הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
2
0
הזמן הזה I, II - כתבים פוליטיים

הזמן הזה I, II - כתבים פוליטיים


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
2
0
35 
35 
מו"ל: כרמל

תקציר

אלבר קאמי (1960-1913), סופר ומחזאי, עיתונאי וכותב מסות ,היה מעורב בכל מאודו בפוליטיקה של זמנו. כתב ב"קומבה" ("מאבק"), הבטאון המרכזי של מחתרת ההתנגדות לכיבוש הנאצי בצרפת ושימש עורכו הראשי.

קובצי "הזמן הזה" שבחר וערך מתווים גיבוש של חשיבה ערכית ופוליטית בד בבד עם תגובה לענייני השעה, ובהם: הקרע האידאולוגי והאישי עם ז'אן פול סארטר והאקזיסטנציאליסטים; חיזוק תנועת השלום למניעת הישנות מלחמת עולם; מלחמתו בגזענות; הפולמוס עם הכנסייה הקתולית על שתיקתה לנוכח איימי מלחמת העולם השנייה ומשטר הטרור של פרנקו בספרד; התפקיד המוטל על האמן והסופר; מורשת הרזיסטאנס; הקמת מדינת ישראל.
 בעיניי אלבר קאמי המילים, "פוליטיקה" ו"מוסר" אינן מנוגדות.
  • ISBN: 978-965-540-319-0
  • מו"ל: כרמל
  • יצא לאור ב-: 31/05/2013
  • שם המחבר: אלבר קאמי
  • תורגם ע"י: שושנה כרם
  • זמין להשאלה: כן

ביקורות


"כשיש לי התלבטות פוליטית, טוב לי לדעת שיש ספר של אלבר קאמי על המדף. אפשר לגשת אליו, לקבל ממנו עזרה. הוגי דעות פוליטיים רבים מסייעים לנו בקטע של דרך, ואחר כך מפסיקים לעזור. אלבר קאמי לא החוויר, לא נותר שייך לעבר. הוא לא משאיר אותנו עם רעיונות שאבדה יכולתם להבהיר מצב מסובך. הוא, שמעולם לא המעיט בחשיבותם של הרגשות בפוליטיקה, מסייע לעבור מהתגובה האינסטינקטיבית אל עמדה שאפשר לנמק ולהגן עליה. הוא בוודאי לא הכזיב... מה היה במחשבה הפוליטית של קאמי שהשאיר אותה רעננה ורלבנטית? הספר שתורגם לאחרונה - 'הזמן הזה', ובו שניים משלושת כרכי רשימותיו הפוליטיות של קאמי - עוזר לענות על השאלה הזאת. זה לא ספר צדדי בתמונה הכוללת של כתיבתו. הוא שייך לליבה של קאמי כאדם פוליטי. אלה מאמרים שנכתבו במהירות ובלהט הרגע - כשהיה צורך למצוא מלים שיתאימו ליום שבו נודע על 34 לוחמי מחתרת צרפתים שציפורניהם נעקרו לפני שנרצחו, או ליום שבו נדרש לנאום לפני נזירים קתולים - בלי לבוז להם - על שתיקת האפיפיור לנוכח מעשי הנאצים, או ליום שבו היקר שבמוריו, סארטר, שילח בו, באמצעות שליח משפיל, מלים מרות כלענה, והוא צריך היה לענות לו בלב מורתח."

- נסים קלדרון, "הארץ", 2013

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו