הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.5 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
5
5
0
5
הזאב האדום

הזאב האדום


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.5 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
5
5
0
5
44 
44 

תקציר

"מוטב שימהר. מוטב שירוץ. אבל הוא נשאר לעמוד במקומו, הרגליים סירבו לציית לו. הוא ירד על ברכיו, ידיו רעדו והוא פרץ בבכי, נמושה, נמושה, אבל הוא לא הצליח לעצור את הבכי. 'אמא', לחש, 'אני לא רציתי לראות'".

בני אקלנד, עיתונאי בעיר שוודית נידחת, נרצח בליל חורף קפוא. אָניקָה בֶּנגטסוֹן, עיתונאית חוקרת מסטוקהולם, שעמדה להיפגש עם בני ביום המחרת, משוכנעת כי הרצח קשור למתקפה על בסיס חיל האוויר F21 בסוף שנות השישים, ולגילויים מרעישים שאותם עמד לחשוף.

בניגוד להוראה מפורשת של העורך הראשי, היא מסרבת להרפות מהסיפור ונסחפת לתוך מערבולת של אלימות ושחיתות שמגיעה עד הבכירים ביותר במשרדי הממשלה. בעקבות שרשרת רציחות אכזריות, שלכאורה אין כל קשר ביניהן, מלבד פתקים שנשלחו לקורבנות ובהם ציטוטים מדברי מאו, יוצאת אניקה למרדף מסוכן אחר טרוריסט חסר מעצורים שיעשה הכל כדי להשתיק אותה.

 

מצבה הולך ומתערער, בבית ובמערכת כאחד. איש אינו מאמין לה. חייה הפרטיים מתפוררים. כדי לשרוד כאדם, כאישה וכעיתונאית, עליה לקרוא תיגר על הממסד הפוליטי והתקשורתי, על מעסיקיה ועל עקרונות המוסר שלה.

לבסוף לא נותר לה אלא מאבק אחד. המאבק ברוצח.

"הזאב האדום" מציג לקורא את פניה העכשוויות של שוודיה, המערכות הפוליטיות והתקשורתיות שלה, השינויים בחברה ובחיי המשפחה ובעיקר את התמודדותו של הפרט בדרישות האינסופיות של החיים המודרניים על רקע הבדידות ומזג האוויר הקשה.

הספר דורג במקום ה-12 ברשימת הספרים הנמכרים ביותר בעולם זמן קצר לאחר צאתו לאור על ידי המגזין האמריקאי Publishing Trends. ליסה מרקלונד היא סופרת ועיתונאית שוודית. היא כתבה 13 ספרים שנמכרו במיליוני עותקים ותורגמו ל-30 שפות. ספריה היו לרבי מכר וזכו בפרסים רבים.

"ליסה מרקלונד היא היצוא המשובח הבא מסקנדינביה. העלילה מתוחכמת, הדמויות מורכבות, המתח עוצר נשימה וזירות ההתרחשות ייחודיות. תיהנו!". הרלן קובן

"ספריה של ליסה מרקלונד אינטליגנטיים ומרתקים. ואם לא די בזאת כדי שיעלו על כל האחרים כמעט - ליסה כותבת דיאלוגים שנונים, מלאי חיים ושזורים בהומור". ג'יימס פטרסון

המשך קריאה
 • ISBN: 550-194
 • גודל (עמ'): 342
 • מו"ל: אריה ניר
 • יצא לאור ב-: 02/07/2012
 • שם המחבר: ליסה מרקלונד
 • תורגם ע"י: רות שפירא

סקירות הגולשים

 • רועי
  רועי
  יופי של ספר.העלילה נפתחת בקצב איטי, אבל ככל שהמתח גובר כך גם קצב האירועים . הגם שיש הרבה אירועים שמתגלים כמשמעותיים בהמשך, הסופרת הצליחה לשמור על פשטות, שמאד מקל לעקוב אחר העלילה
 • דן
  דן
  ספר מתח שוודי שעושה עבודה מצויינת בבניית האווירה והגיבורים. העלילה מותחת מאד, מדכא לחשוב שגם בשוודיה הכל מושחת. חווית קריאה מצויינת
 • nir
  nir
  ספר מתח מעולה מבית ,שילוב נהדר של מתח ופוליטיקה, יחסים בין אישיים מסובכים...
  נהנתי מאוד לקרוא...
  מומלץ בחום
 • מיקי
  מיקי
  ספר שוודי מאד, וזו מחמאה. העלילה מותחת, הדיאלוגים באמת מפתיעים לפעמים והגיבורים עושים את העבודה. ספר מתח מומלץ
 • לימור
  לימור
  ספר מתח מצמרר כתוב בצורה טובה מאוד, עלילה טובה שסוחפת את הקורא כבר מתחילת הספר. מומלץ

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו