הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
2
5
3
2
גם ב - Kindle

במקום 29 

20 


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
2
5
3
2

במקום 29 

20 

במקום 29 

20 

גודל (עמ'): 104
מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • ISBN: 978-965-571-076-2
 • גודל (עמ'): 104
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 08/12/2016
 • שם המחבר: עומר שטרנברג
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

אדם קירב את האודם אל שפתיי, שולח מדי פעם הוראות כמו: "תכווץ", "תרפה". עצמתי את עיניי, הרגשתי כל מריחה של האודם בכל הגוף. אדם סובב את ראשי בעדינות, ואני התרגשתי למגע אצבעותיו בפניי. מדי פעם פקחתי את העיניים, ובכל פעם שפניו המאופרות של אדם נגלו אליי, השתוקקתי אליו יותר ויותר.

"זהו, סיימנו", אמר. סובבתי את פניי אל המראה. מבעד לזקן שלי בלטו זוג שפתיים אדומות, שכמו פתחו את הארון שלי לרווחה וצעקו כמה אני שונה מכולם. אבל כשהחזרתי את עיניי אל אדם, הבנתי שבמקום שבו אני נמצא עכשיו, איני חריג כלל.

דור לא הומו. אולי הוא לא מפסיק לחשוב על אדיר, שלא מדבר אתו אחרי חודשים שבהם היו שוכבים בדיסקרטיות, ואולי הגדיר את עצמו כ"מתעניין בגברים" בטינדר, ואולי הוא יוצא מדי פעם למסיבות גייז ומרגיש לשעות ספורות שהוא סוף סוף כל מה שלא הצליח להיות בחוץ - אבל הוא בטוח לא הומו. עכשיו הוא רק צריך להבין מה הוא כן.

בעולם שבו המותר והאסור הפכו לעיסה אחת, עולם שמאפשר לנו להיות מי שאנחנו - כל עוד אנחנו בדיוק כמו כולם, "#הומו" הוא סיפור על אדם אחד שנגזר עליו לגלות מי הוא באמת.

 

עומר שטרנברג נולד ב-1992 בחיפה. גדל והתחנך בתנועת הנוער העובד והלומד בזיכרון יעקב, שירת כקצין בחטיבת הנח"ל והשתחרר ב-2015. זהו ספרו הראשון.

