הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
15 דירוגים
3.5
ממוצע
1
1
2
3
3
2
4
6
5
3
5
החלומות שהורגים אותנו
דוידי רוזנפלד
28 

החלומות שהורגים אותנו

דוידי רוזנפלד

דרג ספר זה מתוך 5
15 דירוגים
3.5
ממוצע
1
1
2
3
3
2
4
6
5
3
5
28 
28 
גודל (עמ'): 274
מו"ל: דוידי רוזנפלד
 • ISBN: 8001505128
 • גודל (עמ'): 274
 • מו"ל: דוידי רוזנפלד
 • יצא לאור ב-: 21/09/2015
 • שם המחבר: דוידי רוזנפלד
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

ארז בראון, חוקר פרטי מחפש אחרי רננה ניסנוף, אישה צעירה ועשירה שלבעלה אין מושג למה היא נעלמה ואחרי מוטי בן עזרא, שברח עם הכסף של הלקוחות ולא השאיר כתובת. הוא נודד בין הקומה האחרונה של מגדלי עזריאלי לחווה אורגנית של חסידי ברסלב בשטחים, בין כפר לא מוכר ליד לוד לכלא באר שבע. ארז מחפש את הנעדרים שלו, מנסה לתקן את היחסים עם אישתו, מטפל באמו המזדקנת שהולכת ומאבדת את זיכרונה, ובדרך משתדל להציל את חשבון הבנק שלו, שזקוק להחייאה דחופה.
במקביל מתואר מסעו של אורפיאוס אל ארץ המתים, זהו סיפור של גבר שמחפש את אהובתו במקום האפל ביותר, של יוצר הרודף אחר האמת והחלום שלו במסע שסופו נדמה ידוע מראש, אבל הוא אינו יודע לאן הוא הולך.
"לחקור זה לכתוב את האמת. לחקור זה להפנות עורף, להתכחש, לא להיות חלק מהמשחק. לחקור זה לא להיכנע, להתחנפויות, לשקרים, להצלחה המחורבנת שכנראה לא קיימת. לחקור זה להיות בודד, לא מוכר, לא אהוב. לחקור זה ללכת אל הלא מוכר, הלא ידוע, השנוא. לחקור זה כנראה בסופו של דבר להיכשל... ולדעת".

דוידי רוזנפלד הוא מורה בבית ספר תיכון וסופר. ספרו הראשון "פרידה מבבל" יצא בהוצאת כתר בשנת 2011, ספרו השני "הארנב שרצה להיות עץ" יצא בהוצאת כתר בשנת 2013 והשתתף במצעד הספרים. "החלומות שהורגים אותנו" הוא ספרו השלישי.
המשך קריאה
 • ISBN: 8001505128
 • גודל (עמ'): 274
 • מו"ל: דוידי רוזנפלד
 • יצא לאור ב-: 21/09/2015
 • שם המחבר: דוידי רוזנפלד
 • זמין להשאלה: כן

ביקורותהמקצוע של ארז בראון זה לחפש אנשים. בעיקר כאלה שלא רוצים שימצאו אותם – שבורחים מנושים, מסוחרי סמים, מהמאהב, המאהבת או ממי שהיו נשואים לו באושר שנה אחת או עשרים. זו המומחיות שלו והוא כמעט תמיד מצליח – לפעמים הוא מוצא אותם בריאים ושלמים, לפעמים באבו-כביר.

כמה מהחקירות שלו שנראות שגרתיות מתחילות להסתבך באורח מטריד, בדיוק בשעה שבה הוא מנסה להציל את נישואיו ולטפל באמו שהזיקנה כבר אוחזת בה בלפיתה עזה. הנרטיב מתאר לא רק את המקומות המוכרים לקוראים רבים בישראל אלא גם את הרהוריו הציניים-משהו של הגיבור בל נקודת המבט הייחודית, על אנשים שנעלמים ועל אנשים באופן כללי.

ארז בראון הוא מעין "שרלוק הולמס" של נפש האדם, שחוקר וחוקר את האנושות כמעט כאילו היה חייזר, תמיד מבחוץ. אבל המציאות האנושית, ככל הנראה, עולה על כל דמיון. אפילו על הדמיון של ארז בראון.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • רלה
  רלה
  כגודל הציפייה כך גודל האכזבה. כל כך חבל לי על הספר הזה כי ברור שהסופר ניסה להעמיק את דמותו של ארז בראון, אבל הניסיון הזה לא צלח. בחלקים מסויימים כבר התקשיתי להבין מה אמת ומה בדייה. גם הסיפור המשני על המסע של אורפיאוס לארץ המתים הוא בעיניי ניסיון עקר לערבב מין בשאינו מינו.
 • גיא
  גיא
  ספר בלשי מצוין, לאו דווקא בגלל העלילה אלא יותר בגלל הכתיבה הטובה. דמות הבלש מעניינת ותמיד נחמד לקרוא סיפור שלא ממוקם באוסלו אלא בנופים שיותר מוכרים לנו. מומלץ!
 • yaelhar
  yaelhar
  הסיפור הבלשי מתמקד באשה שנעלמה – ארז הוא בלש מהסוג שמוצא נעלמים – ובעלה שוכר אותו למצוא אותה. זה לא סיפור מעניין במיוחד, גם עם התבלינים של ארכי-פושעים, יחסי משפחה בעייתיים, אנשים עשירים (שנוסעים ב"יגואר" אם הם עשירים-נורמטיביים, ב"B.M.W" שחורה אם הם עבריינים...) וגם ברסלבים חולמנים המרססים שמחת חיים לכל עבר.
  הסיפור המקביל הוא סיפורו של אורפיאוס שחיפש את אוורידיקה שלו בשאול (ותיאורי השאול העתידני בתל אביב הופכים את השאול העתיק לרך מאד) וזכה לבסוף לקבלה בחזרה, בתנאי שלא תביט לאחור.

  הספר חביב, משובץ בהומור, מתאר יותר את חייו הפנימיים של הבלש מאשר סיפור בלשי קלאסי. הוא משובץ בקטעי פולקלור ישראלים - ערסים ועבריינים מסוכנים, בדואים בדרום, ערבים בלוד, ברסלבים בחלקת אלוהים שלהם בשטחים, וגם מטפלת זוגית, מזכירה שמתכננת חתונה (פרוייקט של שנה ל-פ-ח-ו-ת) הכל בנימה מוכרת ומכלילה.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=93009
 • לימור
  לימור
  מותחן מעולה ומבריק, עלילה מבריקה מותחת עד הקצה, הדמויות כאן עד שחלקן נעלמות. ספר סופר מבריק ומומלץ.
 • שרה
  שרה
  בלש פרטי מחפש אחר אישה עשירה שנעלמה. העלילה מסתבכת כי עוד אנשים מחפשים אותה ונעלמים וגם נרצחים. מדובר בספר בלש במובן האמיתי של המילה. עלילה מותחת, תיאורים אמינים של דמויות ושל מקומות ושל אירועים. כתיבה משכנעת, דיאלוגים אמיתיים לגמרי ותובנות
  על החיים כאן בישראל, בתל אביב וברהט גם.
  ממליצה מאד מאד.