הז'אנרים
כל הז'אנרים
סדרה:‎ הרפתקה

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.3
ממוצע
1
1
2
1
3
0
4
0
5
2
6
החצוצרה של לואי

במקום 35 

26.3 

החצוצרה של לואי


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.3
ממוצע
1
1
2
1
3
0
4
0
5
2
6

במקום 35 

26.3 

במקום 35 

26.3 

סדרה:‎ הרפתקה
גודל (עמ'): 185
מו"ל: אוקיינוס
 • ISBN: 2000528980
 • גודל (עמ'): 185
 • מו"ל: אוקיינוס
 • יצא לאור ב-: 01/01/2013
 • שם המחבר: א"ב וייט
 • תורגם ע"י: הגר ינאי
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

לואי הוא ברבור צעיר שנולד באגמי הבר הפראיים של קנדה. לרע מזלו הוא נולד ללא קול. בעזרת ידידו, הילד סם, הוא הולך לבית־הספר ולומד לקרוא ולכתוב, אבל עדין נצבת בפניו בעיה גדולה: כיצד לחזר אחר סרינה, הברבורה המקסימה?
לעזרתו של לואי מגיע אביו, שבראשו צץ רעיון גאוני: אם הברבור לא יכול לדבר, אולי הוא ינגן בחצוצרה... מכאן והלאה נסחף לואי למערבלת של הרפתקאות מפלאות, הטומנות בחבן פרסום, עשר והצלחה. אך לכל הצלחה יש מחיר, ולואי הולך ומאבד את זהותו כברבור פראי וחופשי...
הסופר האמריקני א"ב וייט מכר לקורא הישראלי מספריו 'חוות הפלאים' ו'סטיוארט קטינא', שתרגמו לעברית, ושהפכו גם לסרטים מצליחים. גם ספר זה, החצוצרה של לואי, שיצא לאור בשנת 1970, גדוש בכתיבה מלאת טוב לב, הומור ותמימות שמעוררת השראה כבר שנים רבות כל כך בילדים ובהורים כאחד. הסופרת הגר ינאי תרגמה את הספר לעברית ואנחנו מקוים שגם אתם, כמונו, תתאהבו בלואי הברבור.
המשך קריאה
 • ISBN: 2000528980
 • גודל (עמ'): 185
 • מו"ל: אוקיינוס
 • יצא לאור ב-: 01/01/2013
 • שם המחבר: א"ב וייט
 • תורגם ע"י: הגר ינאי
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • איילת
  איילת
  אני אוהבת את הסופר א.ב. וויט אך את הספר הזה טרם קראתי (הוא ממתין לי על האצטבה).
  עם זאת, כנראה הסופר הוא חובב ג'ז ולואי ארמסטרונג. יש יותר ארמסטרונג מ"החצוצרה של לואי"?
 • גדעון
  גדעון
  קודם כל - החצוצרה של לואי הוא ספר מקסים, והבן שלי אהב אותו מאד והיה עצוב למדי כשהספר נגמר. למרות שחששתי לפני הקריאה שהילד לא יתחבר לנושא, ברבורים מאונשים, אבל לפעמים הילד מפתיע, לטובה
 • הדר
  הדר
  ספר קלאסי על דרך ההתמודדות של בעל מוגבלויות, ומסעו בחיפוש אחר ידידות ואהבה. במקרה הזה, מדובר בברבור נבון ברמת יכולת כתיבה.
 • Ilan
  Ilan
  לואי הוא ברבור מתוק שנולד ללא יכולת דיבור אביו נותן לו חצוצרה איתה יוכל לתקשר מכאן ואילך חיו משתנים מקצה לקצה...
 • לימור
  לימור
  לואי הוא ברבור מתוק שנולד ללא יכולת דיבור אביו נותן לו חצוצרה איתה יוכל לתקשר מכאן ואילך חיו משתנים מקצה לקצה...
 • Aviva
  Aviva
  הורים רבים מחפשים אפשרות להעניק לילדיהם משהו מן הילדות שלהם, ספרים הם אחד הכלים הטובים ביותר לתת חוויה במתנה, וספרי ילדים טובים שהעניקו לכם רגעי אושר והנאה בילדות על אחת כמה וכמה. נדמה שעל הבסיס הזה קמה הוצאת 'הרפתקה' שמוציאה לאור בשיתוף עם הוצאת מודן סדרת ספרי ילדים שהטביעו חותם על סופרים ומתרגמים שבתורם בוחרים להעביר את חווית הילדות שלהם הלאה על ידי תרגום מחודש של אותן קלאסיקות בדרך שמקרבת אותן מעט לילדים בימינו. כל הספרים עוברים עריכה בידי חגי ואסף ברקת, זוג האחים שהקים את ההוצאה במטרה להביא לקהל הקוראים הצעיר של ימינו את קלאסיקות הילדות שרבים מאיתנו גדלו עליהם. לצד העובדה שאיור העטיפות כולן נעשה בידיה האמונות של בתיה קולטן והעיצוב נמצא בידיה הנאמנות של עדה ורדי, מי שירכשו את הספרים לביתם יזכו בחויה ויזואלית וטקסטואלית מענגת ושבהחלט ראויה לשכון על מדפי הספרים.

