הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
2
7
גם ב - Kindle
הטובה שבמרגלות

הטובה שבמרגלות


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
2
7
44 

סקירות

 • כוכבי
  כוכבי
  הספר מתאר את מבצע ההטעיה לגבי פלישת בנות הברית לנורמנדי במלחמת העולם השניה. האנגלים השתמשו במרגלים נאצים שזוהו, כדי ליצור את הרושם שהפלישה תתבצע בפה דה קאלה בה היו כוחות גרמנים רבים, למרות שהפלישה התבצעה בסוף בנורמנדי. כמו מבצעי הטעיה אחרים של האנגלים, הגרמנים "נפלו בפח" והדבר סייע לכוחות הברית לנצח במלחמה.
  סביב המבצע טווה אלכס גורליס ספור דמיוני על קצין בחיל הים האנגלי שפותה להתחתן עם מרגלת נאצית מוכשרת שנשלחת מטעם האנגלים לפה דה קלה, כדי לחזק את הרושם.
  לא אוסיף כדי לי לקלקל. אהבתי מאד את הספר למרות אורכו הרב יחסית.
 • דביר
  דביר
  ספר מתח מעולה. מלא באיזכורים היסטורים אמיתיים, מה שרק מעצים את חויית הקריאה. הספר זורם ומהנה. מומלץ
 • yaelhar
  yaelhar
  דיס-אינפורמצייה ופייק ניוז לא הומצאו על ידי טראמפ. בתקופת מלחמת העולם השנייה הריגול והריגול הנגדי עסקו רבות בהטעיית האויב. האנגלים הפיקו הטעייה מתוחכמת לגבי מקום הפלישה המתוכננת באירופה, הטעייה שנשענה על סוכנים גרמנים שנתפסו ו"שוכנעו" לעבוד עבור הבריטים. סוכנים גרמניים שנודע עליהם לביון הבריטי ו"האכילו" אותם באינפורמצייה שקרית. מתנדבים* שגוייסו, אומנו והוצנחו או הונחתו במדינות כבושות, שם אירגנו או הסתפחו למחתרת מקומית ופעלו באומץ רב לחבל במאמץ המלחמתי הגרמני. הסיפור עוסק במרגלת – שהגיעה לאנגליה במסווה, ובתגובות מערכת הביון הבריטי.

  הסיפור מרתק ועוצר נשימה, כתוב מצויין, הדמויות בנויות היטב ובאמינות. גרליס אינו נופל בפח של להפוך את הצד "שלנו" לטהור. הוא מתאר אותו בתערובת של טוב ורע, והרבה אפור, כמו במציאות. מסקנות? רק בנליות. הצורך לנצח גובר על שיפוט מוסרי ומחירו הגבוה מוצדק בעיני קובעי המחיר, שלא הם שישלמו אותו.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=107132
 • לימור
  לימור
  ספר טוב, סוחף מרתק עלילה מרתקת ודמויות מעניינות, נהנתי מכל רגע של קריאה וממליצה בחום רב.
 • שלומית
  שלומית
  ספר מרתק הנקרא בנשימה אחת ומבוסס על מקרה אמיתי ממלחמת העולם השנייה. אהבתי שמלבד הצגת הצורך בהונאה הסופר הציג גם את הצד הניפגע והמנוצל לצורך הצלחת ההונאה.
 • שלומית
  שלומית
  ספר מרתק הנקרא בנשימה אחת ומבוסס על מקרה אמיתי ממלחמת העולם השנייה. אהבתי שמלבד הצגת הצורך בהונאה הסופר הציג גם את הצד הניפגע והמנוצל לצורך הצלחת ההונאה.
 • גדעון
  גדעון
  הטובה שבמרגלות הוא סיפור טוב, קראתי אותו בויש אחד, בלי הפסקה, אולי כי היה לי פנאי, אבל אולי כי הוא היה מעניין מאד, והציג גיבורים שנגעו לליבי והתעניינתי בקורותיהם