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-571-076-2
 • גודל (עמ'): 104
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 08/12/2016
 • שם המחבר: עומר שטרנברג
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • yagil
  yagil
  ספר נפלא! כתיבה אותנטית וכנה, גיבור הספר מכניס אותנו אל עולמו, אל התהליך שעובר בדרך אל "חופש הבחירה". נהניתי מכל רגע!
 • שרה רחמיאל
  שרה רחמיאל
  #הומו/עומר שטרנברג
  ספר רגיש ומיוחד במינו. גמעתי אותו בשעתיים של קריאה ונהניתי מכל מילה ומשפט. ספר שמסתכל לך בלבן של העיניים, גורם להרהורים וכתוב בשפה ברורה ללא כחל ושרק, בועט בליבך ובמחשבותיך.
  כשראיתי פירסומים עם שם הספר ידעתי שאת הספר הזה אני רוצה לקרוא, לא סליחה חייבת לקרוא ולו רק בגלל שאני מאוהבת בטירוף בגיי הכי מפורסם וחתיך במדינה הלוא הוא אסי עזר. וכמה טוב שבזכותו קראתי.
  דור הוא קצין בצנחנים. הכי גברי וקרבי שיכול להיות. נוצרת מערכת יחסים בינו ובין אדיר חייל ביחידתו. יחסים שנמשכים 3 חודשים עד לשחרורו מהצבא. יחסים במסתור בתוך הארון. אף אחד מהם לא מעז לצאת בהצהרות פומביות, הם שוכבים בתוך האוטו, לא מבלים ביחד, הכל בסתר בינם לבין עצמם.
  וכשדור עומד להשתחרר אדיר מחליט להפסיק את הקשר.
  דור לא מפסיק לחשוב עליו, הוא שוקע בדיכאון, לא מוצא את עצמו, מתחבט בנפשו האם הוא הומו או לא. הוא מחליט לבדוק מה ומי הוא ובעזרת טינדר הוא מחפש אשה, בת זוג בכדי להוכיח לעצמו שהוא סטרייט לגמרי. מערכת היחסים הזו נמשכת זמן קצר עד שבמקרה לאחר לילה של שתייה וסיגריית חשיש הסוד נפלט לחברתו והיא עוזבת בזעם.
  ועדיין הוא לא מוצא את עצמו, לא בטוח אם הוא הומו או סטרייט ואולי בכלל דו-מיני.
  הוא מחליט לבדוק ומשנה הגדרות בטינדר ל"מתעניין בגברים" ושם הוא מוצא את אדם.
  אדם מכיר לו עולם אחר, את הקהילה הגאה, מסיבות גייז שבהם הוא פוגש הומואים, טרנסג'נדרים, ביסקסואלים, טרנסקסואלים ודראג. דור מבולבל מכל מה שרואות עיניו ועדיין אדיר בראשו. הוא לא מצליח להתחבר לאף גבר, ומנגד גם אשה לא בראש שלו והעניין של להסתיר מההורים את מה ומי שהוא. הוא מתעקש עם עצמו שהוא לא הומו, עדיין מסתתר בארון, כלוא ברגשותיו מפחד מה הסביבה תגיד, לא מרשה לעצמו להודות בפני עצמו על נטיותיו, כמו ציפור כלואה שלא מצליחה לפרוש כנפיים.
  גם אדם כבר מתייאש ממנו ומהתתחמקויות שלו מפני האמת הברורה כשמש.
  דור מתחבט עם עצמו בשאלות של מגדר וזהות ומקומו בחברה שלא מקבלת את השונה ממנה והופכת אותו ללעג. הוא מתייסר עם עצמו, שונא את עצמו על אי היכולת שלו לקבל את עצמו, לקבל את זה שהוא הומו.
  הוא מגיע לחתונה של חבר מהצבא ושם מול ים האנשים החוגגים הוא מקבל הארה ותשובה למצבו.
  הספר כתוב מתוך הקרביים של דור, נוגע בכל הנקודות הרגישות שבהן כל מי ששייך לקהילה הגאה מתחבט, כל אותם הנערים והנערות שיוצאים מהארון ונזרקים החוצה על ידי משפחתם, הסביבה שלועגת לשונה ממנה.
  כן זה נושא כאוב ורגיש אך עם כל כובד הנושא הסופר מצליח להעביר את המסר בצורה עניניית ורגישה מתובלת בהומור. הוא שם את כל הקלפים על השולחן, חושף את הצדדים האפלים והשליליים בנוגע לקהילה הגאה, ויחד עם זאת במפגשי החברים מהצבא נשאר ההומור הגברי של טפיחה על השכם וברכות אחד לשני כ"הומו מה נשמע יה קוקסינל" השגרתיים שבמפגשי גברים ללא כוונות מאחוריהם, ללא ידיעתם שדור הוא באמת הומו ו"הומו" ו"קוקסינל" הם לא סתם מילים עבורו.
  דור עובר מסע חיפוש בנפשו, מסע לגילוי הזהות המינית שלו ומשתף את הקורא בלבטים ובמחשבות.
  "פתאום הבנתי שלעולם לא אזכה להתחתן כאחד האדם. בכל חתונה שתהיה לי, בכל חיים שיהיו לי, ילווה אותי צל גדול שילך איתי לכל מקום ויזכיר שאני לא כמו כולם. המשפחה שתהיה לי, לא תהיה שלמה לעולם. או שלילדים שלי לא תהיה אמא שתדע לחבק ולנחם אותם, או שאם ילדיי לעולם תחשוב שאני לא אוהב אותה מספיק, ושהתפשרתי על חיים נטולי תשוקה וסיפוק."
  יופי של סיפור רגיש, מעניין עם הרבה חומר למחשבה אחריו.
  ממליצה מאד לקרוא ולהיכנס למסע שדור עובר ולגלות מה מחכה לו שם בסוף המסע.
  קריאה מהנה!!