  החצוצרה של לואי הוא הספר ה - 19 בסדרת ספרי הרפתקה (עד עתה יצוא בסדרה 20 ספרים) והחמישי שאני כותבת עליו. כמו לא מעט ספרים בסדרה הוא עוסק בקשר בין בני אדם ובעלי החיים ומעניק לבעלי החיים קול ומניירות אנושיים להפליא, שמקרבים אותם לילדים ופותחים בפניהם אפשרות להשליך עליהם משהו מחייהם בדרך שמקלה את עיבודו.

  הספר 'החצוצרה של לואי' יצא לאור לראשונה בשנת 1970, ומספר את סיפור של ברבור חצוצרה שנולד ללא קול ומוצא דרך להתגבר על כך בעזרת לימוד נגינה בחצוצרה, דרכה הוא גם מתאמץ להרשים את הברבורה בה התאהב. העלילה מתחילה בשנת 1968 בקנדה, שני ברבורי חצוצרה מקימים קן ומביאים לעולם 5 צאצאים. בזמן הקמת הקן צופה בהם סם ביבר, ילד בן 11 ממונטנה שבארצות הברית שנמצא בטיול מחנאות עם אביו בקנדה. המפגש בן סם ביבר לצאצא חסר הקול של זוג ברבורי החצוצרה הוא פתח לידידות שתמשך כל החיים. במקביל למעקב אחר התפתחותו של ברבור החצוצרה הצעיר שנולד ללא קול ונקרא לואי, אנו מתוודעים לתהליכים שעובר סם ביבר מילד סקרן שתוהה על הקיים סביבו לעלם צעיר חדור מטרה.

  ברבורי החצוצרה הם הציפור המקומית הכבדה ביותר בצפון אמריקה והגדולה ביותר מבין ציפורי המים בכדור הארץ. אורכה הממוצע 138-164 ס"מ, אך זכרים יכולים להגיע גם לאורך של 181 ס"מ. הם נוהגים לקנן באגמים שטוחים ורחבים בסביבות מבודדות בצפון אמריקה. ברבורי חצוצרה בדרך כלל בוחרים בן זוג לכל החיים ומשתתפים בצורה שווה בגידול הצאצאים. בשבי מתועדים ברבורי חצוצרה שהגיעו עד לגיל 33, בטבע הממוצע הוא 24 שנה.

  יש בספרו של וייט אהבה גדולה לטבע והבנת מערכת היחסים העדינה בין בעלי החיים, והאדם בכללם, לסביבה הטבעית שלהם. נדודי הברבורים בין קנדה לארצות הברית מקבילים לנדודיו של סם ביבר הצעיר, שלצד תיאורי החוויות שלו אנו לומדים איך נראים אותם המקומות ממש מנקודת מבטם של בעלי הכנף המככבים בספר. בספר בולטת אהבת הטבע והאדם של המחבר שמדגיש ערכים שהיום נדמה שהרבה יותר שכיחים בציבור הרחב, שמירת הטבע, הגנה על בעלי החיים והצורך של בני אדם וכל בעלי החיים לחיות אלו לצד אלו ללא פגיעה באחר.

  מחבר הספר מצליח להעתיק לתוך חייהם של הברבורים משהו מעולמם של בני האדם, הוא בונה את הדמויות בדרך משעשעת שמדברת גם לקוראים הבוגרים המלווים את קריאת הילדים בספר, יוצר דינמיקה מעניינת בין זוג הברבורים שמקימים את הקן ומחנכים את ילדיהם ומעניק ללבטיו של הברבור הצעיר וחסר הקול, לואי, אפשרות לשקף את התהליכים השונים שעוברים ילדים המתקשים למצוא את מקומם בשל מגבלה כלשהי. החיבור המקורי שנוצר בין סם ביבר ללואי הברבור מלווה את השניים לאורך חייהם ומסייע להם להגדיר את דרכם בחיים.

  א"ב וייט, הוא אלוין ברוקס וייט, הוא סופר אמריקאי יליד 1899 שנפטר בשנת 1985 בגיל 86. הוא שימש ככותב במגזין נויורק, והיה שותף לכתיבת מדריך סגנוני לשפה האנגלית, הוא מוכר, לפחות בארץ, בזכות ספרי הילדים שכתב, בראש ובראשונה בזכות חוות הקסמים. הוא היה בן הזקונים של בעל מפעל פסנתרים ועקרת בית, ונכדו של הצייר ווילאם הארט הוא שירת בצבא וסיים תואר ראשון באומנות באוניברסיטת קורנל. עם סיום לימודים עבד כעיתונאי במספר מקומות, נישא והביא לעולם ילד אחד. הוא מתואר כאיש שקט שסלד מפרסום. ספרו הראשון לילדים 'סטיוארט קטינא' יצא לאור בשנת 1945, ספרו השני 'חוות הקסמים' יצא לאור בשנת 1952 ונבחר לספר האהוב ביותר על תלמידים בגילאי 9-12 בשנת 2012. 'החצוצרה של לואי' הספר השלישי שכתב לילדים יצא לאור בשנת 1970 שזכה בשני פרסים ספרותיים שנקבעו על פי הצבעות תלמידים בשנת 1973. בשנת 1976 זכה בעיטור אנדרסון הבינלאומי ובשנת 1978 זכה בפרס פוליצר.

  מדובר בספר קלאסי נפלא נוסף של הוצאת הרפתקה המתמקד בעולמם של בעלי החיים ופונה לקוראים הצעירים והמבוגרים כאחד. הספר דן בדרך התמודדותו של חריג בחברה ועושה זאת בדרך מקורית ונפלאה. מומלץ בחום לאוהבי בעלי חיים ולאוהבי ספר בכלל.