הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
0
1
החלון הפתוח

החלון הפתוח


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
0
1

במקום 34 

17 

במקום 34 

17 

תקציר

"הרומן מנצח בנקודות, אך הסיפור הקצר מנצח בנוק-אאוט", אמר חוליו קורטאסר, שהיה אוהד אִגרוף נלהב. "החלון הפתוח, הוא קובץ סיפורים המתאפיין בכל מה שמוכר לנו היום כהומור הבריטי הקלאסי; עוקצנות, סאטירה וקומדיה מתוחכמת. סיפוריו של סאקי הם בעלי אפקט ספרותי כזה שמפתה את הקורא, בתום כל סיפור, לעבור מיד לסיפור הבא.

 

הסצנות המבוימות היטב של סאקי מעמידות את התקופה האדוארדית באנגליה בראי הביקורת. בתים רדופים, נסיעות ברכבת, שיחות חולין אקראיות, נשפים בורגניים ואירועים חברתיים הם התפאורה לדיאלוגים שנונים ולהיקרויות מקאבריות בעולמו של סאקי.

 

אוהבי אוסקר וויילד, לואיס קארול, רודיארד קיפלינג, או. הנרי, בורחס או קורטאסר - אוהבי הסיפור הקצר בכלל וההומור הבריטי בפרט - ימצאו כאן כמה סיפורים שאהבנו במיוחד.

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-761-809-7
 • גודל (עמ'): 187
 • מו"ל: זיקית
 • יצא לאור ב-: 26/06/2014
 • שם המחבר: סאקי
 • תורגם ע"י: שחר ברם

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  איך הם בילו את זמנם שם בתקופת המלך אדוארד באנגליה? כשאני אומרת "הם" אני מתכוונת לבני המעמד הבינוני העליון - לא אצילים ממש, גם לא עניים (אלה בילו את זמנם בהישרדות ולא נותר להם פנאי למשהו אחר). אז איך? לא היו להם שלל המכשירים שבלעדיהם אי אפשר לחשוב היום על זמן פנוי. ואני חושדת שאחוז קוראי הספרים לא היה גבוה אז משהוא היום. סאקי (יו מונרו) מתאר היטב את דרך העברת החיים של האוכלוסייה הזאת.
  את הספר הזה יאהבו אלה שמסיבה כלשהי צריכים לנקות את הראש. אלה שנהנים לפעמים סתם להתענג על ספר שאינו מוגדר "ספר חובה". את סקרנותי לגבי השיכבה עליה כותב סאקי הספר הזה סיפק. וכמו שכבר אמרתי - למרות הזמן הרב שחלף מכתיבתו - הוא נראה לי רלוונטי. סאקי כותב באירוניה ומקבריות. מצאתי שהוא - שהתעקש להתגייס ולהישלח לחזית למרות גילו במלחמת העולם הראשונה - נהרג בה מכדור צלף. אם זו לא הדוגמה לאירוניה מקברית, איני יודעת מה כן.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו