הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.2
ממוצע
1
1
2
0
3
2
4
1
5
1
4
גם ב - Kindle
הגולם והג'יני

הגולם והג'יני


דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
3.2
ממוצע
1
1
2
0
3
2
4
1
5
1
4
37 

הלן וֵקֶר טווה ברומן הביכורים עטור השבחים שלה סיפור פנטסטי שהוא גם רומן היסטורי, אגדה למבוגרים המבוססת על מיתולוגיה יהודית וערבית, מאוכלסת בדמויות פרי הדמיון ובאנשים בשר ודם, שכמו הגולם והג'יני ממש קמים לתחייה בינות לעמודים. זהו ספר ייחודי בכל מובן, בעל עלילה סוחפת ורבת־נפתולים, המספק חוויית קריאה מפתיעה, מרגשת ורעננה. הגולם והג'יני הוא סיפור על ברית מפתיעה בין שני זרים ועל הגורל שהם חולקים, אולם זהו גם סיפור על זהות, על שייכות, על רצון חופשי ועל מהותו המיוחדת של הקיום האנושי.


"הספרים הטובים ביותר הם אלה שאנו לא סתם קוראים אלא ממש צוללים לתוכם ומשאירים מאחורינו את בעיות היומיום. הגולם והג'יני הוא בדיוק חוויה ספרותית שכזו."
USA Today


"הסופרת מצליחה להפיח בדמויותיה מידה כה רבה של חיים עד כי הקוראים לא יכולים שלא להיקשר אליהן עמוקות ולהצטער על שהגיעו לעמוד האחרון."
New York Times


"ספר ביכורים מסחרר שתרצו לגמוע בלגימה אחת."
San Francisco Magazine

המשך קריאה

סקירות

 • דן
  דן
  המשך: זה לא שהספר לא ריתק אותי, היה בו בהחלט מספיק תוכן מעניין כדי לגרום לי להמשיך לקרוא, אלא שלפעמים חשתי שאני לא ממש מבין מה הולך פה. אבל אולי זה רק אני.
 • דן
  דן
  הגולם והג'יני הוא אחד הספרים היותר מוזרים שקראתי לאחרונה, ואני לא לגמרי בטוח מה דעתי עליו. היו בו קטעים שגרמו לי לחשוב, לנסות לפענח את כוונת הסופר, והיו קטעים שממש לא הבנתי
 • הדר
  הדר
  ספר שלא מתאים לתבניות, הייתי אפילו קוראת לו מקורי, אז לא למי שמחפש ספר קליל שלא מצריך חשיבה.
  מעניין ושווה קריאה.
 • yaelhar
  yaelhar
  הסיפור מתרחש בניו יורק של סוף המאה ה 19 - עיר של מהגרים, אליה מגיעים פליטים ממקומות רבים שחוו סבל בארצות הולדתם ומנסים להפוך את החיים בארץ החדשה עם השפה והתרבות השונה והמבלבלת לארצם. וקר יצרה את דמות הג'יני כגבר יצירתי וחופשי, פתיין שאינו מוכן להתחייב ולהתמסד, שכל שאיפתו להיות שוב חופשי, ואת הגולם כאשה פחדנית, צייתנית, אמפתית וחרוצה המוכנה לקחת את סגולותיה, כולל נשמתה היתרה, לסגור אותם בכספת ולזרוק את המפתח.

  סיפור מרתק ביותר: וקר יודעת לספר את הסיפור, כתיבתה טובה מאד, ולמרות שהסיפור הוא אגדה תובנותיו כלל אינן אגדתיות: הוא עוסק בחופש ושיעבוד, ביכולת אמפתית, בנאמנות, בנכונות להקרבה עצמית ובעיקר באהבה ובפנים השונות בהן היא מתבטאת. וקר מוסיפה לדמויותיה תפיסת מוסריות אנושית (אם אגדה אז עד הסוף...) ועל הדרך היא מתארת את הקהילות הקטנות שיצרו היהודים והערבים בעיר באותה תקופה.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=73576