הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3.5 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
1
5
הטובה שבמרגלות

הטובה שבמרגלות


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3.5 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
1
5

במקום 44 

20.2 

במקום 44 

20.2 

גודל (עמ'): 494
מו"ל: ידיעות ספרים, פן הוצאה לאור

תקציר

בבוקר יום חמישי, אחד ביוני, התעורר אוֹוֶן קְווִין בבהלה משינה עמוקה. בשמונת החודשים הבאים כבר לא יזכה לישון טוב.צרפת, יולי 1944 . חודש חלף מאז פלישת בעלות הברית לנורמנדי, ושחרור אירופה יצא לדרך. בפָּה דֶה קאלֶה נעלמת נָטָלי מֶרסיֵה, סוכנת חשאית בריטית צעירה המסייעת למחתרת הצרפתית . בלונדון, מגלה בעלה – אוון קווין, קצין במודיעין הצי המלכותי – את האמת על התפקיד שמילאה נטלי במבצע ההטעיה המתוחכם שהיווה את לב־לבה של פלישת בעלות הברית. הוא מזועזע כשמתברר לו שהאישה שהוא אוהב היא סוכנת נאצית, ואף על פי כן הוא נחוש בדעתו לעלות על עקבותיה ויוצא למצוד עתיר סכנות בצרפת הכבושה. האם יצליח למצוא אותה ולהקדים את הכוחות האפלים שהולכים וסוגרים עליה?"הטובה שבמרגלות" מבוסס על אירועים אמיתיים שהתרחשו במלחמת העולם השנייה. זהו סיפור מרתק של תככים בינלאומיים, אהבה, הטעיה וריגול.

 • ISBN: 3625827
 • גודל (עמ'): 494
 • מו"ל: ידיעות ספרים, פן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 17/01/2018
 • שם המחבר: אלכס גרליס
 • תורגם ע"י: ניצה פלד

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  דיס-אינפורמצייה ופייק ניוז לא הומצאו על ידי טראמפ. בתקופת מלחמת העולם השנייה הריגול והריגול הנגדי עסקו רבות בהטעיית האויב. האנגלים הפיקו הטעייה מתוחכמת לגבי מקום הפלישה המתוכננת באירופה, הטעייה שנשענה על סוכנים גרמנים שנתפסו ו"שוכנעו" לעבוד עבור הבריטים. סוכנים גרמניים שנודע עליהם לביון הבריטי ו"האכילו" אותם באינפורמצייה שקרית. מתנדבים* שגוייסו, אומנו והוצנחו או הונחתו במדינות כבושות, שם אירגנו או הסתפחו למחתרת מקומית ופעלו באומץ רב לחבל במאמץ המלחמתי הגרמני. הסיפור עוסק במרגלת – שהגיעה לאנגליה במסווה, ובתגובות מערכת הביון הבריטי.

  הסיפור מרתק ועוצר נשימה, כתוב מצויין, הדמויות בנויות היטב ובאמינות. גרליס אינו נופל בפח של להפוך את הצד "שלנו" לטהור. הוא מתאר אותו בתערובת של טוב ורע, והרבה אפור, כמו במציאות. מסקנות? רק בנליות. הצורך לנצח גובר על שיפוט מוסרי ומחירו הגבוה מוצדק בעיני קובעי המחיר, שלא הם שישלמו אותו.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=107132
 • לימור
  לימור
  ספר טוב, סוחף מרתק עלילה מרתקת ודמויות מעניינות, נהנתי מכל רגע של קריאה וממליצה בחום רב.
 • שלומית
  שלומית
  ספר מרתק הנקרא בנשימה אחת ומבוסס על מקרה אמיתי ממלחמת העולם השנייה. אהבתי שמלבד הצגת הצורך בהונאה הסופר הציג גם את הצד הניפגע והמנוצל לצורך הצלחת ההונאה.
 • שלומית
  שלומית
  ספר מרתק הנקרא בנשימה אחת ומבוסס על מקרה אמיתי ממלחמת העולם השנייה. אהבתי שמלבד הצגת הצורך בהונאה הסופר הציג גם את הצד הניפגע והמנוצל לצורך הצלחת ההונאה.
 • גדעון
  גדעון
  הטובה שבמרגלות הוא סיפור טוב, קראתי אותו בויש אחד, בלי הפסקה, אולי כי היה לי פנאי, אבל אולי כי הוא היה מעניין מאד, והציג גיבורים שנגעו לליבי והתעניינתי בקורותיהם