספר ממש טוב שמאד נהניתי לקרוא אותו, ובכל זאת אין לי שום מושג מה קורה בו.
  האם הוא טלנובלה ? המון דמויות, כל אחת מתוסבכת את התיסבוך שלה ומתאהבת בכל אחד אחר ושונאת כל אחד אחר ועוברת חוויות שאני לא אעבור גם אם אחיה שלוש פעמים במקום הפעם האחת שהוקצבה לי.
  האם זו פרודיה ? שצוחקת על כל הנ"ל ?
  האם זהו סוג של רשומון ? הרי כל מה שקורה מובא ע"י הסופר כאילו שמע על כך מאחת הדמויות שבספר, והדמויות, כידוע, אין להן מחוייבות לומר רק את האמת ואת כל האמת.
  אני לא יודעת, אבל הספר כתוב טוב וכיף לקרוא אותו.