הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.5
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
5
4
ההיסטוריה הקצרה של כמעט הכול

ההיסטוריה הקצרה של כמעט הכול


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.5
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
5
4
49 
גודל (עמ'): 688
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

 

את הסיפור המגוון והמרתק הזה - אין סיפור מרתק ממנו - ברייסון מקיף בדרך קלילה אך מדויקת, בהירה ומלאת הומור. הוא משלב בו עובדות מדעיות, עם סיפורים מדהימים על מגלים וממציאים, אלה שקיבלו הכרה והוקרה ואלה שלא זכו לה - ועל הכל מרחפת רוחו הטובה, אוהבת האדם ובעלי החיים.

ספר שלא יפסיק להפתיע ולרגש אתכם. ספר מלא קסם על עולם מלא קסם.

ויליאם מקגווייאר "ביל" ברייסון, יליד 1951, הוא מחבר ספרים שזכו להיות רבי מכר באנגליה ובאמריקה, ועוסקים במסעות, בלשון האנגלית, במדע ובנושאים עיוניים אחרים.

הוא נולד בארצות הברית, התגורר רוב שנותיו הבוגרות באנגליה אך חזר לאמריקה בין השנים 1995 ו-2003. שירת כצ'נסלור של אוניברסיטת דורהאם בין השנים 2005 ו-2011. ברייסון קיבל את פרסומו הרב עם צאת ספרו "Notes From a Small Island" בשנת 1995, וסדרת הטלוויזיה שנעשתה על פיו. מאז פִרסם ספרים רבים נוספים. ספרו "ההיסטוריה הקצרה של כמעט הכול" זיכה אותו במחמאות רבות על יכולתו להנגיש את המדע לקורא בפשטות וברהיטות.

סגנונו של ברייסון קליל, אישי, הומוריסטי והומני - כל זאת בלי לוותר על דיוק מדעי ועושר של מידע.

 

"יומן מסע של מדריך שנון, מקסים ובקי מאוד, האוהב את מסלולו ושואף לחלוק עמנו את פרטיו המענגים".

פיטר אטקינס, הטיימס

"הישג ראוי לציון... תצוגה נהדרת שמעניקה הנאה גדולה".

וולטר גראצר, נייצ'ר

המשך קריאה

סקירות

 • דורון
  דורון
  אני בתחילת הספר ויש בגופן. חזקות של מספרים (ויש הרבה מספרים עם חזקות חיוביות ושליליות כשמדברים על תחילת היקום) נרשמות בפונט רגיל במקום בפונט עילי ואי אפשר להבין מה המספר אמור להיות. לדוגמא, 10 בחזקת 20 נרשם כך: 1020.
 • עידן
  עידן
  ספר מעניין שסוקר את ההיסטוריה וההתפתחות של תחומי מדע שונים (ארכיאולוגיה, ביולוגיה, פיזיקה, אסטרונומיה, גיאולוגיה) ואת הקשרים ביניהם.
  ביל ברייסון כותב בצורה טובה מאוד - הספר זורם, שזור בהומור ויכול בקלות להיקרא ברציפות.
 • איילת
  איילת
  ביל ברייסון הוא עיתונאי וכנראה שמכאן מגיע סגנון ספריו- סיפורים (או יותר נכון מן מאמרים) קצרים למדי, שנונים וקולחים על נושאים שונים. ממליצה מאד גם על ספר זה וגם על שני ספריו הנוספים שיצאו בעברית- רשימות מארץ גדולה (ארה"ב) ורשימות מאי קטן (אנגליה).
 • דן
  דן
  ביל ברייסון יודע לספר סיפור, ולמרות שיש לי ידע מוקדם על רוב הנושאים המוזכרים בספר זה, נהניתי מאד לקרוא את הסבריו המשעשעים והמחכימים על תופעות שתמיד עניינו אותי. מומלץ לכל הסקרנים שבינננו