הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.3
ממוצע
1
0
2
0
3
2
4
1
5
0
0
הורות ללא מסכות
ד"ר דריה מעוז, דבש ניב

הורות ללא מסכות

ד"ר דריה מעוז, דבש ניב

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.3
ממוצע
1
0
2
0
3
2
4
1
5
0
0
42 
גודל (עמ'): 447
מו"ל: מטר הוצאה לאור
'הורות ללא מסכות' קורא תיגר על קשר השתיקה האופף את הקשיים והרגשות המעורבים, אך הטבעיים, שמתעוררים אצל הורים כלפי ילדיהם. הספר חושף את הסודות הקטנים של משפחות רבות: קנאת הורים, העדפת אחד האחים, הקשר הסימביוטי והמעין-זוגי שיוצרים אבות ואימהות עם בנם או בתם, וגם האכזבה והתסכול שהם לעתים קרובות מנת חלקם של ההורים.
'הורות ללא מסכות', שכתבה הסוציולוגית ד"ר דריה מעוז, מבוסס על מחקר עדכני ומקיף, ראשון מסוגו בישראל. כלולים בו למעלה ממאתיים ראיונות עם גברים ונשים, חילונים ודתיים, בכל הגילים והמצבים המשפחתיים, שסיפרו בכנות נדירה על הרגעים הפחות מלבבים של ההורות. בספר שזורים גם תובנות של אנשי מקצוע העוסקים בגידול ילדים מזוויות שונות, ממצאים של מחקרים במגוון תחומים ורשימות מרתקות בספרות, באמנות ובהיסטוריה, המציגות מנקודות מבט מרעננות את המורכבות שבתפקיד ההורה. מקום נרחב מוקדש לאבות, שלא זכו עד כה לתשומת לב מספקת, והספר בוחן אם למונח "אב חדש" יש הצדקה במציאות.
'הורות ללא מסכות' מתמקד לשם שינוי בתחושותיו ובצרכיו של ההורה. במקום לחשוש ולהתבייש, הספר יסייע לנו לקבל את עצמנו ואת ילדינו כמות שהם, מתוך הנחה כי ההיכרות עם הצדדים המודחקים של ההורות תקל על חיי היומיום ותשפר את קשרינו עם היקרים לנו מכול.
המשך קריאה