הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.6 ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
2
5
3
4
הוא חזר

הוא חזר


דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.6 ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
2
5
3
4
34.00 
34.00 

תקציר

אדולף היטלר מאבד את הכרתו בסוף מלחמת העולם השנייה, ומתעורר שישים ושש שנים מאוחר יותר, ב-2011 בגרמניה אחרת. התימהוני המבולבל, מחוסר הבית והמסמכים המזהים, הופך בזכות דמיונו המופלא לצורר הידוע, ותפיסת מציאות מטורפת - שנתפסת כקריצה של קומיקאי גאוני - לסנסציית Youtube וכוכב טלוויזיה.

אל מול חוסר מוכנותה של גרמניה המודרנית להתייחס אליו כיותר מבדיחה, מנסה היטלר מצדו להשתמש בפופולריות המחודשת שלו ככפיל מעורר צחוק ומחלוקת, בכדי לחזור לשלטון.

הסאטירה המטורפת של טימור ורמש, שיצאה לאור ב-2012, היא התופעה הספרותית המדוברת ביותר בגרמניה בשנים האחרונות. הספר שתורגם ל-42 שפות ברחבי העולם ונמכר בלמעלה מ-2.3 מיליון עותקים, זכה לשבחי המבקרים ברחבי העולם כפצצת צחוק שערורייתית.

"וורמוס יצר קומדיית טעויות גאונית הצוחקת או על היטלר וחוסר הבנתו את המציאות המודרנית או על העולם המודרני שלא מצליח לקחת אותו ברצינות... תקראו את הספר הזה". הניו יורק טיימס

"סאטירה ברמה הגבוהה ביותר... הוויכוח האם תקין לצחוק בסאטירה חסרת הפשרות על היטלר עדיין לא הוכרע... אך דבר אחד כבר ברור, אל מול ספר כזה, קשה שלא להחזיק את הבטן". ניוזוויק

"שערורייתי ומענג". הגרדיאן

המשך קריאה
 • ISBN: 800-1502009
 • גודל (עמ'): 278
 • מו"ל: סלע מאיר
 • יצא לאור ב-: 18/01/2016
 • שם המחבר: טימור ורמש
 • תורגם ע"י: עידו נחמיאס

ביקורותהרודן הגדול חוזר בגדול – למסך הקטן!

היטלר מתעורר מתרדמת אחרי 70 שנה בגרמניה המודרנית. אופן דיבורו ותפיסת המציאות המעוותת שלו נחשבים בעיניי בני הגרמנים בני זמננו כמצחיקים בהיסטריה, חיקוי מושלם של היטלר המועבר על ידי סאנטאפיסט מן המעלה הראשונה

בקומדיה של טעויות וחוסר הבנה משווע של כל הצדדים הופך היטלר לכוכב, שהמערכונים שלו צוברים פופולריות במהירות שיא. אבל היטלר מבין עד מהרה שהנה נסללה לו דרך לצמרת - בלתי צפויה אמנם אבל הוא בהחלט מזהה חלון הזדמנויות כשהוא רואה אחד, והוא מנסה לשוב ולהשתלט על גרמניה. האם יצליח?

הספר כתוב בגוף ראשון דרך עיניו של הצורר, שעושה הכל כדי להתאים את המציאות לאידיאולוגיה המעוותת שלו.
שנון ומעורר מחשבה על החברה והתרבות שלנו, על טירוף ושפיות ועל האופן בו ניתן עד היום לסחוף את ההמונים...

סקירות הגולשים

 • איתי
  איתי
  ספר שנון להפליא, מלא הומור פרוע ולפעמים קצת מזעזע. יש כאלו שהמטען הרגשי אולי יקשה עליהם קצת ליהנות מהספר. על הדרך המחבר מנסה אולי להציג דינמיקה אפשרית לעליית אידיאולוגיות קיצוניות גם בגרמניה הליברלית של המאה ה-21.
 • דן
  דן
  אני חושב שישראלים מתקשים יותר לקבל את הנחת היסוד של הספר הזה, אבל אם מתגברים, וזה לא קל, מגלים ספר שנון, בעל הומור שחור משחור, המלגלג על החברה המודרנית ומציב מראה מול פניה. מיוחד
 • Nehama
  Nehama
  אם הומור שחור הוא הדבר אליו אתם מתחברים , אז הספר הזה בשבילכם. הספר כתוב בגוף ראשון היטלר מתאר מציאות מעוותת שמועברת לקורא מבעד לעיניו. מצחיק והזוי ... כתוב בצורה נהדרת ...קומדי קלאב של הצורר.
 • חגי
  חגי
  ספר אדיר, מצחיק, הזוי. הכותב מצליח ממש להיכנס לראש של הפסיכופת הכי גדול בהיסטוריה ולהראות את אופן המחשבה שלו. אני לא רוצה לדעת כמה ביוגרפיות של הנבלה הסופר היה צריך לקרוא בשביל זה. ספר מעולה ומומלץ.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו