הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
2
2
הזר המסתורי
מארק טווין

הזר המסתורי

מארק טווין

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
2
2
32.00 
32.00 

תקציר

מה קורה כשהשטן מגיע לכפר באוסטריה, מתחבר עם שלושה מילדי המקום, וממחיש להם כי ההבחנה בין טוב ורע ויכולת הבחירה של האדם הן הבל הבלים? שלשלת האירועים הפנטסטיים מוכיחה שוב ושוב את טענת השטן בדבר נחיתות המין האנושי. מארק טוויין מפליא לבנות תמונה של מקום נידח באירופה במאה ה-16, בו בני האדם טרודים לשווא בייחוס משמעות לדברים בעולם רדוף אמונות טפלות של כמרים, אסטרולוגים, מכשפות, חתול שמייצר מטבעות זהב, ועוד. "אין לי יחס מיוחד לשטן," אומר טוויין באחד ממאמריו, "אבל לפחות אין לי דיעה קדומה עליו… הייתי מעדיף לפגוש בו וללחוץ את זנבו."

מארק טוויין הוא שמו הספרותי של סמיואל לנגהורן קלמנס – סופר, עיתונאי והומוריסטן אמריקני (1835-1910), טוויין נולד וגדל במיזורי, על שפת המיסיסיפי, ונופי הדרום העמוק ליוו אותו כל חייו ומצאו את ביטויים ביצירותיו. טוויין לא כתב לבני הנעורים בלבד, אף שפרסומו העולמי בא בעקבות "הרפתקאות טום סוייר" ו"הרפתקאות הקלברי פין", ובספריו יש מזיגה של הומור וביקורת חברתית נוקבת. "הזר המסתורי שראה אור שש שנים אחרי מותו, נכתב בתקופה קשה בחייו – הוא פשט את הרגל, ובתו מצאה את מותה הטרגי ב-1896 – ויש בו, לפיכך, נימה של מרידות ואירוניה, בצד נסיון להתמודדות אופטימית עם מצבו של האדם.

"כל הדתות משמיצות את השטן… אבל לעולם איננו שומעים את הצד שלו" (מ.טוויין)

 • ISBN: 4-63-2096
 • מו"ל: גוונים
 • יצא לאור ב-: 19/10/1995
 • שם המחבר: מארק טווין
 • תורגם ע"י: רות בונדי

סקירות הגולשים

 • הדר
  הדר
  ספר שמביע דעה עגומה מאוד על המין האנושי, על מנטליות ההמון ועל הרוע שלו, כמו גם על הרשעות של פרטים. בבסיס, ילדים בורים נתקלים במשהו- מישהו תבוני דמוי אנוש, ומה זה בדיוק הוא חלק מנושא הספר, שמסוגל להגשים משאלות. התוצאות נוטות להיות רעות, בשל הטבע האנושי כפי שהוא מוצג בסיפור. הסיפור נהדר, כמובן, מרק טווין תמיד מעניין, אבל הסוף דיכא אותי.
 • yaelhar
  yaelhar
  השטן מגוייס ע"י סופרים כדי להגיד דברים שמישהו אחר לא יכול. האמת היא שהשטן הוא דימוי הרבה יותר אנושי מהמתחרה: הוא חושב רע, עושה רע ואף נהנה מזה. השטן של מארק טוויין מעורר אהדה, (ודאי יותר מאנשי הדת בסיפור) מבטא רעיונות ליברליים ומתקדמים לזמנו, ובעיקר - ממש לא איכפת לו מה חושבים עליו (וזו סיבה טובה להוקיע את השטן - איך אפשר לשלוט ביישות שלא איכפת לה מה דעתך עליה?) "כל הדתות משמיצות את השטן, אבל לעולם איננו שומעים את הצד שלו..."

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו